Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Glina i zielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Glina i zielsko

LIDKA 15:43, 27 paź 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7010
Mój pierwotny plan byl na silver dolary pomiedzy bukami.
Więc przy nim zostane.

Jeszcze tylko wybrać jakąś niewysoką trawkę co wypełni rabatkę.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Monika83 16:02, 27 paź 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2980
Silver Dollar, Magical Moonolight i Hercules one są wyprostowanym pokroju i nie pokładają się po deszczu. To też ważne jest jak je przycinasz, ja tne nisko i moje wszystkie stoją na baczność, nawet taka Vanille Fraise która jest zdolna do pokładania się.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
olciamanolcia 16:07, 27 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6996
Monika83 napisał(a)
Silver Dollar, Magical Moonolight i Hercules one są wyprostowanym pokroju i nie pokładają się po deszczu. To też ważne jest jak je przycinasz, ja tne nisko i moje wszystki stoją na baczność, nawet taka Vanille Fraise która jest zdolna do pokładania się.


Monika uwierz ,że nie mogę doczekać się marca wszystkie skrócę na maxa
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Monika83 17:02, 27 paź 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2980
olciamanolcia napisał(a)


Monika uwierz ,że nie mogę doczekać się marca wszystkie skrócę na maxa
. Ja również bo lubię jak kwitną krokusy, później tulipany i narcyzy. No i pierwsze prace w ogrodzie cięcie bukietowych
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
olciamanolcia 17:29, 27 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6996
Monika83 napisał(a)
. Ja również bo lubię jak kwitną krokusy, później tulipany i narcyzy. No i pierwsze prace w ogrodzie cięcie bukietowych


U mnie przyszłej wiosny ogrom tulipanów - tylko teraz wsadzilam prawie 600 cebul a tymi co już mam to Ok 1000 bedzie.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Monika83 17:45, 27 paź 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2980
olciamanolcia napisał(a)


U mnie przyszłej wiosny ogrom tulipanów - tylko teraz wsadzilam prawie 600 cebul a tymi co już mam to Ok 1000 bedzie.
. OOo to niezły wynikja posadziłam ok 300 cebul ale przewaga krokusów i narcyzy a z tulipanów 3 odmiany pełne.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
olciamanolcia 18:05, 27 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6996
Ja mam tylko tulipany i hiacynty. No i oczywiscie czosnki
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Nowa12 19:29, 27 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Monika83 napisał(a)
Silver Dollar, Magical Moonolight i Hercules one są wyprostowanym pokroju i nie pokładają się po deszczu. To też ważne jest jak je przycinasz, ja tne nisko i moje wszystkie stoją na baczność, nawet taka Vanille Fraise która jest zdolna do pokładania się.


A ja jakbym nie cięła Vanilki to po pierwszym deszczu leżą plackiem. Rok w rok .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
ElzbietaFranka 21:26, 27 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
LIDKA napisał(a)
Justynka i Monika
A która z polecanych nie będzie sie kłała po deszczu?




Każda jedna hortensja się pokłada jak ma duży kwiat. Pod wpływem deszczu woda wsiaka w kwiat który robi się ciężki. Jednak po deszczu wystarczy kwiat otrzepac i łodyga z kwiatem wraca na swoje miejsce.
Trzeba hortensje wiosna nawozić aby miałem twarde łodygi i nisko przycinać co zmniejsza wiotkość łodyg.

Niestety piękny duży kwiat ma też minusy.

Nie pokładają się tylko hortensje tzw ażurowe.
Mam silwer dolar ale rosną między trawami miskantami. Silwer dolar ma luźny kwiat,więc może deszczówka łatwo spływać.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
LIDKA 21:39, 27 paź 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7010
ElzbietaFranka napisał(a)




Każda jedna hortensja się pokłada jak ma duży kwiat. Pod wpływem deszczu woda wsiaka w kwiat który robi się ciężki. Jednak po deszczu wystarczy kwiat otrzepac i łodyga z kwiatem wraca na swoje miejsce.
Trzeba hortensje wiosna nawozić aby miałem twarde łodygi i nisko przycinać co zmniejsza wiotkość łodyg.

Niestety piękny duży kwiat ma też minusy.

Nie pokładają się tylko hortensje tzw ażurowe.
Mam silwer dolar ale rosną między trawami miskantami. Silwer dolar ma luźny kwiat,więc może deszczówka łatwo spływać.


Ela dziękuje za Twoją opinię. Tylko się utwierdziłam że chce silver dolar na mojej bukowej. Na przyszły sezon kupię jak już bedą kwitły w szkółkach, żeby znów pomyłki nie mieć.

Co do leżenia hortek. Moja 3 sezonowa limka , czyli moja najstarsza i największa hortka , nie leży po nawet dużym deszczu.


____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies