Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie wymarzony …

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie wymarzony …

Wiaan 17:59, 12 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Cudowne są Twoje piwonie, może kiedyś na różance posadzę. Coś mi nie gra w tym roku u mnie ale poczekam na sezon
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
An_na 18:20, 12 cze 2023


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1487
olciamanolcia napisał(a)


Hortę spryskam Deltamem . Bukszpan zasilę a jak nie pomoże to wezmę łopatę


Z tą łopatą się nie śpiesz
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Gruszka_na_w... 22:50, 12 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
olciamanolcia napisał(a)


Dzięki . Tez mi przeszło przez myśl że bukszpany mogą marnieć od suszy .
Podlałam je wczoraj a dziś zasilę mixturą z kupokulek.
Na jednym z nich zauważyłam takie jakby podklejone pajęczyny . Wstawię fotę i dam znać

A hortę obejrzę- może coś w niej siedzi


Bukszpany czasem rudzieją przez zimę z powodu suszy fizjologicznej. Zmarznięta ziemia utrudnia im pobieranie składników pokarmowych i wody. Swoje zawsze na przedwiośniu profilaktycznie obsypuję siarczanem potasu.
Jeśli pod listkami są białe pajęczynki to może to być miodówka bukszpanowa. Młode przyrosty formują po jej ataku takie mikroskopijne kapustki na końcach. Można stosować oprysk, a można też zostawić i zlikwidować te końcówki podczas cięcia.

Gdyby problem się znowu pojawił to zapobiegawczo stosuje się oprysk preparatem olejowym -od października do kwietnia (likwiduje formy zimujące szkodnika). Dobrze jest też przyciąć bukszpany w marcu (tych jaj jest najwięcej na końcówkach pędów).
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
olciamanolcia 10:55, 13 cze 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7041
Wiaan napisał(a)
Cudowne są Twoje piwonie, może kiedyś na różance posadzę. Coś mi nie gra w tym roku u mnie ale poczekam na sezon


Sadz już teraz bo one długo się zbierają po posadzeniu bądź przesadzeniu.
U mnie przez pierwsze dwa lata miały tylko liście. W zeszłym roku kwiaty lecz nie w takiej masie jak teraz.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 11:02, 13 cze 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7041
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Bukszpany czasem rudzieją przez zimę z powodu suszy fizjologicznej. Zmarznięta ziemia utrudnia im pobieranie składników pokarmowych i wody. Swoje zawsze na przedwiośniu profilaktycznie obsypuję siarczanem potasu.
Jeśli pod listkami są białe pajęczynki to może to być miodówka bukszpanowa. Młode przyrosty formują po jej ataku takie mikroskopijne kapustki na końcach. Można stosować oprysk, a można też zostawić i zlikwidować te końcówki podczas cięcia.

Gdyby problem się znowu pojawił to zapobiegawczo stosuje się oprysk preparatem olejowym -od października do kwietnia (likwiduje formy zimujące szkodnika). Dobrze jest też przyciąć bukszpany w marcu (tych jaj jest najwięcej na końcówkach pędów).


One przez zimę i praktycznie do maja były pięknie zielone. Te "rudzienie" zauważyłam parę dni temu.
Dziś u mnie chłodno i pochmurnie-spryskam je środkiem na owady, przy okazji także róże bo na niektórych pojawiła sie mszyca a miałe rabatowe-te na skarpie dosiadł kwieciak
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 11:04, 13 cze 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7041
Kto z Was ma u siebie hortę Phantom? Zdjecia mile widziane Nabyłam jedną- pójdzie w rabatę z hakuro
A i czy jeżówkę przed posadzeniem mogę podzielić? Wczoraj kupiłam jedna dość sporą sadzonkę.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
April 12:44, 13 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10163
Z dzieleniem jeżówki chyba bym nie ryzykowała. One dość wrażliwe na to.
____________________
April April podbija las Mazowsze
olciamanolcia 16:26, 13 cze 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7041
April napisał(a)
Z dzieleniem jeżówki chyba bym nie ryzykowała. One dość wrażliwe na to.



Zaryzykuję- najwyżej padnie
Nie mam szczęścia do jeżówek. Z tych, które posadziłam dwa lata temu została JEDNA. Reszta zaginęła w akcji...Ale za to dalie mi powychodziły-zobaczymy .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 16:28, 13 cze 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7041
An_na napisał(a)


Z tą łopatą się nie śpiesz


U mnie to tylko moment-już się nie zastanawiam .
Już mam przygotowaną listę roślin do eksmisji
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Monika83 16:40, 13 cze 2023


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2997
olciamanolcia napisał(a)
Kto z Was ma u siebie hortę Phantom? Zdjecia mile widziane Nabyłam jedną- pójdzie w rabatę z hakuro
Mam Phantom, to jest z tych wyższych odmian wygląda tak.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies