Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod Krakowem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod Krakowem

sylwia_slomc... 19:39, 10 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
To prawda, ale nie wszędzie i nie zawsze tak jest. Znam takich co pies biega po obejściu tylko nocą lub jak właścicieli nie ma. A znam i takich co pies całe życie w kojcu lub na łańcuchu był
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 19:43, 10 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
No niestety .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
izabela_magd... 14:04, 11 lut 2021

Dołączył: 08 lut 2021
Posty: 35
Z wietrznym miejscem na suszarkę nie ma problemu, bo cała działka na lekkiej górce i tam wszędzie wieje. Będę musiała się zastanowić, jak ten ogród osłonić od wiatru, bo ciężko zwłaszcza zimą.
Kojec w widokiem wejście i podjazdu ->przemyślę. Dodam, że to są teoretyczne rozważania na razie, psa jeszcze nie ma Ja jako dziecko miałam psa, kota, rybki, czasowo papużki przygarnęłam, żółwie wodne kraba i chomika (siostra). Oczywiście nie wszystko na raz, ale troszkę się przewinęło. Dobrze to wspominam, dzieciaki potrzebują kontaktu ze zwierzętami - to je uczy wrażliwości i odpowiedzialności
Wiem ze kojec to może źle się kojarzyć, bo dużo psów na łańcuchu albo tylko w takim kojcu spędza życie część ludzi traktuje zwierzęta jak rzeczy, ja nie o tym.
Ale jak nie ma kojca to gdzie zamknąć psa jak przyjdzie ktoś kogo pies nie lubi? W domu? W pokoju? Nie zapraszać ludzi których pies nie lubi ? Kojec być musi, psy też mają swoje charaktery
____________________
Iza ogród pod Krakowem
Agatorek 15:39, 11 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Oczywiście, że kojec musi być.
My mamy, ale akurat bez widoku na wjazd, czy wejście do domu, bo psy zamykane są tylko wtedy, gdy przyjeżdża ktoś „obcy”, więc raczej na krótki czas.
Mamy ogrodzony taras, więc jak robimy np. grilla, to możemy spokojnie mieć gości, psy wtedy biegają luzem. Na taras nie wejdą.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 16:21, 11 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Z której strony Krakowa Jesteś?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
izabela_magd... 16:52, 11 lut 2021

Dołączył: 08 lut 2021
Posty: 35
sylwia_slomczewska napisał(a)
Z której strony Krakowa Jesteś?


północ, gmina Iwanowice
____________________
Iza ogród pod Krakowem
sylwia_slomc... 16:56, 11 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Blisko masz do Anitki z Mój Azyl na Wichrowym WzgórzuA do mnie jakieś pół godziny, ja wschodnia strona
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
izabela_magd... 14:15, 17 lut 2021

Dołączył: 08 lut 2021
Posty: 35
Jeszcze jeden pomysł do konsultacji.
Jakby piwniczka była pod altanką i przylegałaby niemal bezpośrednio do oczka wodnego? Od strony technicznej jest to wykonalne czy może być problematyczne? Zakładam że oczko nie będzie przeciekać
Wyglądałoby to tak (zdjęcie poglądowe):
Piwniczka

Nad nia altanka z tarasem wysuniętym aż do tafli wody
Z tyłu część tej altanki obudowana i tam warszat męża


Rozwiązanie miałoby ten plus, ze nie robię sztucznego pagórka nad piwniczką jak we wcześniejszej wersji, tylko od południa wprowadzam "dzikie" rabaty obok ogniska. Nie zasłaniam widoku sztucznym pagórkiem, który by mi powstał przy piwniczce. Dodatkowo z altanki widok byłby wtedy otwarty na góry.
Piwniczka dalej wypada mi w dobrym miejscu bo ją chciałam mniej więcej w środku działki.
____________________
Iza ogród pod Krakowem
Agatorek 19:40, 17 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Jak dla mnie, pomysł super . I ten taras nad taflę wody. Można przysiąść i nogi schłodzić .

Bardzo ładna ta altanka (i warsztat w jednym)
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 20:34, 17 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Ja mam jedno ale....
sufit piwniczki musiałby być mocno docieplony bo płyta przemarza, dlatego ziemne piwniczki mają te pagórki bo to również izolacja cieplna jest. Oczko nawet bardzo szczelne zdaża się, ze gdzieś nagle swą szczelność stracić może i wtedy piwniczka zagrożona. Już się dziewczynom na forum takie przygody z oczkami zdarzały
Gdzie byłoby wejście do tej piwniczki??? I jeszcze jedno, przy małych dzieciach oczko powinno być dobrze zabezpieczone nad brzegami by nie wpadły, z tego powodu taras nad sama taflą wody się kończący musi być dobrze zabezpieczony by do nieszczęścia nie doszło. Poza tymi punktami do przemyślenia pomysł mi się podoba bardzo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies