Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Projekt ogrodu-potrzebna pomoc :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Projekt ogrodu-potrzebna pomoc :)

Margi 10:05, 13 lip 2012


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43
Dziękuję za podpowiedz,biore się do roboty
____________________
Wieloszka 10:41, 22 lip 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Margi, nie popełnij mojego błędu - zakładaj ogród na spokojnie... Nie sadź roślin, dopóki nie będziesz pewna, że tam właśnie mają rosnąć - uwierz mi, przesadzanie jest baaaardzo czasochłonne i kosztowne Pomysł oddzielenia części ogrodu tak, by zająć się tą bliższą domowi jest bardzo dobry - sama to teraz przerabiam
Ten plan działki, który zamieściłaś na początku swojego wątku - wydrukuj sobie w kilku egzemplarzach, a potem na tym rysuj linie ścieżek, rabat, kółka roślin. W wyznaczeniu linii rabat skorzystaj z gotowców, które podsunęła Ci Danusia 2 stronki wcześniej. Wiadomo, że budżet po budowie domu nie pozwala na zakładanie całego ogrodu na raz, ale nie spiesz się! Ja tak zrobiłam i teraz przerabiam, przerabiam i końca nie widać Domyślam się, że chciałabyś od razu sadzić, ale najpier zaplanuj i chociaż wyznacz sznurkami ścieżki i linie rabat (właśnie na podstawie gotowców). A sadzenie zacznij jak radzi Danusia - od dużych drzew, które stworzą szkielet ogrodu. Owszem są one kosztowne, ale najdłużej rosną...
Wiem z doświadczenia, jak brak kasy na roślinki wkurza, ale pochopne kupowanie i sadzenie gdzie popadnie wkurza potem jeszcze bardziej
Mam nadzieję Margi, że Cię nie zniechęciłam do ogrodu Jako właścicielka stanowczo za dużego ogrodu na swoje możliwości próbuję przestrzegać wszystkich dookoła przed popełnianiem moich błędów
Powdzenia! Jak zrobisz jakiś plan podziel się z nami - mocno kibicuję
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Margi 10:47, 22 lip 2012


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43
Wieloszka,dziękuje bardzo za odpowiedz.Wczoraj posadziłam pierwsze roślinki i się zastanawiam czy dobrze zrobiłam,zrobie dziś zdjęcia i wstawie pozdrawiam
____________________
Wieloszka 11:17, 22 lip 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Margi, czekam na fotki A w wolnej chwili zrób plan
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Margi 20:57, 22 lip 2012


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43
Od prawej żurawka,2 jałowce, i dwie pęcherznice.Nie wiem czy te pęcherznice nie sa za blisko siebie,około metra odległości.Chcę zakryć sad,który jest z tyłu.Nie wygląda to wszystko jeszcze zbyt ładnie.Widziałam Twój ogród i dom Wieloszka i umarłam,nigdy tak mój wyglądać nie będzie,marne szanse
____________________
Margi 20:58, 22 lip 2012


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43
____________________
Margi 20:59, 22 lip 2012


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43
____________________
Margi 20:59, 22 lip 2012


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43
____________________
Margi 21:03, 22 lip 2012


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43
Wysypie to wszystko korą jak będzie gotowe.To na razie pierwsza część,muszę przekopać reszte,usunąć chwasty,a to idzie mi strasznie powoli.
____________________
Margi 21:04, 22 lip 2012


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies