Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród vs budowa- czyli trudne początki ogrodniczki.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród vs budowa- czyli trudne początki ogrodniczki.

Judith 18:45, 08 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Myślę, ze ta powtórzona rabata na froncie powinna być dalej od domu, a bliżej frontowego ogrodzenia. Bliżej domu rabata z kwitnacymi krzewami, kolorowymi bylinami - żeby widok z okna kuchennego (?) był piękny i radosny . Druga rabata bliżej ogrodzenia podzieli także nieco ten długi prostokąt.
Z szerokością rabaty vis-a-vis tarasu nie ograniczaj sie - dodaj im przestrzeni .

EDIT: Poszalałam z liczbą i wielkością rabat
Czerwony kwadrat - wielkość rabaty taka, jak tej obok - już istniejącej. Wąski prostokąt - klony. Warzywnik (czarny prostokąt) w zarysie rabaty.
No i oczywiście dodatkowe rabaty (na rysunku nie uwzględnione) przy przyszłym tarasie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 20:16, 08 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Obejrzałam wcześniejsze zdjecia i widzę, ze masz w ogrodzie miejsce do grillowania.
Zatem można tam przewidzieć iejsce na placyk z ogniskiem lub altankę.
Drugi malunek zatem machnęłam. Czerwone - linie rabat, jasnozielone - warzywnik, brązowe - miejsce na ognisko lub altankę, zielony prostokąt (powinien być nieco węższy) - rabata z klonami i trawami, zielony kwadrat - kolejna rabata.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
LIDKA 21:35, 08 mar 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6900
Zdjęcia super.
Plan na wytyczenie rabat też.

Mozesz wytyczyć te rabaty a reszte obsiac trawą. Jest tu wątek Tosi. Ona wytyczyła,rabaty, nakryła, włókniną i korą i posiała trawę.
Trawa urosla, było czysto i schludnie a stpniowo obsadzala rabaty zdejmując włókninę.

Plan osadzenia krawężników też fajny. Kuzyn ma czarny kamyk jakis taki najtańszy wysypany na wielkim podjeździe. Ze 3 lata i wciąż wygląda to elegancko.

Ja zrobiłam kostkę tylko dlatego że mam dom sporo wyżej od drogi.


Jakbym koszty tej kostki mogła wydać na krzaki to dawno bym w buszu żyła na swoim podwórku.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 21:36, 08 mar 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6900
A myslalas już nad szerokościa rabat?

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Narsilia 12:52, 09 mar 2022


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 437
Judith napisał(a)
Myślę, ze ta powtórzona rabata na froncie powinna być dalej od domu, a bliżej frontowego ogrodzenia. Bliżej domu rabata z kwitnacymi krzewami, kolorowymi bylinami - żeby widok z okna kuchennego (?) był piękny i radosny . Druga rabata bliżej ogrodzenia podzieli także nieco ten długi prostokąt.
Z szerokością rabaty vis-a-vis tarasu nie ograniczaj sie - dodaj im przestrzeni .

EDIT: Poszalałam z liczbą i wielkością rabat
Czerwony kwadrat - wielkość rabaty taka, jak tej obok - już istniejącej. Wąski prostokąt - klony. Warzywnik (czarny prostokąt) w zarysie rabaty.
No i oczywiście dodatkowe rabaty (na rysunku nie uwzględnione) przy przyszłym tarasie .

HA HA oj uwierz mi nie chce się ograniczać ale jak pokaże plany mojemu EM to chyba padnie
on by chciał tylko trawnik,
Ta rabatę kwadratowa chciałabym tak powtórzyć obok jak narysowałaś ale niestety nie ma zgody .

Co do paleniska to tez nie ma się co sugerować to raczej było takie miejsce robocze, mazy mi się takie przenośne bliżej tarasu jka widziałam u kogoś z ogrodowiska


____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Narsilia 12:54, 09 mar 2022


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 437
LIDKA napisał(a)
Zdjęcia super.
Plan na wytyczenie rabat też.

Mozesz wytyczyć te rabaty a reszte obsiac trawą. Jest tu wątek Tosi. Ona wytyczyła,rabaty, nakryła, włókniną i korą i posiała trawę.
Trawa urosla, było czysto i schludnie a stpniowo obsadzala rabaty zdejmując włókninę.

Plan osadzenia krawężników też fajny. Kuzyn ma czarny kamyk jakis taki najtańszy wysypany na wielkim podjeździe. Ze 3 lata i wciąż wygląda to elegancko.

Ja zrobiłam kostkę tylko dlatego że mam dom sporo wyżej od drogi.


Jakbym koszty tej kostki mogła wydać na krzaki to dawno bym w buszu żyła na swoim podwórku.


No tak chyba będę musiała zrobić bo wiadomo nasadzenia na takim terenie to czas i pieniądze,
a co do kostki to wiadomo ten sam problem czyli pieniądze, a ciesze się, że zgadzasz się , że taki żwir czy kruszywo wcale nie musi wyglądać źle jak się zrobi dobra podbudowę.
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Judith 12:55, 09 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
A potrzebujesz zgody małżonka, żeby rabatę zrobić?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Narsilia 14:16, 09 mar 2022


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 437
Judith napisał(a)
A potrzebujesz zgody małżonka, żeby rabatę zrobić?


Do tej pory się nie pytałam, ale jechałam bezpiecznie po obrzeżu działki
taką rabatę już by zauważył i mogłby byc szybki rozwód
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Agatorek 19:14, 09 mar 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Klaudia, piszesz wcześniej o kosztach. To powiedz mężowi, że trawnik to bardzo kosztowna rzecz (założenie, pielęgnacja, koszenie, nawożenie, dużo czasu trzeba poświecić). Tańsze w utrzymaniu są rabaty
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
olciamanolcia 19:23, 09 mar 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6902
Agatorek napisał(a)
Klaudia, piszesz wcześniej o kosztach. To powiedz mężowi, że trawnik to bardzo kosztowna rzecz (założenie, pielęgnacja, koszenie, nawożenie, dużo czasu trzeba poświecić). Tańsze w utrzymaniu są rabaty


to faktzbliza sie wiosna i już słyszę to marudzenie:
trzeba przeprowadzic wertykulacje
-trzeba kupić środek na chwasty
-trzeba zgrabić trawę po wertykulacji
-trzeba podlać
-trzeba kosić
-trzeba podsypać nawozem i podlać i ...z znowu kosić
W przypadku rabaty-nic-tylko podziwiać
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies