Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Ogród botaniczny w Solingen

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród botaniczny w Solingen

Anda 11:55, 09 lut 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367


Amelanchier ovalis
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:56, 09 lut 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367


Koniec
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 13:02, 09 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Grab fastigiata na Twoim zdjęciu lekko mnie przeraził. Zakładałam, że tak jak informują w szkółkach docelowa szerokość to 4m.
Bardzo lubię wszelkie ogrody botaniczne z dużymi drzewami, trochę studzą zapędy zakupowe
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
kasiab 13:48, 09 lut 2021


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Zuza Ciebie grab, a mnie Klon Globosum...
____________________
Kasia - tu na razie jest...
antracyt 15:24, 09 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Też zwróciłam na niego uwagę a tak niegroźne na innych zdjęciach wygląda...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
kasiab 15:27, 09 lut 2021


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Raczej nie jest proporcjonalny... Jak jest młodziutki i zbuduje koronę to jeszcze jakoś a później... Wyglada bardzo niespecjalnie
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Anda 15:34, 09 lut 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Dziewczyny, ja również dlatego lubię oglądać drzewa w takich miejscach i w starszych ogrodach Byłam tam 3 lata temu. Muszę się przejechać jeszcze raz albo do jakiegoś arboretum.
Podawane w szkółkach wielkości i szerokości to przeważnie po 10 latach, a nie docelowe. No bo jak określić docelowy wiek drzewa? One rosną prawie że do końca życia, tylko po jakimś czasie wolniej, coraz wolniej. Dużo zależy też od warunków glebowych i tego, czy warto / można / chce się /umie się je dobrze ciąć


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 16:53, 09 lut 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
antracyt napisał(a)
Grab fastigiata na Twoim zdjęciu lekko mnie przeraził. Zakładałam, że tak jak informują w szkółkach docelowa szerokość to 4m.
Bardzo lubię wszelkie ogrody botaniczne z dużymi drzewami, trochę studzą zapędy zakupowe
Ale on na tym zdjęciu więcej jak 4 metry szerokości to nie ma obstawiam bliżej 3,5m patrząc na ścieżkę jako odniesienie. Jest za to wysoki, spokojnie 15 metrów może mieć, więc to bardzo stare drzewo.
Sadząc w naszych ogrodach drzewa trzeba mieć albo przestrzeń dla nich, dobrze je dobrać albo uzbroić się w sekator i po prostu o drzewa dbać i kształtować systematycznie. Dotyczy to każdego drzewa, nawet tych niby mniejszych. Zostawione same sobie kiedyś urosną, wcześniej lub później. Jak warunki dobre mają to wcześniej. Jest to dodatkowa praca, która trzeba wziąć pod uwagę przy ich sadzeniu.
U mnie w ogrodniczym rosną 30 letnie serby i nie są tak ogromne. Oni po prostu o nie systematycznie dbają i formują. Tak jak o cudny żywopłot z ambrowca, który ma nie więcej jak 4 metry wysokości i metr szerokości.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
kasiab 17:21, 09 lut 2021


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Iwonka tylko kto po kilku-kilkudziecieciu latach będzie miał siły żeby ciąć i formować? Lepiej dobierać takie gatunki, które nie będą wymagały od nas karkołomnych zabiegów bo nie wszyscy będą mieli możliwość wzięcia Pana który drzewko przytnie
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Anda 18:04, 09 lut 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Grab Fastigiata z drugiej strony. Z miarką co prawda nie chodziłam, ale myślę, że ma powyżej 4m.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies