Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie wymarzony …

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie wymarzony …

olciamanolcia 19:09, 07 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7012
MartaCho napisał(a)
PRZEpiękny!


Dzieki Maruś❤️
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 22:37, 07 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
Będzie super efekt z rozchodnikami w takiej ilości Tak mi się podobają. Mam raptem 5 szt bo naogladalam się u Ciebie i już uwielbiam tą roślinę
Teraz wiele bym zmieniła w ogrodzie
Ciekawa jestem co zrobiłaś z kosodrzewinami i seslerią
Justynka jak wyglądają rozchodniki zimą? Pytam bo miałabym miejsce od frontu i nie wiem czy się nadają.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MartaCho 22:58, 07 sie 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2164
Rozchodniki teraz fajnie pasują kolorystycznie do limonkowych hortensji- bardzo zgrany duet, zgadzam się! Pięknie u Ciebie!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Agatorek 23:36, 07 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
olciamanolcia napisał(a)
Anetko Basiu Ago - bukiet naprawdę mi się udał. Zrobił wrażenie na jubilatce

Aga buczek żyje-otrzepałam go z tych suchych liści i czekam cierpliwie
Ma stać w tym cieniu nadal czy dać mu słońca na dłużej?


Pisałaś wcześniej, że ma tam słońce do południa. Mój też tak stał (jak i wszystkie rośliny w doniczkach), a nawet słońca miał jeszcze krócej. Ja bym tam go zostawiła jeszcze .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
olciamanolcia 10:42, 08 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7012
Agatorek napisał(a)


Pisałaś wcześniej, że ma tam słońce do południa. Mój też tak stał (jak i wszystkie rośliny w doniczkach), a nawet słońca miał jeszcze krócej. Ja bym tam go zostawiła jeszcze .



Miejscówki nie zmienił. Tak jak pisałam ma słonko do południa .czyli zostawiam go w tym miejscu.
Potem pogadam z nim czule- może ruszy
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 10:47, 08 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7012
MartaCho napisał(a)
Rozchodniki teraz fajnie pasują kolorystycznie do limonkowych hortensji- bardzo zgrany duet, zgadzam się! Pięknie u Ciebie!


Martuś dzięki
Za to je lubię,że długo pozostają zielone. jednak przychodzi moment ,że razem z hortkami wpadają w róż -jasny ciemniejszy a potem prawie bordo. Pięknie jest wtedy.



____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 11:03, 08 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7012
Wiaan napisał(a)
Będzie super efekt z rozchodnikami w takiej ilości Tak mi się podobają. Mam raptem 5 szt bo naogladalam się u Ciebie i już uwielbiam tą roślinę
Teraz wiele bym zmieniła w ogrodzie
Ciekawa jestem co zrobiłaś z kosodrzewinami i seslerią
Justynka jak wyglądają rozchodniki zimą? Pytam bo miałabym miejsce od frontu i nie wiem czy się nadają.


Anetko ja zaczynałam od czterech sadzonek,które zakupiłam w 2018 r.
Tu rok 2019 już po rozsadzeniu -zobacz jakie gluty były




W następnym sezonie znowu je podzieliłam i posadziłam -one rosną pędem! To naprawdę mega roślina-szybko startuje dłuuugo zdobi. U mnie trzymają w ryzach całą rabatę brzozową a teraz będą na całej długości tej rabaty z trzcinnikami. Celowo daję je przed hortensje bo czasami od dołu moim hortensją zółkną liscie a tak rozchodniki wszystko zakrywają

Tu zdjęcie zimą-pod śniegową kołderką


A tu nocą


Dużo byś zmieniła powiadasz....Masz łopatę-to działaj





____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 11:07, 08 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7012
Aneta tu rozchodniki bez śniegu ale za to z moim Frenczem



____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 11:32, 08 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7012
Aneta-kosodrzewinę zostawiłam ale tylko te dwie większe zaraz przy limce. Sesleria jest w doniczkach a kosodrzewinę posadzę przed płot razem z danikami.
Seslerię gdzieś się upchnie
O i naszła mnie myśl oby dać seslerię przed ten cały szpaler rozchodników przy całej rabacie z hakuro
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 11:49, 08 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
Dziekuję za zdjęciową relację Faktycznie rozchodniki zdobią cały czas.
Z tą łopatą to prawda można wszystko zmienić ale... mam nawadnianie trawnika i to trochę mi teraz utrudnia kombinacje, a druga sprawa miejsca pod wielkimi brzozami są teraz niemożliwe do wykopania choćby małego dołka i rośliny sobie nie poradzą. Więcej mam miejsc z półcieniem i cieniem gdzie mogłabym coś jeszce wcisnąć
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies