Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod pliszką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod pliszką

ElzbietaFranka 19:11, 06 sty 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Pliszka5 napisał(a)
Mam zamiar zrobić żywopłot z buka czerwonego przy warzywniku ale nie mogę znaleźć nigdzie sadzonek takich około 50 cm są albo drzewa ale w cenie kosmicznej za 100 sztuk. jak nie znajdę to kupię coś innego.




Odnośnie sadzonek zobacz - Szkółka roślin Larix.
Ja mam zamiar u nich kupić buczki czerwone i we graby. Już bym zamówiła rozmawiałam z nimi tylko zapowiadają mrozy więc zrezygnowałam.
Też uważam aby się wstrzymać.

Zasiałam w zeszłym roku swierzbnice Jakaś mieszanka więcej wrzosowych niż tych ciemnych bordowych. Może w tym roku jeszcze wysieje i zbore nasiona.
Bardzo ładnie wygląda, ale musi być w dużej Kępie.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Pliszka5 19:35, 06 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2020
Posty: 406
To sobie odpuszczę jeszcze a co do świerzbnicy to masz rację ona obowiązkowo musi być w sporej Kępie dopiero wtedy jest zjawiskowa i nawet maczniak mi nie przeszkadza pewnie teraz będzie się siała wszędzie ja już i tak wyrwałem jej sporo bo wszędzie wyrastała
____________________
Paweł Ogród pod pliszką
ElzbietaFranka 20:10, 06 sty 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Pliszka5 napisał(a)
To sobie odpuszczę jeszcze a co do świerzbnicy to masz rację ona obowiązkowo musi być w sporej Kępie dopiero wtedy jest zjawiskowa i nawet maczniak mi nie przeszkadza pewnie teraz będzie się siała wszędzie ja już i tak wyrwałem jej sporo bo wszędzie wyrastała




Miałam jeszcze napisać ale straciłam wątek.
Jeżeli chodzi o buki to bardzo je lubię mszyca zdobniczka bukowa (biała). Jest bardzo niebezpieczną trzeba pryskać Promanalem wiosna. Buki długo wiosna trzymają liście na gałązkach i trudno je pryskać więc trzeba jak tylko opadną drugi raz pryskać jakimś innym badziewiem.
Moje buki mają nie raz zielone i stare liście i pewnie mszyca przechodzi.

To tyle.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 20:40, 06 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Pliszka5 napisał(a)
To sobie odpuszczę jeszcze a co do świerzbnicy to masz rację ona obowiązkowo musi być w sporej Kępie dopiero wtedy jest zjawiskowa i nawet maczniak mi nie przeszkadza pewnie teraz będzie się siała wszędzie ja już i tak wyrwałem jej sporo bo wszędzie wyrastała

Jak będziesz miał nadmiar siewek to ja się ustawiam w kolejce
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pliszka5 20:48, 06 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2020
Posty: 406
ElzbietaFranka napisał(a)




Miałam jeszcze napisać ale straciłam wątek.
Jeżeli chodzi o buki to bardzo je lubię mszyca zdobniczka bukowa (biała). Jest bardzo niebezpieczną trzeba pryskać Promanalem wiosna. Buki długo wiosna trzymają liście na gałązkach i trudno je pryskać więc trzeba jak tylko opadną drugi raz pryskać jakimś innym badziewiem.
Moje buki mają nie raz zielone i stare liście i pewnie mszyca przechodzi.

To tyle.

Biorę to pod uwagę że będzie mszyca na nim bo już pryskam buki zwykłe u brata ale potrzebuje ekranu bordowego oddzielającego Warzywnik od ogrodu i jedynie on mi przychodzi do głowy trzeba będzie się poświęcić i pryskac ale tyle dam radę
____________________
Paweł Ogród pod pliszką
Pliszka5 20:49, 06 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2020
Posty: 406
sylwia_slomczewska napisał(a)

Jak będziesz miał nadmiar siewek to ja się ustawiam w kolejce

Jak coś znajdę to dam znać już i tak mam na oku pewną wiśnie
____________________
Paweł Ogród pod pliszką
Pliszka5 10:14, 07 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2020
Posty: 406
Zima
____________________
Paweł Ogród pod pliszką
sylwia_slomc... 17:39, 07 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
No proszę ile napadało, u nas zero białego.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 18:04, 07 sty 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
U nas też zero. Co za ,
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Roocika 09:44, 08 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Takie ścieżki w połączeniu z drewnianymi belkami bardzo mi się podobają. Pamiętasz jaką masz frakcję tego żwirku?
Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies