Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 10:26, 22 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Basieksp napisał(a)
Dziś tak na spokojnie jeszcze raz sobie wszystko obejrzałam napewno będzie ciekawie i bardzo ładnie, już dużo się dzieje zegar piękny szkodniki nie wiem który ładniejszy napewno nikt obcy się nie odważy wejść na posesję, samą posturą robią wrażenie szczególnie Brutus, on chyba z natury lubi wodę, wskakuje do oczka? Zeus za to taki bialutki, czyściutki, moja Aza jedno wyjśce do ogrodu i potrafi się tak umorusać, szczególnie teraz Pozdrawiam serdecznie


Witaj Basiu
Skąd wiedziałaś, że Brutus lubi pływać? Najbardziej ze wszystkich . Zeus trochę mniej (jego sierść jest czymś pokryta, nie łapie brudu, jako szczeniak był szary ), a Elza (damulka) trzyma się z daleka .

Pozdrawiam!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
SlonecznyOgrod 13:10, 22 gru 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Hej jestem!

Terenu masz dużo, więc fajnie
Na susze nie narzekasz, bo masz wodę- tego zazdroszczę
Jaka masz glebę, chyba gliniastą z tego co widzę?

Balustrady, zegar porządne i piękne.

Ps. zdjęcia nie odwrócisz musisz dać inne.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Basieksp 13:22, 22 gru 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
Agatorek napisał(a)


Witaj Basiu
Skąd wiedziałaś, że Brutus lubi pływać? Najbardziej ze wszystkich . Zeus trochę mniej (jego sierść jest czymś pokryta, nie łapie brudu, jako szczeniak był szary ), a Elza (damulka) trzyma się z daleka .

Pozdrawiam!


Byłam ciekawa co to za rasa i wyczytalam, olbrzym o złotym sercu, a o owczarku podhalańskim myśleliśmy zanim znaleźliśmy naszą Azę i wiem że ich sierść tak jak piszesz sama się oczyszcza czy jakoś tak, no a sunia tak jak piszesz panienka
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agania 13:40, 22 gru 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ogród ma potencjał i jest już jego fajny zarys
Moją uwagę przyciągnął zegar i tytuł wątku, będę kibicować
tym bardziej ze względu na zamieszkujące tutaj szkodniki

Oczko będziesz czymś wypełniać jakąś folią, fajnie jakby pływały tam rybki
Łupek super, będzie kładziony luzem czy na zaprawie,kleju?

W alejkach żwirowych nie sadziłabym roślin, wokół tych ścieżek na wytyczonych
rabatach już jak najbardziej, taka moja podpowiedź na początek
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agatorek 15:13, 22 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
SlonecznyOgrod napisał(a)
Hej jestem!

Terenu masz dużo, więc fajnie
Na susze nie narzekasz, bo masz wodę- tego zazdroszczę
Jaka masz glebę, chyba gliniastą z tego co widzę?

Balustrady, zegar porządne i piękne.

Ps. zdjęcia nie odwrócisz musisz dać inne.


Gleba jest gliniasta, ale najpierw (tak na około 2 łopaty) jest czarna, później trochę żwirku z kamieniami i glina.
Co co zdjęcia w profilu, to niestety już wiem, jest tak jak piszesz, muszę inne dać .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 15:15, 22 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Basieksp napisał(a)


Byłam ciekawa co to za rasa i wyczytalam, olbrzym o złotym sercu, a o owczarku podhalańskim myśleliśmy zanim znaleźliśmy naszą Azę i wiem że ich sierść tak jak piszesz sama się oczyszcza czy jakoś tak, no a sunia tak jak piszesz panienka


Ten olbrzym waży ponad 60 kg i lubi skakać (szczególnie na kogoś), próbujemy go jakoś tego oduczyć .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 15:20, 22 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Agania napisał(a)
Ogród ma potencjał i jest już jego fajny zarys
Moją uwagę przyciągnął zegar i tytuł wątku, będę kibicować
tym bardziej ze względu na zamieszkujące tutaj szkodniki

Oczko będziesz czymś wypełniać jakąś folią, fajnie jakby pływały tam rybki
Łupek super, będzie kładziony luzem czy na zaprawie,kleju?

W alejkach żwirowych nie sadziłabym roślin, wokół tych ścieżek na wytyczonych
rabatach już jak najbardziej, taka moja podpowiedź na początek


Oczko będę zostawiać naturalne, bez folii (psy by ją podarły) i bez rybek (mogłyby nie przeżyć z tymi psami ). Woda przeważnie jest, także będą miały gdzie pływać moje szkodniki. Chcę coś posadzić na burtach, żeby je zasłonić.

Łupek kładę luzem, wybieram tylko darń, żeby było równo i żeby można było jeździć kosiarką. Jak jutro nie będzie padać, to zrobię zdjęcie zrobionego kawałka.

Dziękuję za radę odnośnie rabat, tak zamierzam teraz robić .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
inka74 18:33, 22 gru 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Agatorek napisał(a)
Na rondzie przed domem stanął trójstronny zegar (z różami)
Sami zbudowaliśmy "klomby" i sami położyliśmy około 7 ton otoczaków, które raczej będą do wymiany, bo strasznie się brudzą


Aga - ten zegar jest piękny. Jak patrzę na niego to przychodzi mi na myśl pod nim rabata tego typu:
https://hgtv.pl/wideo/nowa-maja-w-ogrodzie-rozane-rondo,1856184,1.html
Szczególnie, że jest to zegar z różami więc gdzieś ta romantyczna i klasyczna dusza w was jest. Jak są tam otoczaki (które chcecie wymienić) a zaraz obok kostkowe ścieżki to patrząc na zdjęcie to jest przede wszystkim bardzo, bardzo dużo, kamienia, białego, dużego i widocznego z daleka. Patrząc na zdjęcie nie skupiasz się na najpiękniejszym detalu - zegarze a na kamieniach... Robiąc rondo całe w niezbyt wysokich roślinach a zostawiając tylko dojście do zegara i wysypaną przestrzeń okrągłą nawiązującą do kształtu ronda pod zegarem tak, aby można było podejść do rabat od środka mogłabyś mocniej sam zegar wyeksponować.

Ponieważ chciałaś poczytać - zerknij na artykuły Danusi z cyklu jak zaprojektować ogród. Tak krok po kroku.
https://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=Poradnik%3A+Jak+zaprojektowa%C4%87+i+za%C5%82o%C5%BCy%C4%87+ogr%C3%B3d
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Agania 18:45, 22 gru 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Zegar musisz podkreślić zdecydowanie popieram temat Iwonki

Boję się, że nie dasz rady czyścić łupka z przerastającej trawy...
Pieseły będą mieć super basen
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
antracyt 19:19, 22 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Wpadłam się przywitać
Fajny teren macie do zagospodarowania. Wierzb i sąsiedztwa łosi bardzo zazdroszczę. Kowala również chwalę. Z chęcią będę odwiedzać wątek i podglądać postępy w tworzeniu ogrodu.
Pozdrowienia zostawiam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies