Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Ogród botaniczny w Solingen

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród botaniczny w Solingen

antracyt 18:21, 09 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
inka74 napisał(a)
Ale on na tym zdjęciu więcej jak 4 metry szerokości to nie ma obstawiam bliżej 3,5m patrząc na ścieżkę jako odniesienie. Jest za to wysoki, spokojnie 15 metrów może mieć, więc to bardzo stare drzewo.
Sadząc w naszych ogrodach drzewa trzeba mieć albo przestrzeń dla nich, dobrze je dobrać albo uzbroić się w sekator i po prostu o drzewa dbać i kształtować systematycznie. Dotyczy to każdego drzewa, nawet tych niby mniejszych. Zostawione same sobie kiedyś urosną, wcześniej lub później. Jak warunki dobre mają to wcześniej. Jest to dodatkowa praca, która trzeba wziąć pod uwagę przy ich sadzeniu.
U mnie w ogrodniczym rosną 30 letnie serby i nie są tak ogromne. Oni po prostu o nie systematycznie dbają i formują. Tak jak o cudny żywopłot z ambrowca, który ma nie więcej jak 4 metry wysokości i metr szerokości.

Iwona, czy Ty przypadkiem nie patrzysz na zdjęcie buka? On rzeczywiście jest dużo węższy i na zdjęciu ze ścieżką. Grab fastigiata jest dużo szerszy na zdjęciu Ewy.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
inka74 22:30, 09 lut 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Zuza, możesz mieć rację, patrzę na telefonie Drugi od góry? Zerknij na encyklopedię drzew i małe zdjęcie - podobne? Nie ma więcej jak 4 metry szerokości. Krótki pień poszerza optycznie drzewo.
http://encyklopediadrzew.pl/encyklopedia.php?r=872
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Rench 01:01, 10 lut 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Piękna wycieczka, dzięki
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
oliwka 16:36, 10 lut 2021


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Ewa piękne widoki, aż sprawdziłema datę dodania zdjęć i jeszcze raz upewniłam się, ze nie jesteś w jakims innym egzotycznym Solingen Uwiodła mnie Davidia involucrata - ma przepiękne kwiaty
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
TAR 20:35, 10 lut 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
Dawidia, buk cuda, w w ogóle wszystko ładne. łan epimedium mnie zachwycił. Tez tak chce. I w ogole łany chyba kuklikow zauwazylam, runianka pod drzewami i takie jedno plożące co nie wiem co to jest Piekna wycieczka i wiosenna zielen.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kokesz 09:14, 11 lut 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Lubię oglądać ogrody botaniczne o różnych porach roku ten również bardzo ładny
Bardzo często jeżdżę, żeby zobaczyć rośliny w realu i w zestawieniach z innymi.
Aż zatęskniłam na swoim, nie byłam tam od jesieni, jak śnieg stopnieje, pojadę szukać wiosny
W zeszłym roku o tej porze, przycinanie, sprzątanie po zimie szły pełną parą
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Napia 10:41, 15 lut 2021


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Pięknie tu Dziękuję
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Agania 12:24, 18 lut 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Chcę żeby mi tak zakwitła moja Dawidia chińska
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
kwiatuszek263 10:18, 03 mar 2021

Dołączył: 02 mar 2021
Posty: 1
super
____________________
Katarzyna Trol
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies