Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod Krakowem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod Krakowem

izabela_magd... 17:08, 09 lut 2021

Dołączył: 08 lut 2021
Posty: 35
antracyt napisał(a)
Wymiary ogrodu dla dzieci całkiem spore, powinny wystarczyć

Dzięki za opinię, też myślę ze powinno być ok.

antracyt napisał(a)
Nie wiem jakie Wam się egzemplarze trafiły, jeżeli tak ruchliwe jak u nas to możesz założyć, że piłki i różne inne elementy fruwające często lądują na rabatach ozdobnych i do warzywnika, szczególnie kiedy stado chłopaków umawia się na mecz

oj bardzo ruchliwe może jak będą większe dostaną telefony, to się uspokoją, póki co żywe srebro wokół boiska myślałam o mało delikatnych roślinach, a zachcianki i kolekcjonerkie, to posadzę bliżej domu.
antracyt napisał(a)

Jeżeli chodzi o odległość do warzywnika, to jak dla mnie jest ok. Pod ręką lubię mieć jedynie zioła i te dla wygody mam przy tarasie. Ważniejsza wg mnie jest odległość warzyw od kompostostownika i źródła wody.

Za te opinię też dzięki, zioła pod ręką, pomidorki koktailowe, może kilka sałat, a po więcej można się przejść
Kompostowników nie zaznaczyłam, ale one już stoją

przydały się podczas pierwszych prac porządkowych na działce.


Natomiast rzeczywiście musze pomyśleć o doprowadzeniu wody (deszczówki?) do warzywnika, bo 50 m to troszkę daleko.
____________________
Iza ogród pod Krakowem
antracyt 18:27, 09 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Jaki porządny kompostownik
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
izabela_magd... 19:27, 09 lut 2021

Dołączył: 08 lut 2021
Posty: 35
mąż robił
____________________
Iza ogród pod Krakowem
sylwia_slomc... 19:54, 09 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Kompostownik pierwsza klasa przy dużej działce sporo się zbiera materii do kompostowania
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
izabela_magd... 14:33, 10 lut 2021

Dołączył: 08 lut 2021
Posty: 35
Kto pyta nie błądzi…gdzie umieścilibyście:
1. kojec dla psa?
2. Śmietniki
3. Trzepak/suszarkę (Antracyt widziałam że u Ciebie była w planach ogrodu , nie pomyślałam o tym wcześniej, ale przy małych dzieciach może być dobry pomysł)
4. Mini drewutnię
Wszystkie powinny być w miarę blisko domu. Ale jakoś nie mam pomysłu, żeby to było blisko i praktyczne a zarazem osłonięte, ładne, schowane za roślinami.
____________________
Iza ogród pod Krakowem
Agatorek 15:03, 10 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Śmietniki umieściłabym gdzieś blisko bramy/ furtki, żeby nie trzeba było daleko z nimi wyjeżdżać. Można zrobić wokół nich jakiś żywopłocik z cisów lub tujek.

A kojec, to w zależności od tego, czy będzie często używany. Żeby tez nie chodzić z psem przez całą działkę, jak będzie trzeba go zamknąć. Jak będą to rzadkie sytuacje, to ja bym go umieściła między warsztatem a ogrodzeniem. Wtedy tak, czy inaczej, będzie od razu schowany .

Trzepak- nie mam pomysłu jeszcze.

Drewutnia - może gdzieś w okolicach tarasu, żeby daleko nie nosić drewna. Nie musi być ukryta.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
antracyt 15:20, 10 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Iza, u mnie w planach jest przeniesienie suszarki na pranie w mniej widoczne miejsce(teraz oglądam ją z tarasu). Najlepsze jest wietrzne i słoneczne Oczywiście najwygodniej jak będzie blisko domu, ale ja właśnie ze względów estetycznych mój wyprowadzam kawałek dalej.
Drewutnia rzeczywiście najwygodniej przy tarasie. Zimą, szczególnie w taką pogodę jak teraz nie chce się biegać gdzieś dalej.
Psa w kojcu nie mam, to się nie wypowiem.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Roocika 18:15, 10 lut 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Jeżeli chodzi o kojec to ja się wypowiem, wg informacji, które mam od behawiorysty kojec powinien być najlepiej (dla psa) w miejscu w którym widzi wejście do domu i wjazd. To jest najbardziej komfortowe dla psa (nie zawsze dla właściciela )
Może jeszcze o dzieciach, ja mam 8 i pół lat i 2.
I jak na razie to u dla córki najlepiej się sprawdziła góra piachu do zabawy, taka co została po budowie, a teraz bujawka i jakieś krzaki. Młody z kolei lubi piaskownicę, zjeżdżalnie i bujawkę, ma zajawki na kopanie piłki
Trawa głównie dla psa
Witam się u Ciebie i pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sylwia_slomc... 18:50, 10 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Pies jeśli ma stróżować to najlepiej tak by widział wjazd, furtkę i jak najszerzej działkę, oraz właścicieli przy każdym wyjściu i wejściu ( bo to zwierzęta stadne i całkowita izolacja im nie służy)ale z daleka od tarasu ze wzgl. na zapachy. Do tego w miejscu zacienionym i osłoniętym od wiatru.
Śmietnik blisko ogrodzenia by nie trzeba było daleko latać, ale i do wystawiania do odbioru by było wygodnie. Drewutnia może stanowić plecy śmietnika i go zasłaniać.
Trzepak tak by było wygodnie( często trzepak jest też miejscem zabaw dzieci, robią fikołki i inne wygibasy na nim).
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 19:07, 10 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
sylwia_slomczewska napisał(a)
Pies jeśli ma stróżować to najlepiej tak by widział wjazd, furtkę i jak najszerzej działkę, oraz właścicieli przy każdym wyjściu i wejściu .


U mnie psy stróżujące biegają luzem po działce, więc widzą każdy kącik .
Są bardzo wyczulone na zbliżające się samochody (zanim taki dojedzie do bramy, to one już tam są ).

Jeśli pies ma stróżować, to lepiej żeby nie siedział w kojcu .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies