Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Magleska 09:31, 08 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
potfórr różany od Sylwii zaczyna swój pokaz


i jeszcze miejsce do poprawki -tu muszę dołożyć płyt na przejazd kosiarki -wkurzam się za każdym razem jak tu przejeżdżam do koszenia


Na koniec kolia diamentowa na grujeczniku


Miłego dnia




____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 09:34, 08 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
Waclaw napisał(a)
W ogrodzie pięknie, pięknie, pięknie.


Wacław dziękuję bardzo bardzo
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kordina 10:06, 08 cze 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4592
Magleska napisał(a)

Jejku! Twój ogród niezmiennie zachwyca, ale takiego ujęcia nie pamiętam, cudnie po prostu, gratuluję dzieła stworzenia
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
sylwia_slomc... 10:36, 08 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Widzę, że jedno przejście jednak zlikwidowałaśNa tym drugim płyty fajnie ułożyłaś, ale na odejściu od warzywnika do tego przejścia bym wyprostowała, masz w ogrodzie proste ścieżki nawiązałabym z tamtą do nich, a z trawnika na trawnik zostawiła tak jak teraz ułożyłaś. Przy takim ułożeniu wyjścia z warzywnika robi mi się optyczny bałagan, przynajmniej na zdjęciu. Tylko wcześniej jakby co daj łapkom odpocząć bo je zamęczysz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
basia3012 17:02, 08 cze 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9314
Magleska napisał(a)


Basiu bardzo dziękuję za Twoje pochwały i rady
absolutnie się na nie nie obrażam każdy ma prawo mieć swoje zdanie

cała działka po długości ma 50 metrów -zrobiłam tylko jedno takie przewężenie o szerokości 2 metry -na żywo mi się podoba ,na fotkach wychodzi tak sobie ...
wyrównałam wszelkie zakamarki ,żeby łatwiej mi się kosiło -w niektórych miejscach -w tych co zdarłam darń -znowu ją dołożyłam z innego miejsca -taka robota głupiego haha
Buziaki

ps zaraz poszukam zdjęć przed i po



Madziu, ja tak samo w kółko poprawiałam. Co człowiek to inne upodobania. Teraz już jest tak jak lubię.
Ale np w tym roku padło mi jedno drzewko, trzmielina oskrzydlona. Po zimie, która była bardzo lekka zaczęło więdnąć. Już go nie ma. Mąż zauważył również, że perukowiec stracił korę więc też nie wiadomo co z nim będzie. Więc jak już konstrukcyjnie się podoba to krzewy zaczynają padać. Robota więc nieskończona.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Magleska 17:05, 08 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
Kordina napisał(a)

Jejku! Twój ogród niezmiennie zachwyca, ale takiego ujęcia nie pamiętam, cudnie po prostu, gratuluję dzieła stworzenia


Dziękuję bardzo
to widok z trawnika dolnego lekko na prawo na nową część -na górze warzywnik ,a na dole na prawo mini sad


to dzieło stworzenia czasem podcina moje skrzydła .....w szczególności chwaściory mi je podcinają -dopiero co było wyplewione ,a już znowu zarasta -
za płotem mam dzikie pola ,gdzie tylko raz w roku koszą ,więc wszystko się sieje mi na potęgę niestety ...a nie mam sił wykaszać i za płotem nie swój teren w dodatku ...
Miłego dnia
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 17:14, 08 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
sylwia_slomczewska napisał(a)
Widzę, że jedno przejście jednak zlikwidowałaśNa tym drugim płyty fajnie ułożyłaś, ale na odejściu od warzywnika do tego przejścia bym wyprostowała, masz w ogrodzie proste ścieżki nawiązałabym z tamtą do nich, a z trawnika na trawnik zostawiła tak jak teraz ułożyłaś. Przy takim ułożeniu wyjścia z warzywnika robi mi się optyczny bałagan, przynajmniej na zdjęciu. Tylko wcześniej jakby co daj łapkom odpocząć bo je zamęczysz


Sylwia tak -zlikwidowałam -tam na dolnym odcinku jest dużo węższy trawnik i proporcje mi nie grały jakoś ....a poza tym kopanie na mojej glinie jest wykańczające -dopiero co mi ręcę popuściły ,to po tym kawałku znowu bolą ....

jedynie popoprawiam te ścieżki ( przy domku ogrodnika i przejście na trawnik do placu basenowego i dojście do warzywnika )
jeszcze raz odplewię i trzeba będzie się brać za przetwory pewnie cały czas jest co robić
Buziaki

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 17:17, 08 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
basia3012 napisał(a)


Madziu, ja tak samo w kółko poprawiałam. Co człowiek to inne upodobania. Teraz już jest tak jak lubię.
Ale np w tym roku padło mi jedno drzewko, trzmielina oskrzydlona. Po zimie, która była bardzo lekka zaczęło więdnąć. Już go nie ma. Mąż zauważył również, że perukowiec stracił korę więc też nie wiadomo co z nim będzie. Więc jak już konstrukcyjnie się podoba to krzewy zaczynają padać. Robota więc nieskończona.


Basiu praca w ogrodzie ,to nigdy się nie kończy zawsze znajdują się miejsca ,które trzeba poprawić ,albo koncepcja się zmienia ,albo coś nie rośnie ,lub wypadnie ....
taki nasz los ogrodniczy
może to i dobrze -na nudę nie narzekamy

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Alija 17:41, 08 cze 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8484
Magleska napisał(a)


tu jeszcze nie wiem ,czy te płyty zostawię tak porozrzucane ,czy dam je bardziej na prosto -narazie test z taczką przeszły

jest


Madziu, jesteś niesamowita, kiedy to wszystko robisz, rabatki wypieszczone, chwastów z lupą by szukać,
a na dodatek jeszcze zmiany.
U Ciebie doba ma chyba 48 godzin.
U Ciebie wszystko równiutko, prościutko, więc tu bym te płyty też wyrównała, żeby nie zaburzać całego porządku.
Tak po prostu postrzegam Twój ogród, jako taki uporządkowany, ale oczywiście to takie moje luźne skojarzenie,
bo nie znam się na tym, u mnie jest ogólny galimatias i brak linii prostych.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 17:43, 08 cze 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8484
Magleska napisał(a)


Ogród we mgle, bajkowo.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies