Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Projekt ogrodu-potrzebna pomoc :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Projekt ogrodu-potrzebna pomoc :)

Margi 23:29, 17 paź 2011


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43
Witam wszystkich serdecznie!
Przypadek sprawił,że trafiłam na Wasze forum i nie żałuję.Z samych opisów i porad już mam kilka fajnych pomysłów jak urządzić mój ogród.Budowa domu mocno nadwyrężyła domowy budżet i postanowiłam,że sama zrobie projekt ogrodu i nawierzchni.Prosiłabym jednak o kilka porad.Pomożecie?
pozdrawiam Gosia
____________________
Margi 23:30, 17 paź 2011


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43
____________________
MarekW 23:36, 17 paź 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Chętnie wszyscy pomogą Na pierwszy rzut oka to zbyt monotonnie ten projekt wygląda - mam na myśli te thuje (?) z trzech stron i ta prosta rabata wzdłuż całej długości działki - lepiej to zmienić
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Margi 23:44, 17 paź 2011


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43
Dzięki za odpowiedz.To nie tuje tylko choinki,nawet nie wiem czy to świerki czy sosny.Raczej się nie da już nic zmienić,bo mają z 15 m wysokości,przynajmniej te z prawej strony domu.Dom jest jeszcze nie skończony ale już myśle jak zagospodarować teren.
____________________
Margi 23:46, 17 paź 2011


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43
Nie potrafie powiększyć tej mapki,spróbuje zrobić zarys działki w innym programie,może coś z tego będzie.
____________________
Margi 23:48, 17 paź 2011


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43
____________________
Margi 23:53, 17 paź 2011


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43
Nie mam pojęcia co zrobić z tym wykuszem nad którym jest balkon.Jak przeprowadzić ścieżke,przy samym domu czy ominąć te słupy.Na słupy chciałabym w przyszłości puścić jakieś pnącze.
____________________
EwaG 07:06, 18 paź 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Witam,
A jak jest wielkość działki?

Pierwsze co mi się nasuwa to czy na pewno chcesz z tego wykusza mieć widok na drewutnię?
Druga sprawa to pod takimi balkonami (czy nawet szerokimi okapami) trudno utrzymać trawę czy rośliny w dobrej kondycji bez nawadniania (może ogród żwirowy lub coś w tym stylu).
Tak sobie patrzę na wasz domek i otoczenie i wydaje mi się że taras powinien być przedłużony wokól niemalże całego domu - szczególnie obok wykuszu. Będzie fajna komunikacja - bez prowadzenia ścieżek z możliwością wygrzewania się w zachodzącym słońcu (taki domek ranczerów).

Warzywnik dobrze jest dawać blisko kuchni i wkomponować go w całość założenia. Można wydzielić też część gospodarczą (warzywnik, drewutnia, kompostownik, skład gratów wszelkich) i odizolować od ogrodu ozdobnego wyższymi roślinami.

Powodzenia w projektowaniu.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Pszczelarnia 08:01, 18 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ja bym też ten dom o dość różnorodnej bryle otoczyła szerokimi ścieżko-tarasami. A rabatę ozdobną urządziła na widoku tarasowym, więc będzie mniej regularna.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 08:16, 18 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pod wykuszem trzeba wykonać taras i wtedy już od strony trawnika rabatę wyspową, aby miło się siedziało na tarasie w otoczeniu roślin, które można powąchać, dotknąć, być w ich bliskim towarzystwie. To miłe

Może zrób zdjęcie planu i wklej wtedy będzie większy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies