Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

greg66 16:24, 30 gru 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
Agnieszko pragnę złożyć Ci życzenia:
szczęścia, zdrowia, wielkiego powodzenia.
Oby troski zginęły w mroku,
podczas nadchodzącego nowego roku
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
sylwia_slomc... 17:57, 30 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Witam się i ja
Działka ogromna, potencjał bez ograniczeń Ja mam tylko 1/2 ha przy Twojej to maleństwo wręczA roboty nie brakuje stale jest cos co czeka
Te wierzby złapały mnie za serce mocno, moje marzenie nie spełnione bo nad moim rowem wiśnie rosły.....ale jedna sobie posadziłam sama i ogławiam co roku by ja szybko do takiej maczugi doprowadzićBłagam niech Ci do głowy nie przyjdzie ich wycinać!!!
Co do klombu z zegarem( zegar wyjątkowy)we wszystkich klombach posadziłabym róże, hortensje będą w upał mdlały, pełne słońce, beton dookoła korzeni....to lepsze dla róż i lawendy.
Co do ścieżki do oczka to nie chcę Cię zniechęcać, ja miałam taką z plastrów drewnianych po dwóch sezonach trawa je zarosła z braku czasu na przycinanie krawędzi wokół. Niestety ale to będzie zabieg konieczny mimo częstego koszenia. Gdyby wysypać przestrzeń miedzy kamieniami gruba warstwą piasku lub drobnych kamyczków nie klinujących się, to by łatwe było w ewentualnym pieleniu, a nie zarosło, ale to już jak kto woli W trawie wygląda pięknie, ale pracy co niemiara stale może być, a przy takiej powierzchni i bez tego będzie co robićŻwirowa ścieżka superowa naturalnie wygląda, w takie bym poszła, można grabkami przegrabić co jakiś czas by się pozbyć nasiewających się chwastów, plewić też łatwo, mam podobna.
Co do zdjęć z powstawania kolejnych części ogrodu w tym kopania oczka ja uwielbiam obszerne dokumentacje co jak było robione i jak się ogród zmieniał

Ogród mamy bardzo ciekawy z architektury ogrodowej i form Masz od kogo czerpać wiedzę i inspiracje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 21:01, 30 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Aniu, Greg dziękuję
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 21:12, 30 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Witaj Sylwio

Wszelkie rady bardzo chętnie przyjmę .
Ścieżkę z plastrów co prawda betonowych udających drewno też mam, i masz rację. Te krawędzie są masakryczne. Ta ścieżka z plastrów była układana na folii, między plastrami drobne kamyczki, „krawędzie” z większych kamieni, ale i tak chwaściory się poprzebijały. Będę tez to zmieniać w swoim czasie. Ta ścieżka jest mało używana, prowadzi do kojca dla psów, które są zamykane tylko jak np. przyjeżdża samochód z gazem do butli (raz na rok) albo ktoś inny (obcy).
Będę kombinować, zobaczymy co z tej ścieżki wyrośnie. Jeśli będzie można łatwo po tym jeździć kosiarką, to może nie będzie tak źle.

Wierzbę wycięliśmy tylko jedną, była chora i groziła upadkiem na ogrodzenie. Pozostałym obcięliśmy gałęzie (stare, nie ruszane chyba przez dziesiątki lat) i teraz są „zdrowe” i bardziej kuliste.

Może przesadzę te hortensje gdzieś w chłodniejsze miejsce (zobaczę, jak będą się zachowywać w tym sezonie). Myślałam, że bukietowe mogą rosnąć na takim stanowisku, a tylko ogrodowe do cienia.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 21:56, 30 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Bukietowe mogą być w słońcu( wolą półcień) w normalnych temperaturach i w gruncie, ale ostatnio w sezonie letnim dochodzą do 40 stopni C, a Twoje posadzone kilka w jednym klombie wyniesionym i betonowym od zewnątrz. Beton się mocno nagrzewa, woda szybko paruje, ziemia ograniczona, moim zdaniem będą omdlewały niestety.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 23:09, 30 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Mam gdzie przesadzić jakby co
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 13:12, 31 gru 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
Ja również życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Ewa777 13:14, 31 gru 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18387
Cześć Agnieszko Przyszłam z rewizytą
Masz ogromną działkę. Chętnie będę przyglądać się powstawaniu ogrodu.
Bardzo spodobało mi się otoczenie stawu łupkami kamiennymi. Śliczny masz zegar i balustrady. Kamienna ścieżka też jest urzekająca.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Agatorek 13:53, 31 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Ewa777 napisał(a)
Cześć Agnieszko Przyszłam z rewizytą
Masz ogromną działkę. Chętnie będę przyglądać się powstawaniu ogrodu.
Bardzo spodobało mi się otoczenie stawu łupkami kamiennymi. Śliczny masz zegar i balustrady. Kamienna ścieżka też jest urzekająca.


Dziękuję za wizytę i miłe słowa
Zapraszam oczywiście na dalsze oglądanie i rady.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Pola 10:30, 03 sty 2021


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Agnieszko, przy takim dużym ogrodzie to Ty wszystkie chciejstwa możesz spełnić.
Zegar mnie powalił świetny pomysł.
Aga błędy to normalka, nie pamiętam ile zmian poczyniłem w moim małym ogrodzie.
Zmiany koncepcji są zawsze rozwojowe.
Zacznij od przeczytania artykułów Danusi szefowej kopalnia wiedzy, zima to fajny czas na planowanie.
Podział pracy na kilka sezonów i dopieszczenie każdej części to ważna rzecz.
Będę zaglądać, tworzenie to fajny czas.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies