Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Projekt ogrodu-potrzebna pomoc :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Projekt ogrodu-potrzebna pomoc :)

kaisog1 13:15, 18 paź 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Normalnie zaczynam mysleć jak Danusia! Pierwsze co pomyślałam jak zobaczyłam wykusz to TARAS Koniecznie taki jak zrobił Wituś w ogrodzie z lustrem czyli drewniany.

Ale ja jestem kulturna... nawet się nie przywitałam ..więc WITAJ
Macie śliczny dom i magiczne świerki (chyba) Fajnie bo nie trzeba już inwestować w przynajmniej kawałek żywopłotu, żeby się zasłonić. Zrób więcej zdjęć działki Cos sie wymyśli
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Margi 00:34, 19 paź 2011


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43
Dziękuje za tak szybki odzew.Ja też się nie przedstawiłam,wybaczcie,jestem Gosia.
Co do przełużania tarasu,mam już jeden od strony południowo wschodniej,jest ogromny,40m2,aż sie boje ile bedzie kosztowało jego wykończenie,także myślałam raczej o ścieżkach.Podoba mi się ta drobna kostka u Pani Danusi,drewna się trochę boje,jest piękne,ale czy wytrzyma w naszym klimacie?
Myślałam,o poprowadzeniu ścieżki zaraz przy domu,a za ścieżką możę jakaś rabata półokrągła z niskich roślin przez całą długość.
Drewutnie musze postawić z prawej strony domu,jesli juz zagospodaruje i urządze ładny ogród to nie chciałabym go pożniej niszczyć pod kołami samochodu,który będzie przywoził drzewo.Zawsze przecież można zrobić drewutnie reprezentacyjna
Nie mam też pomysłu jakie rośliny posadzić przy tarasie aby troche zmniejszyć ta ogromną przestrzeń,słyszałam,że sie robi pokoje z roślin aby było bardziej kameralnie.
____________________
Margi 00:58, 19 paź 2011


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43

widok z tarasu
____________________
Margi 01:00, 19 paź 2011


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43
____________________
Margi 01:02, 19 paź 2011


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43
____________________
Margi 01:04, 19 paź 2011


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43

Nie wygląda to jeszcze najciekawiej!
____________________
Margi 01:08, 19 paź 2011


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43

W tym wszystkim to tylko te choinki mi sie podobaja,odgradzaja od sąsiadów i mam namiastke lasu za oknem.
____________________
Margi 01:20, 19 paź 2011


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43

A tu przód domu, w fazie budowy jak na obecna chwile.Zastanawiam się nad tym wejściem,jak poprowadzić ścieżke,od drogi zaledwie 6 m.
Nie jest to mój wymarzony projekt domu,ale trzeba się cieszyć z tego co się ma,moi rodzice sobie taki wymyślili i teraz wspólnymi siłami kończymy budowe.Postaram się wkleić jutro inny zarys działki.Muszę powiedzieć,że też mnie wzieło z tym ogrodem,im bardziej się wgłębiam w "ogrodowisko" tym jest to wszystko ciekawsze i wciąga mnie coraz bardziej.
____________________
Pszczelarnia 10:05, 19 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zwarta bryła tarasu może kosztuje więcej ale efekt jest na zawsze. Ja widzę tutaj tarasowo-południowo-hiszpańskie klimaty, dom ma bardzo różnorodną architekturę i potrzebuje spójnej jednolitej nawierzchni dookoła.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 00:07, 28 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Udało mi się powiększyć
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies