Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 20:38, 22 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
inka74 napisał(a)


Robiąc rondo całe w niezbyt wysokich roślinach a zostawiając tylko dojście do zegara i wysypaną przestrzeń okrągłą nawiązującą do kształtu ronda pod zegarem tak, aby można było podejść do rabat od środka mogłabyś mocniej sam zegar wyeksponować.

Ponieważ chciałaś poczytać - zerknij na artykuły Danusi z cyklu jak zaprojektować ogród. Tak krok po kroku.
https://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=Poradnik%3A+Jak+zaprojektowa%C4%87+i+za%C5%82o%C5%BCy%C4%87+ogr%C3%B3d


Kamienie na pewno wylecą (białe otoczaki, te duże "polne" zostawimy chyba). Problemem (teraz nie, bo są tam położone kamienie) jest to, że pod kamieniami jest wylewka betonowa, żeby chwasty nie przerastały. Na kwiaty zostały zbudowane klomby (są głębokie).
Myślałam jeszcze o dużych donicach wewnątrz ronda?

Artykuły poczytam, zimą zawsze mam więcej czasu .
Chociaż jak "wejdę" w jakiś ogród tu na forum, to czas mija nie wiadomo gdzie .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 20:39, 22 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Agania napisał(a)
Zegar musisz podkreślić zdecydowanie popieram temat Iwonki

Boję się, że nie dasz rady czyścić łupka z przerastającej trawy...
Pieseły będą mieć super basen


ale właśnie trawy nie będę czyścić, ma być podobny efekt jak tu https://www.ogrodowisko.pl/watek/1264-kamienne-plyty-lamane
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 20:41, 22 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
antracyt napisał(a)
Wpadłam się przywitać
Fajny teren macie do zagospodarowania. Wierzb i sąsiedztwa łosi bardzo zazdroszczę. Kowala również chwalę. Z chęcią będę odwiedzać wątek i podglądać postępy w tworzeniu ogrodu.
Pozdrowienia zostawiam


dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie
Pozdrawiam
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 20:49, 22 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Agania, Iwonka teraz myślę nad tym rondem przez Was

Bo w jednym klombie mam hortensje (pomieszane [przewracam oczami nad tym, co zrobiłam]- Wim's Red, Vanilla Fraise i Polar Bear), a w drugim róże (tu gatunku nie znam niestety.
Trzeci klomb jest na mniejsze roślinki, jeszcze nie obsadzony.

A może by dać ze dwie duże donice z różami (takimi samymi jak już mam) i ze dwie z hortensjami? Czy hortensje "przeżyją" w donicach?

Zamiast białych otoczaków musi coś tam być (tak jak pisałam, jest tam wylewka betonowa). Może grys zielony?

edit: róże raczej tak (są okrywowe), ale hortensje raczej nie (będą za wysokie tam)
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
greg66 20:51, 22 gru 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Agatorek napisał(a)
Na rondzie przed domem stanął trójstronny zegar (z różami)

W jednym klombie są hortensje (Vanille Fraise, Wim's Red, Polar Bear



Witaj Agnieszko

Zegar odlotowy fajny masz teren z czego masz te obramowanie, to gotowce?
Właśnie myślałem u siebie sporobolusy w takiej ramce zrobić.

Pozdrawiam
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Rumianka 21:13, 22 gru 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Witaj wśród swoich...zaznaczam wątek, będę zaglądać i podziwiać powstawanie ogrodu...wieeelkiego ogrodu Zegar - niespotykany element, bardzo ładny.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Agania 21:48, 22 gru 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Agatorek napisał(a)


ale właśnie trawy nie będę czyścić, ma być podobny efekt jak tu https://www.ogrodowisko.pl/watek/1264-kamienne-plyty-lamane

Zamierzony efekt byłby super... chodziło mi o sposób ułożenia płyt
z wycięciem darni pod każdą płytę i odstępy pomiędzy płytami dla trawnika czy nie za gęsto?

Rondo sobie na spokojnie dopracujesz
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agatorek 22:23, 22 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
greg66 napisał(a)


Witaj Agnieszko

Zegar odlotowy fajny masz teren z czego masz te obramowanie, to gotowce?
Właśnie myślałem u siebie sporobolusy w takiej ramce zrobić.

Pozdrawiam


Cześć greg66.

Te obramowanie to gotowce - https://www.libet.pl/produkty/palisada-betonowa-split/
Są wkopane poniżej gruntu (poniżej poziomu ronda), wypoziomowane i lekko zabetonowane.
Musiałam sobie wygooglować te sporobolusy, bo z nazwami to u mnie jeszcze słabo .

Również pozdrawiam
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 22:24, 22 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Rumianka napisał(a)
Witaj wśród swoich...zaznaczam wątek, będę zaglądać i podziwiać powstawanie ogrodu...wieeelkiego ogrodu Zegar - niespotykany element, bardzo ładny.


Witaj
Przekażę słowa uznania wykonawcy, robi nam teraz meble na taras i inne "drobnostki", więc wiosną pewnie się spotkamy
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 22:28, 22 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Agania napisał(a)

Zamierzony efekt byłby super... chodziło mi o sposób ułożenia płyt
z wycięciem darni pod każdą płytę i odstępy pomiędzy płytami dla trawnika czy nie za gęsto?

Rondo sobie na spokojnie dopracujesz


Teraz kamienie są gęsto położone, ale je rozluźniam (i sporo zostaje, więc będzie więcej ścieżek).
Wycinałam na początku darń pod każdą płytą, ale teraz najpierw zrywam darń tak, jak ma biec ścieżka, później kładę kamienie i uzupełniam ziemią ogrodową (posieję tam trawę wiosną). Lepiej byłoby zmieszać ziemię z nasionami trawy ale chyba nie ten czas na sianie .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies