Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród vs budowa- czyli trudne początki ogrodniczki.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród vs budowa- czyli trudne początki ogrodniczki.

LIDKA 21:50, 10 mar 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6987
Narsilia napisał(a)

No a ja miałam plan przygarnąć do nowego domu ,,szkodnika,, na wiosnę bo jednak co to za dom bez zwierząt


To pytanie jaki to szkodnik.
Niektóre maja specjalne wymagania.

Chodze z moją poza posesje bo mi sie kup z rabat nie chce sprzatac a jak jej pozwalam pobiegac i
spuszcze ją z oczu w ogrodzie to dziury kopie . Potem tylko robota jest bo i dziure trzeba zasypac i psiurke wykąpać.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
OdettaZ 13:55, 18 sty 2023

Dołączył: 01 sie 2022
Posty: 32
U mnie przez to, że były przekopy wokół domu, bo ocieplano piwnicę itd. to kilka miesięcy później miałam kolonie mrówek. Tak sobie wpadają do mnie od tamtego czasu mniej więcej raz w roku w czerwcu. Następnymi szkodnikami w ogrodzie są z kolei..... sarny. Nie mam ogrodzenia, a że dom jest położony niedaleko lasów zaraz, przy polach to przychodzą i mi nadgryzły tak jabłonie. Uschły oczywiście. W tym roku zamierzam założyć chociaż siatki na około domu, by mi " nic" z zewnątrz nie przychodziło. Musiałabym też zaopatrzyć się w nowe narzędzia jak motyki, bo mi się " skończyły" i jakieś spodnie, coś w tym stylu [] Mam nadzieję, że mi się przydadzą.
Narsilia 09:48, 13 lut 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 456
Hej troszkę mnie tu nie było piszącej na forum , ale zaglądająca jak najbardziej , życie troszkę się zmieniło wielkie zmiany na placu budowy i domu , ale zawitał do nas bociek z zawiniątkiem no i tak miłość do męża i ogrodu podzieliła się na trzecią część czyli miłość do syna .
Już nadrabiam zaległości dla siebie samej i dla miłych odwiedzających, zima jest ciężka i już nóżki tupią aby uciec do ogrodu ale póki co robienie zamierzeń i planów
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Gruszka_na_w... 10:41, 13 lut 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Gratulacje! Piękny czas przed Wami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Narsilia 17:33, 13 lut 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 456
Od czego by tu zacząć w marcu 2022 zaczęłam ponownie tworzyć rabatę frontowa i budować trawnik po wielkim wywozie gliny.
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Narsilia 17:36, 13 lut 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 456
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Judith 17:50, 13 lut 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Stopniujesz napięcie .
Dawaj, przez 2 lata pewnie się działo .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Narsilia 17:58, 13 lut 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 456
Powiem wam że moje małe dzidzi mnie tu odciąga od tel , a po drugie walczę z technologią bo próbuje dodawać zdjęcia z telefonu tak więc może to troche potrwać ale fakt trochę się działo
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Narsilia 18:00, 13 lut 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 456
W między czasie rozplantowałam ręcznie kilka ton pięknej czarnej parowanej ziemi , gdym tylko wiedziała że będzie to stracony czas ehhh
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Narsilia 18:02, 13 lut 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 456
Pięknie wyrównany front byłam dumna rabaty co rok sviolkuje zrębka z drzew liściastych pięknie wygląda i jest tania lub nawet darmowa , bo obecne ceny worka kory powodują u mnie zawał.
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies