Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Projekt ogrodu-potrzebna pomoc :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Projekt ogrodu-potrzebna pomoc :)

Wieloszka 08:38, 28 paź 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Witaj Gosiu,
cieszę się, że do nas dołączyłaś - kolejna osoba z okolic Wrocławia No i przede wszystkim trafiłaś na Ogrodowisko w idealnym momencie - zanim zdążyłaś coś "narozrabiać" w swoim ogrodzie - unikniesz dzięki temu wieeelu kłopotów . Uwierz mi, łatwiej zaczynać coś od początku, niż potem przerabiać...
Poza tym, masz taki kształt i wielkość działki, że pasują tu "gotowce" Danusi - szczęściara z Ciebie Idź za Jej i innych forumowiczów radami, a będziesz mieć ogród jak z bajki!
Powodzenia i kibicuję!
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Margi 23:34, 11 lip 2012


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43
Witam ponownie,trochę się tu u mnie zmieniło ale nadal nie wiem jakie rośliny będą odpowiednie do tak dużej przestrzeni.Nadal część z prawej strony jest niezagospodarowana,nie mam pomysłu,a nie chce mieć tak dużego trawnika.Proszę wszystkich o uwagi,krytyke i rade,dziękuje
____________________
Margi 23:38, 11 lip 2012


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43
____________________
Margi 23:38, 11 lip 2012


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43
____________________
Margi 23:39, 11 lip 2012


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43
____________________
Margi 23:42, 11 lip 2012


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43
Ten skalniak jest jeszcze nie gotowy i nie chciany przezemnie,ale że dom jest wielopokoleniowy,więc tato się uparł i zrobił to "coś" na samym środku.
____________________
Margi 23:44, 11 lip 2012


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43
____________________
Margi 23:47, 11 lip 2012


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43
Tuż przy pergoli,chciałabym posadzić rząd jakiś krzewów który przysłoniłby sad i lekko zmniejszył ogrom tej działki.Sad jest metr niżej od reszty terenu.Najbardziej to podobają mi się krzewy zimozielone,ale nie chce też zrobić zbyt monotonnie.Chodzi tu o kolejne zdjęcie.
____________________
Margi 23:48, 11 lip 2012


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43
____________________
Gardenarium 07:17, 13 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przy pergoli wykrój duże kwadraty i otocz je trzmieliną Emerald'n Gold lub lawendą albo bukszpanem a w środku kwadratu posadź kolorowe żurawki, żeby ich liście było widać np. odmiane Seet Tea albo podobną, a nawet żółtą.

Chodzi o to aby nie było wszystko "zielone" jak te tuje Smaragd.

Ogólnie na taką przestrzeń nadają się na obrzeża ogrodu jako szkielet świerki serbskie, inne odmiany tuj. np żółte Yellow Ribbon, Kórnik, Aureospicata, choiny kanadyjskie, cisy.

Koniecznie posadź kilka drzew np. buków, śliwy wiśniowe, wiśnie Umbraculifera, grujecznik japoński, ambrowiec, miłorzęby zwykłe i odmianowe.

To będzie szkielet ogrodu. Jako niższa warstwa duuużo hortensji bukietowych w grupach po kilka sztuk.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies