Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Glina i zielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Glina i zielsko

Agatorek 23:34, 27 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
LIDKA napisał(a)
Przyszły mi dziś sadzonki pomponelli i ascot.po 2 szt . To kolejne moje róże. Jutro wsadze. Dziś się moczą już. Musze jeszcze jechać po kompost.




Piękne odmiany, uwielbiam pomponellę. Ma śliczny kształt kwiatów, kolor też

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ElzbietaFranka 00:03, 28 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Ja pisałam o dużych kwiatostanach jak namokną. U mnie niektóre mają kwiaty jak wiadro 10 litrowe. A co tu się ma pokładać jak ona jest niska. Mam linki 7 letnie to kolosy. Mam też i mniejsze 2-3 letnia. Wiosna wszystkie ścinamy na 10 cm od ziemi.

Zajrzałam jeszcze aby ci powiedzieć, że dęby zwykle samosiejki które mają grzyba nalot mączniaka nie szkodzą innym rośliną (nie porażają). Inne grzyby są na różach inne na klonach to jest zupełnie coś innego.
Czytałam o tym i pytałam się w rodzinie mam dendrologia i potwierdził mi że tak jest.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
olciamanolcia 18:02, 28 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7012
LIDKA napisał(a)
Mój pierwotny plan byl na silver dolary pomiedzy bukami.
Więc przy nim zostane.

Jeszcze tylko wybrać jakąś niewysoką trawkę co wypełni rabatkę.


Z niewysokich polecam miskanta Nippona ma zwarty pokrój, pięknie się wybarwia i będzie akcentem na Twojej rabacie. Zdjęcie wstawiłam u siebie
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 18:09, 28 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7012
Jeszcze mam miskanta Kleine Silberspinne ten jest nieco wyższy ale ma fajny pokrój.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Brzozowadzie... 21:27, 12 lis 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Witaj Lidko! Tak sobie myślę, kto to do mnie zagląda ostatnio, czasu mało, dopiero dziś zajrzałam do Ciebie i poczytałam wszystko Ile pracy za Tobą! Tworzysz fajny uporządkowany ogród. Buczki i hortensje też uwielbiam Te w donicach wspaniale Ci rosną.
Czytam też o Twojej walce z chorobą. Wierzę, że będzie dobrze! I dołączam się do modlitwy w Twojej intencji - będę pamiętać o Tobie. Ściskam serdecznie!!!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Milka 09:17, 14 lis 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Lidka, zostawiam pozdrowienia
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Marlenaa 15:22, 14 lis 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Nadrobiłam zaległości. Drewutnia dużo uroku dodała Z moich hortensij tylko limelight się nie pokłada. Wiem, że niektóre dziewczyny tną specjalnie wyżej, wtedy kwiat jest mniejszy i tak mocno się nie kładzie. Można jednego roku uciąć niżej, a drugiego wyżej i zobaczyć. Taki mini eksperyment Pozdrowinka.
____________________
krowy, staw i my
Daisunia 23:20, 14 lis 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Ja z niskich miskantów polecam Red Chef. To ten w środku. Pięknie na jesieni przebarwia się na bordowo.
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Roocika 08:01, 15 lis 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Lidko, odezwij się, mam nadzieję, że wszystko ok. Cmoki
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Joann 02:58, 22 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Ładny ten Red Chef.
Lidkę dziś widziałam, spać nie może jak ja
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies