Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Smutne wejscie do ogródka.

Pokaż wątki Pokaż posty

Smutne wejscie do ogródka.

Babsee 14:35, 26 lut 2021

Dołączył: 30 sty 2020
Posty: 13
Bardzo prosze o pomoc w zaaranżowaniu wejscia do ogródka. Poprzedni właściciele domu, caly podjazd biegnacy wzdluż domu pokryli kostką. Bardzo to praktyczne ale srednio ładne. Poniewaz ogrodek nie jest duży, to bardzo, bardzo bym chciała go powiekszyc poprzez ten spory kawałek przezd wejściem( zaczyna sie pergola)do ogrodu. Na zdjęciach sa jeszcze tuje, które zostaly usuniete i na ich miejsce jest zasadzony liguster Aureum. Przy pergoli wymieklam- najpiewr psadzilam tam trojklapowego ale moj pies go zalatwił. W ubieglym roku posadzilam kobee- o ile na balknie rosni cudnie, to na pergoli doszla do 30 cm i na tym zakonczyła. Chetnie ta pergole obsadzę ale nie wiem czym.
W ubiegłym roku, wzdłuż tej paskudnej siatki, moj maz wybudowal 3 skrzynie o łącznej długości 3,5 metra i tam były trzcinnki Karl F a pomiedzy bakopa. Wygladalo to ladnie ale...to wciaz nie to co chce osiagnąć. Chce zielonośc, bujnośc, chce zeby zapraszalo do wejście do ogrodu. Myslalam o brzozkach w donicach ale jakos one nie pasuja do charakteru ogrodu. Uwielbiam wszelkie trawy,mam ich sporo w ogrodzie. Prosze Was o pomoc, bo ten betonowy podjazd jest taki smutny. Wystawa południowo-wschodnia.
Babsee 14:37, 26 lut 2021

Dołączył: 30 sty 2020
Posty: 13
No i zle dalam...Powinno być w pytaniach. Pani Danusiu, czy moge prosić o przeniesienie?
Gardenarium 15:32, 26 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Takie zdjęcia to za mało, trzeba rozrysować to wejście na planie. Ja tutaj to nic nie mogę podpowiedzieć
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
HannaR 18:00, 26 lut 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Witaj,
Na pewno zasłoniłabym widok na ogród sąsiadów. Nie wiem czy potrzebny ci jest cały plac wyłożony kostką. Jeśli nie, to dlaczego jej nie zlikwidować częściowo? Rośliny w donicach zawsze gorzej rosną niż w ziemi.

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Babsee 09:54, 01 mar 2021

Dołączył: 30 sty 2020
Posty: 13
Wklejam plan.
Babsee 11:03, 10 mar 2021

Dołączył: 30 sty 2020
Posty: 13
Hop hop?Jakies pomysly?
Agatorek 16:42, 10 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13273
Jeżeli chcesz powiększyć ogródek o ten przedsionek, to trzeba by było usunąć część kostki. Czy byłabyś w stanie to zrobić?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Joann 19:25, 10 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2085
Też jestem za usunięciem pasma kostki przy siatce.
____________________
Joanna Ogród długi
Babsee 16:10, 11 mar 2021

Dołączył: 30 sty 2020
Posty: 13
Niestety na to nie ma szans.Teren wzdluz domu został wylozony kostką przez poprzednich właścicieli bo teren był tam obnizony i zbierała się woda. Pod kostka jest jakiś drenaż, który leci wzdłuż az do wejścia na posesję. Wiec pod spodem sa jakies rury. Dlatego opcji jest niewiele...chyba tylko donice.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies