Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomysł na... Przedogródek!

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomysł na... Przedogródek!

Agatorek 10:14, 05 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
A czy odmiana Heufflera też jest taka „łatwoobsługowa”?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
kasiab 10:18, 05 mar 2021


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Agatorek wydaje mi się że też ja nie zauważyłam różnicy
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Agatorek 10:19, 05 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Kurczę, fajne te trawy, takie chyba nie rosną wielkie jak rozplenice, więc pasowałyby mi w jednym miejscu
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
pawel2806 12:21, 05 mar 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Mała uwaga, owszem trująca jest cała roślina (cis) akurat z wyjątkiem czerwonej osnówki nasienia, jak Anda pisze większość roślin sadzonych w naszych ogrodach jest trująca. Nie rozumiem tych utrwalonych w społeczeństwie stereotypów dotyczących roślin: to nie bo trujące, drzewa nie bo będą duże i będzie dużo liści. Na prawdę warto słuchać rad niektórych osób na O. Sam dzięki informacjom z forum stworzyłem ogród dla mnie idealny ( na początku 2014 miały być topiary, same zimozielone, po 3 latach tutaj etapowo powstawał projekt ogrodu. Stanęło na espalierach z grabu trawach i hortensjach, zimozielone kule stanowią tylko dodatek) .
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Kaha565 15:07, 05 mar 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Paweł mam małe dzieci, które uwielbiają się bawić w ogrodzie, urządziły sobie kuchnie połowa, z liści i kwiatków gotują zupe i inne smakołyki Czerwone koraliki napewno by je zaciekawiły a wewnątrz nietrującej czerwonej osnówki jest trujące nasionko

Można gdzieś zobaczyć zdjęcia Twojego ogrodu? bo z opisu wygląda jak mój klimat
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
MiluniaB 16:15, 05 mar 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Sesleria jesienna tak, sesleria haufleriana nie.
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
pawel2806 17:29, 05 mar 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Już kiedyś miałem założyć wątek ale jakoś mi nie po drodze, trudno też zrobić jakiekolwiek zdjęcie żeby nie było widać domów sąsiadów albo brzydkiego betonu wokół domu kiedyś może będzie kostka ( uroki prl-owskich osiedli z mikroskopijnymi działkami 5a i wielkimi domami). To będzie jego czwarty sezon a nie wszystko jest skończone ( drobne zmiany np wyleciały bukszpany zastąpiły je małe cisy, to samo z runianką ale ją zastąpiła hakonechloa, różaneczniki wymienione na hortensje )
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Kaha565 21:24, 06 mar 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Chciałam Was prosić o kolejna poradę projektowa.
Wzdłuż ogrodzenia na 25 metrach mam zostawiony pas na rabatę o szerokości 1 m. Zastanawiam się co tam posadzić...

Nie chce obsadzać działki thujami czy innymi wysokimi roślinami. Od tej strony działki mamy piękny widok na lasy, pola, góry.

Na zielono zaznaczyłam fragment o którym mowa, na fioletowo rabatę w której mam zamiar zrobić stipowisko z szałwia, czosnkami....

A czy znajdę gdzieś tutaj na ogrodowisku jakąś inspiracje/ogród gdzie wzdłuż ogrodzenia nie ma wysokich nasadzeń?



____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Agatorek 00:25, 07 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
A nie kurzy Ci się z tych pól?
Bo można dać żywopłot np. z choin kanadyjskich, ale nie posadzonych zbyt ściśle. Mają pokrój bardziej ażurowy niż zwarty.
Poza tym każdy żywopłot można ciąć na odpowiednią wysokość .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Anda 07:58, 07 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Kaha565 napisał(a)


Kasiu, ale cudnie Super możesz wykorzystać ten zapożyczony krajobraz.

Nie robiłabym tam takiej prostej, metrowej rabaty. To wyglądałoby sztucznie, jak ciecie nożycami po obrazie. Lepiej zrobić parę nieregularnych nasadzeń, krzewów pomieszanych z bylinami i trawami.

Zobacz jak pożyczyła krajobraz Fenna Graf




____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies