Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Magleska 22:33, 25 cze 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18369
Magara napisał(a)
Kojąco na mnie działają widoki od Ciebie
Magda, doczytałam, że runianka "po ostrym cięciu" - napisz coś więcej na ten temat.
Mam runiankę w kilku miejscach, teoretycznie podobnych jeśli chodzi o warunki. W jednym rośnie jak durna, kilka metrów dalej słabuje. W tym roku wycinałam kwiatostany, ale póki co zmian nie widzę.


Daga jakieś 2 miesiące temu chyba ....skleroza mnie dopadła i nie pamiętam kiedy to uczyniłam -wycięłam runiankę na króciutko -prawie przy ziemi -wkurzała mnie strasznie ,bo nie dość ,że była żółta ,to jeszcze była taka wyleżana -........po prostu pomyślałam ,że albo odrośnie ładna ,albo ją wyrzucę i dam samą seslerię ...
i popatrz jaka ładniutka odrasta -ciekawe ,jak będzie dalej ....zobaczymy

jeszcze z boku domu tak zrobię w przyszłym sezonie -mam ją chyba 4 sezony i może po prostu potrzebuje czasem odmłodzenia ....
a przy klonach kawałek dalej jest jak narazie cały czas ładna ...nie wiem od czego to zależy
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:37, 25 cze 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18369
basia3012 napisał(a)


Madziu, ale pięknie Ci te rabaty się udały. Bardzo przypominają mi rabaty w Przypkach. Też takie elegancki kanciki, bujne rośliny, piękne zestawienia. Cudnie.
Buziaki, zdrówka.
Ale lilia już Ci kwitnie? No, no.


Basiu jejku ,ale ,że Przypki -to niedościgniony wzór przecież dziękuję bardzo

Lilie już mi kwitną ,dziś doszły limonkowe ,pomarańczowe i fioletowa jedna
ale obiecałam nie męczyć narazie fotkami ,więc poczekam do lipca ( na szczeście to już niedługo haha ) coby je obfocić z każdej strony

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:39, 25 cze 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18369
LIDKA napisał(a)
Mazia Twój ogród jest cudny. Nie cytuje zdjęcia żadnego bo wszystko masz piękne.
Fajnie ze syn Ci pomaga. Może złapie bakcyla.


Lidka dziękuję
kto wie może i kiedyś złapie ....oby dziś planował ,że u siebie zrobi taką rabatę ,jak mam przy placyku -taką wąską z samymi trawami i kulkami danica ....ciekawe w której pięciolatce to wykona

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:39, 25 cze 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18369
Urszulla napisał(a)


Śliczne te wszystkie pomarańczowe róże ciekawe jak w realu będzie.


Ula przyjedz ,to zobaczysz
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Urszulla 22:47, 25 cze 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21795
Magleska napisał(a)


Ula przyjedz ,to zobaczysz


Przyjadę dziś pierwszy dzień wakacji przespałam i przeleżałam. Wieczorem obcięłam tylko przekwitłe róże.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
olciamanolcia 23:41, 25 cze 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6964
Magleska napisał(a)


Wspaniały kamuflaż Mogłaby za kwiatka robić Piekna Psica ❤️
Rabaty masz cudo! Wszystko z rozmachem .

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Nowa12 23:48, 25 cze 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Magleska napisał(a)


Aga ja swoje ,jak już leżą- trochę przycinam -i po chyba tygodniu są znowu ładne

tylko ,że ja podcinam zaraz pod tymi nasiennikami.

coś w tym roku pomarańcz za mną chodzi ,a na punkcie róż ,to oszalałam sporo już ich mam ,a jeszcze lista chciejstw za wielka

Miłej Niedzieli



No właśnie o to mi chodziło żeby ściąć samą górę. Ale nigdy tak nie próbowałam więc nie wiem jak to będzie wyglądać potem.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Magara 00:24, 26 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6573
Magleska napisał(a)


Daga jakieś 2 miesiące temu chyba ....skleroza mnie dopadła i nie pamiętam kiedy to uczyniłam -wycięłam runiankę na króciutko -prawie przy ziemi -wkurzała mnie strasznie ,bo nie dość ,że była żółta ,to jeszcze była taka wyleżana -........po prostu pomyślałam ,że albo odrośnie ładna ,albo ją wyrzucę i dam samą seslerię ...
i popatrz jaka ładniutka odrasta -ciekawe ,jak będzie dalej ....zobaczymy


O, dobrze wiedzieć Może to kolejna roślina, która lubi straszenie i nieco brutalne potraktowanie?
Tak teraz mi się kojarzy, że to co u mnie jakiś czas temu było żółte też wycinałam przy ziemi bo mnie raziło, ale za cholerę nie pamiętam, na której rabacie więc nie jestem w stanie ustalić jaki był efekt tej operacji.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 12:03, 26 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Magleska napisał(a)


Lilie już mi kwitną ,dziś doszły limonkowe ,pomarańczowe i fioletowa jedna
ale obiecałam nie męczyć narazie fotkami ,więc poczekam do lipca ( na szczeście to już niedługo haha ) coby je obfocić z każdej strony

Buziaki

Ależ nie, męcz, męcz ile wlezie. Nie ma co czekać do lipca
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Roocika 08:07, 28 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Magleska napisał(a)
Znowu Was ponudzę fotkami -z każdym dniem coś rozkwita i jest cudnie ,korzystam póki mi się podoba
Czekałam na te moje pomarańczki ze stipą





Śliczne te pomarańczki ze stipami, nie dziwię się, ze czekasz.

Piękne róże kupiłaś, napiszesz na priv gdzie?


Magleska napisał(a)
Długa na nowej się rozszalała





Madzia, jakie masz tu białe róże. Choruję na białe róże, więc muszę to chciejstwo zrealizować

Fajnie, że runianka się zebrała, moja zarosła nowymi ładnymi liścmi, stare w większości przykryte lub odpadły. Doszłam do wniosku, że ona u mnie podmarzła, bo zamiast zakwitnąć, to kwiaty sczerniały wiosną i odpadły.

Buziaki i mam nadzieję, że się lepiej czujesz :-*
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies