Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Magleska 15:24, 06 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Urszulla napisał(a)
Madzia, możesz sprawdzić po fotkach jak długo kwitną te fioletowe irysy?


Ula jeszcze kwitną teraz ...w zeszłym roku 12 czerwca już były przekwitnięte
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
anna_t 17:02, 06 cze 2023


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Przepięknie!
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Urszulla 19:03, 06 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21805
Magleska napisał(a)


Ula jeszcze kwitną teraz ...w zeszłym roku 12 czerwca już były przekwitnięte


Ale od kiedy.???
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Margerytka40 21:42, 06 cze 2023


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Madziu piękny ogród nic nowego nie napiszę. My też nabyliśmy mauzery na deszczówkę w zeszłym roku i jeszcze nie podłączone. Myślę nad miejscem. Tam gdzie by pasowało to niestety na widoku. Może zakryję je później jakąś kratką z bluszczem. Musimy się zabrać za to bo zapowiada się suchy rok.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
basia3012 00:10, 08 cze 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9455
Magleska napisał(a)




Koniec fotek na dziś

z planów ogrodowych :

kanty zrobiłam ,więc zostało mi skończyć plewienie .....

i zakończyć temat kształtów rabat i trawnika na części użytkowej ,czyli tam gdzie szklarnia i warzywnik
to początek prac ....narazie chodzę i rozmyślam ,jak zrobić by było i ładnie i praktycznie


ta ścieżka trawiasta też pójdzie do likwidacji -chcę mieć jak najmniej zakamarków do koszenia
tu prawdopodobnie zrobię przejście z kamyczków -nie chcę łączyć tych rabat -ale jakoś sensownie je przedzielić

Miłej Niedzieli


Madziu, tak soczystej zieleni to ja dawno nie widziałam. Cudna. A perfekcja aż bije. Wszędzie ją widać. Kanciki, rabaty wszystko piękne, równe, bez żadnego chwaścika. Gratulacje. Trud pewnie był ale warto było. Podziwiam.
Madziu, ja się nie za bardzo znam na ogrodach ale te przewężenia w tym perfekcyjnym trawniku ( na 2 zdjęciu) nie widzą mi się. Nie wiem co Ty na to. Z serca piszę, nie za bardzo je rozumiem. I te betonowe poprzeczne ścieżki tak samo. Lepiej było moim zdaniem bez tego. Piękny trawnik też jest ozdobą. A u Ciebie trawnik jest bardzo ładny. Wiadomo, jakieś miejsca gorsze zawsze się znajdą.
Pozdrawiam.Wiem, że nie będziesz miała mi za złe moich słów. I dobrze, bo płyną one z serca.
ps, Twój ogród przypomina mi ogród Danusi w Przypkach.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Magleska 07:45, 08 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
anna_t napisał(a)
Przepięknie!

Dziękuję

Urszulla napisał(a)


Ale od kiedy.???


Trudne pytanie poszukam na fotkach


Margerytka40 napisał(a)
Madziu piękny ogród nic nowego nie napiszę. My też nabyliśmy mauzery na deszczówkę w zeszłym roku i jeszcze nie podłączone. Myślę nad miejscem. Tam gdzie by pasowało to niestety na widoku. Może zakryję je później jakąś kratką z bluszczem. Musimy się zabrać za to bo zapowiada się suchy rok.


Asia dziękuję
ja bym chciała jeszcze jakieś pojemniki na wodę przy domu -bo te przy szklarni ,to starczyły mi tylko na tydzień podlewania całego warzywnika ....teraz tym co zostało w nich -to podlewam w szklarni ,bo coś deszczu nie widać -susza straszna ...

Miłego dnia
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 07:51, 08 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
basia3012 napisał(a)


Madziu, tak soczystej zieleni to ja dawno nie widziałam. Cudna. A perfekcja aż bije. Wszędzie ją widać. Kanciki, rabaty wszystko piękne, równe, bez żadnego chwaścika. Gratulacje. Trud pewnie był ale warto było. Podziwiam.
Madziu, ja się nie za bardzo znam na ogrodach ale te przewężenia w tym perfekcyjnym trawniku ( na 2 zdjęciu) nie widzą mi się. Nie wiem co Ty na to. Z serca piszę, nie za bardzo je rozumiem. I te betonowe poprzeczne ścieżki tak samo. Lepiej było moim zdaniem bez tego. Piękny trawnik też jest ozdobą. A u Ciebie trawnik jest bardzo ładny. Wiadomo, jakieś miejsca gorsze zawsze się znajdą.
Pozdrawiam.Wiem, że nie będziesz miała mi za złe moich słów. I dobrze, bo płyną one z serca.
ps, Twój ogród przypomina mi ogród Danusi w Przypkach.


Basiu bardzo dziękuję za Twoje pochwały i rady
absolutnie się na nie nie obrażam każdy ma prawo mieć swoje zdanie

cała działka po długości ma 50 metrów -zrobiłam tylko jedno takie przewężenie o szerokości 2 metry -na żywo mi się podoba ,na fotkach wychodzi tak sobie ...
wyrównałam wszelkie zakamarki ,żeby łatwiej mi się kosiło -w niektórych miejscach -w tych co zdarłam darń -znowu ją dołożyłam z innego miejsca -taka robota głupiego haha
Buziaki

ps zaraz poszukam zdjęć przed i po

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 08:03, 08 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419

Tu widać kawałek darni ,który wcześniej zdarłam ,a po kilku dniach dołożyłam z innego miejsca -lubię sobie roboty dodawać tak pokrótce


teraz po całości od dołu kształty trawnika prezentują się tak -jeszcze bedą poprawki z metrem i sznurkiem ,żeby były równe te prostokąty



ścieżka ułozona przeze mnie ,więc niestety idealnie nie jest -kiedyś poprawię kosiarką przejeżdża się bardzo dobrze -sprawdzałam




i od ścieżki w dół -wyrównane zakamarki ,przeszczep trawy i na ten sezon zostaje tak -póki mi nic nowego do głowy nie przyjdzie

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 08:08, 08 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
zlikwidowałam też ten wąski kawałek trawnika


tu jeszcze nie wiem ,czy te płyty zostawię tak porozrzucane ,czy dam je bardziej na prosto -narazie test z taczką przeszły



z serii -było

jest
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
UrsaMaior 08:15, 08 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Przylazłam na kaliny i oczom nie wierzę. Chwilę mnie nie było a tu taka różnica! Stara, Ty chyba nic nie robisz tylko wylizujesz te grządki;D Wracam do obrazków, zaległości mam poważne;D
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies