Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Magleska 21:29, 05 lip 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18540
sylwia_slomczewska napisał(a)
Oby Się nie łapała przed powrotem do formy...czasem lepiej plany w czasie odsunąć


spokojnie -na razie ,to tylko zbieram plony warzywno -owocowe łopata schowana głęboko
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:32, 05 lip 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18540
Martka napisał(a)
Madziu, obiecałaś, że będziesz w lipcu znów męczyła fotkami, oto lipiec. Zgadzam się z Basią, że Twoje rabaty w wielu miejscach to takie Przypki Południa Fotki Uli pokazują, że ... Nie ma jak u Madzi, kto nie wierzy, robi błąd Nie dokucza Ci za bardzo susza?


Martka obiecałam i jakoś mi brak weny -dziś cały dzień leje -podobno teraz ze 2 tygodnie ma tak lać ,ale postaram się nie zawiezć i znowu poprzynudzać moim ogródkiem

do Przypek o mi dalekooooo bardzo ,ale cieszę się ,że choć troszkę przypomina tamten klimat

susza dokuczała strasznie -róże bardzo szybko zaczęły przekwitać -teraz fajnie pada ,byle nie za długo

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:35, 05 lip 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18540
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Za radą Irenki też ciachnęłam swoją runiankę. Listki miała ładne, ale pędy już bardzo długie i mocno się rozłaziła. Dosyć długo się zbierała po tym cięciu, ale teraz wygląda bardzo elegancko.
U mnie runianka, która rośnie na bardziej słonecznym stanowisku, ma o wiele jaśniejsze listki.



Haniu miło mi ,że się u mnie odezwałaś -ja u Ciebie jestem częstym cichym gościem

Ta moja runianka też się długo zbierała ,ale teraz jest naprawdę ładna i fakt -ma za dużo słońca i pewnie temu żółknie-chociaż platan coraz większy i powinna mieć łatwiej
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:35, 05 lip 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18540
Monia81 napisał(a)


Też tak robię u mnie dzisiaj też cały dzień siąpi taki spokojny deszczyk buziaki


Monia kiedy mnie odwiedzicie ? zapraszam
u mnie cały dzień leje -ale przynajmniej zapraw trochę zrobiłam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gruszka_na_w... 21:43, 05 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Magleska napisał(a)



Haniu miło mi ,że się u mnie odezwałaś -ja u Ciebie jestem częstym cichym gościem

Ta moja runianka też się długo zbierała ,ale teraz jest naprawdę ładna i fakt -ma za dużo słońca i pewnie temu żółknie-chociaż platan coraz większy i powinna mieć łatwiej


To obie odwiedzamy się nawzajem w milczeniu. Czasu brak na pozostawianie wpisów w każdym wątku, do którego się zagląda.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Alija 21:53, 05 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8797
Magda, zazdroszczę deszczu, u mnie susza, dziś miało w końcu padać, a pokropiło może z pół godzinki.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Magleska 22:13, 05 lip 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18540
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Magda, czy to jest czysty gatunek trojeści bulwiastej, czy jakaś odmiana?
Pytam, bo wiosną kupiłam młode sadzonki, które na etapie tworzenia pączków miały żółte kuleczki. teraz kwiatki są w kolorze żółtka od kur z wolnego wybiegu. Nie są już żółte, ale nie są też pomarańczowe. Sprzedawca, po mojej reklamacji, odpisał mi, że kwiatki zrobią się pomarańczowe.
O takich jak na zdjęciu właśnie marzyłam.


Haniu kupowałam je w A..r -jako Trojeść bulwiasta Asclepias tuberosa -mam je chyba 4 sezony -i one od pączka już są pomarańczowe -szukałam jakiejś wcześniejszej fotki ,ale chyba nie zrobiłam w fazie pąka ...
widziałam te Twoje i wydaje mi się ,że to jakaś inna odmiana -
poszukam jeszcze w fotkach z zeszłego sezonu ,może znajdę .

co za sprzedawca ....ech
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:16, 05 lip 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18540
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


To obie odwiedzamy się nawzajem w milczeniu. Czasu brak na pozostawianie wpisów w każdym wątku, do którego się zagląda.


Haniu dokładnie tak ....jak już pootwieram wszystkie moje ulubione wątki i zacznę czytać ,to schodzi mi wieczorem sporo czasu ,że faktycznie ,nie wszędzie się odzywam ,ale przez ostanie rozmowy u Ciebie zapragnęłam mieć taki blender wysokoobrotowy
tylko ceny tych lepszych mnie odstraszają -koktajle piję falami-albo codziennie ,albo pół roku nie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:17, 05 lip 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18540
Alija napisał(a)
Magda, zazdroszczę deszczu, u mnie susza, dziś miało w końcu padać, a pokropiło może z pół godzinki.


Alicja posyłam go w Twoją stronę -niech jeszcze do rana popada ,a pózniej niech już napoi innych
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Johanka77 22:30, 05 lip 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Magleska napisał(a)
Znowu Was ponudzę fotkami -z każdym dniem coś rozkwita i jest cudnie ,korzystam póki mi się podoba
Czekałam na te moje pomarańczki ze stipą






Ale ze kiedykolwiek u kogokolwiek spodoba mi się pomarańczowy, to się nie spodziewałam!
No bajka!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies