Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Glina i zielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Glina i zielsko

LIDKA 21:56, 25 sty 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6633
Cześć Ogrodniczki


BARDZO WAM DZIĘKUJĘ ZA PAMIĘĆ I CIEPŁE SŁOWA.

1. Ze zdrowiem dość dobrze. Jestem po 2 operacji (docinka sutka i implant). Czuję się dobrze. Mam nadzieje że tym razem kłopoty ze skóra mnie ominą a jak wynik histopato będzie dobry to już będzie lux. I koniec leczenia.

Na sylwestra byłam u Przyjaciółki w Słupsku i przy okazji powdychałam jodu w Ustce.




2. Żeby nie było nudno i tylko chorobowo to mąż dobudował w listopadzie schowek taki połączony z drewutnią. Taki malutki na podręczne narzędzia ogr.,wiadra i taczkę.

No i tu mały scandal. Bo nie mam w tel żadnej foty.
Jutro nadrobię.

3. Kilka dni temu majstry postawili nam carport zwany przez nas wiatą.
Została im do ułozenia kostka wokół słupów ale to jak się nieco ociepli.






4A.
Plan na wiosnę jest taki: nasze ok.350 m chwastów z domieszką trawy
Zaczarować w cudny trawnik. Z nawodnieniem, nowymi obrzeżami. I gęsty jak dywan huggy.
Przygotowania już zakrojone na szeroką skalę a mianowicie urządzenia do nawodnienia już zakupione.
I mamy spór z mężem o rodzaj obrzeży.
Ja krawężniki a maż chce kłaść z kostki.
4B.
Dosadzanie do rabat też w planach.
Niskie trawy do rabaty wchodniej z bukami. Chyba będzie hakone jakaś.
Oraz miskanty i hortensje na rabatę południową, na tej samej rabacie
6 lub 7 iglaczków do zmiany miejsca.

To tak z grubsza.



____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Judith 23:44, 25 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Lidka! Dobrze Cię widzieć .
Piękna wiatka i takież plany ogrodowe .
W temacie obrzeży ja polecam ich brak . W ich miejsce kanciki! Kanciki mają jedną wadę, do tego identyczną jak w przypadku krawężnika lub obrzeża z kostki - trezba kilka razy w sezonie przyciac wąsy trawy. Poza tym maja same zalety:
1. ich wykonanie jest bezkosztowe
2. pozwalają uniknąć ciężkiej pracy związanej z układaniem kostki czy obrzeży i betonu w ziemi
3. wykonanie to nie jest ciężka praca, ja to lubię - trzeba to zrobić raz w sezonie
4. w dowolnej chwili bez zadnego problemu i dodatkowej pracy można zmienić ksztalt rabaty
Oczywiście obrzeża betonowe sprawdzają sie w przypadku oddzielenia rabaty od ścieżki żwirowej czy rabaty żwirowej od rabaty z korą. Ale dla wydzielenia rabat w trawniku (lub przyszłym trawniku ) kanciki są idealne .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 05:51, 26 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
Judith napisał(a)
Lidka! Dobrze Cię widzieć .
Piękna wiatka i takież plany ogrodowe .
W temacie obrzeży ja polecam ich brak . W ich miejsce kanciki! Kanciki mają jedną wadę, do tego identyczną jak w przypadku krawężnika lub obrzeża z kostki - trezba kilka razy w sezonie przyciac wąsy trawy. Poza tym maja same zalety:
1. ich wykonanie jest bezkosztowe
2. pozwalają uniknąć ciężkiej pracy związanej z układaniem kostki czy obrzeży i betonu w ziemi
3. wykonanie to nie jest ciężka praca, ja to lubię - trzeba to zrobić raz w sezonie
4. w dowolnej chwili bez zadnego problemu i dodatkowej pracy można zmienić ksztalt rabaty
Oczywiście obrzeża betonowe sprawdzają sie w przypadku oddzielenia rabaty od ścieżki żwirowej czy rabaty żwirowej od rabaty z korą. Ale dla wydzielenia rabat w trawniku (lub przyszłym trawniku ) kanciki są idealne .


Punkt 4 jest moim faworytem Tez o nich myślałam ale wtedy już nie mogłabym poszerzać moich rabat
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 05:53, 26 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
Lidka duzo zdrowia Ci życzę - musi być dobrze Wiata super i plany ogrodowe również . Pozdrawiam
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 08:50, 26 sty 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Hej Lidka ale fajnie Cię widzieć Życzę dużo zdrowia !!!
Będę kibicować przy zakładaniu trawnika, to zmieni całą przestrzeń.

Co do obrzeża to przy jego braku i kancikach jest pięknie ale tylko wtedy gdy się tego pilnuje ma też niewątpliwą zaletę przy zmianach i powiększaniu rabaty.
Mam u siebie z kostki i też nie ma problemu przy powiększaniu rabat, znam to a już z krawężnikiem to nie taka prosta sprawa. Mając kostkę też robię kancik aby była Francja-elegancja
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 08:54, 26 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20320
Hej Lidka !
Fajnie , że jesteś ,w dodatku ze zdrowiem lepiej

Wiata Extra,w moim stylu
Plany na ten sezon fajne
O krawężnikach odpisałam u siebie

Pozdrowionka
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Martka 10:56, 26 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Świetne newsy, zdrowotne i wykonawcze, świetne zdjęcie Lidki, plany także cudne. Będziesz cieszyła się pięknym trawniczkiem tylko niech mąż się za bardzo do niego nie przywiązuje, bo może się ewentualnie okazać, że jednak chcesz więcej miejsca na rabaty Za czas jakiś oczywiście Sciskam!
Alija 15:09, 26 sty 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8484
Lidka, dobrze Cię widzieć i czytać, że ze zdrowiem coraz lepiej, super. Wyglądasz pięknie.
Wiata kapitalna, plany na wiosnę świetne.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Joann 15:32, 26 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
Hej Lidka! Jak miło Cię widzieć Cieszę się, że ze zdrowiem już lepiej.
Ogrodowe plany u mnie, ale i u Ciebie też, wiata świetna! Pasuje do całości, elegancko wygląda. Jeśli chodzi o obrzeża to przy wypielęgnowanym trawniczku wszystkie będą wyglądać dobrze, ale myślę, że kanciki gdzieniegdzie dodadzą delikatności i lekkości. Ściskam:*
____________________
Joanna Ogród długi
LIDKA 16:39, 26 sty 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6633


Schowek dobudowany do drewutni.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies