Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomysł na... Przedogródek!

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomysł na... Przedogródek!

Kaha565 13:55, 08 mar 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Pawel uwielbiam Hakone i też napewno chce ją miec w swoim ogrodzie
Ewa niecierpliwie czekam na Twoja propozycje

Wrzucam jeszcze widok z mojego tarasu, najpiękniej jest w maju jak kwitną rzepaki i w powietrzu czuć zapach miodujacych roślin.
(jeszcze jak działka była nieogrodzona)

link text
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Anda 19:07, 08 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Kasiu, to tylko taka luźna propozycja, bo ani nie wiem, gdzie masz okna, ani nie wiem, jak wygląda reszta terenu, ani jak jest usytuowany dom, jakie kierunki świata, jaka ziemia itd. Więc to właściwie tylko luźny pomysł, bo przecież nic nie wiem



Najbardziej chodzi mi o to, żeby to nie była jedna, długa wąska rabata, a zróżnicowane głębokości z luźnymi pokrojem krzewami, ewentualnie ciętym żywopłotem np. bukowym.

By to zaplanować trzeba znać detale, całość działki, dom z oknami, wejściami, tarasem itd. Warto zrobić placyk z ławeczką, może nawet parę takich miejsc.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kaha565 14:30, 09 mar 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Będziemy kombinować! Taki cypelek fajny pomysł mogłabym nim wydzielić plac zabaw dla dzieci w okolicach brzózek. A co myślicie o pnączach na tym ogrodzeniu? By zrobić tło dla roślin a nie poszerzać rabaty na całej długości?

Np. Zimozielony bluszcz, niżej rozplecnice, byliny (np szałwia). Dałoby to radę ma 1 m?
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
pawel2806 17:36, 09 mar 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Bluszcz niekoniecznie będzie chciał rosnąć na pełnym słońcu u mnie na części ogrodzenia gdzie słońce operuje do 12/13 nie radzi sobie najlepiej. Dlaczego przy takiej powierzchni koniecznie chcesz robić takie maleńkie rabatki to naprawdę nie jest dobry pomysł. A może po prostu posadź szpaler trzcinników/ miskantów?
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Kaha565 17:59, 09 mar 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Taak Pawel masz rację! Zapomniałam że bluszcz cieniolubny!
Poszerzę ta rabate, ale w takim razie zostawiam to na Jesień! Bo poszerzenie to będzie grubsza sprawa Ale nie będę się spieszyć! Chciałoby się już miec wszystko ale niestety brakuje doby!
Póki co na wiosnę przedogródek, ta prostokątna rabata gdzie chciałam stipe i rabata przed oknami!
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
pawel2806 19:46, 09 mar 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Z doświadczenia warto dać sobie czas, u nas też wszystko powstawało etapami, ogólny plan i lista gatunków zostały wybrane dużo wcześniej później tylko trzeba było się tego trzymać .
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Kaha565 10:09, 11 mar 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Kochani macie doświadczenie że Stipa?
Prawie 2 miesiące temu wysiałam nasiona, które dostałam od koleżanki.
Po tygodniu pięknie wzeszła ale później stanęła w miejscu. Nie chcę się rozkrzewić! Czy coś mi z tego wyjdzie?
Na jednej z rabat planuje stipowisko
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
sylwik69 19:20, 11 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Ja pikowałam po 3 sztuki do jednej dziurki,potem warto je przyciąć aby poszły w korzeń i koniecznie ziemię wymieszać ze żwirkiem
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Efffa 11:01, 12 mar 2021


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Witaj,tak jak Tobie podobają mi się ogrody w odcieniach zieleni i bieli.Co tam dalej w planach?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Efffa 11:05, 12 mar 2021


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Kaha565 napisał(a)
Załączam stare zdjęcie by pokazać gdzie rośnie hortensja.
Obwódki z ice dance, bukszpanu i w środku kilka bukszpanowych kul.



Czekam na Wasze propozycje i sugestie

A co byś powiedziała na seslerie jesienną?
Mam Ice dance i Variegata.Obie bardzo lubię,tyle ,że Ice Dance trochę lubi"spacerować",ale nie zamieniłabym ją na inną
P.s mialam mnóstwo bukszpanu,mam jeszcze trochę ,ale szukam zamiennika.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies