Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie wymarzony …

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie wymarzony …

olciamanolcia 21:36, 11 cze 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7044
mrokasia napisał(a)


O rety . Już mnie plecy bolą na myśl o wiosennym cięciu . Ale za to efekt w sezonie oszałamiający!


Trzeba jeszcze doliczyć 12 kęp pokaźnych rozchodników
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
LIDKA 21:47, 11 cze 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7062
Justyna przez Ciebie myślę gdzie wcisnę piwonie. Mam jedna i nie kwitła jeszcze.
Musze zapisać TWOJE odmiany. Piękne są.

Jak Twoje mieczyki? Ja nasadziłam w kępkach różnych. Liści jest sporo więcej niż było cebul, sięgają już kolan. Czekam czy będą kwiaty.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Gruszka_na_w... 22:41, 11 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
olciamanolcia napisał(a)
Pytania dwa
Co podżega moją Bobo? Pierwszy raz mi się zdarzyło aby coś zaatakowało hortkę




Co die dzieje z bukszpanami ?






Gdyby te wżery były tylko półkoliste, to obstawiałabym opuchlaki. U mnie w jednym roku zrobiły sobie wypas na liściach hortensji. Pomogło podlanie gnojówka z wrotyczu. U Ciebie jedne żery są półokrągłe, a inne nieregularne. Osy tak czasem lubią podjadać.

Czy bukszpan po zimie miał ciemnozielone liście, czy lekko zrudziałe? Jeśli po zimie już coś z kolorem liści było nie tak, to podsyp go siarczanem potasu, zrób oprysk dolistny Florovitem i żelazem w płynie.

Jeśli ta zmiana koloru liści nastąpiła teraz, to może być efekt suszy. Objawów żerowania ćmy czy choroby grzybowej na nim nie ma.

Piwonie masz na wypasie. Kupokulki maja moc.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
An_na 22:45, 11 cze 2023


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1494
olciamanolcia napisał(a)
Pytania dwa
Co podżega moją Bobo? Pierwszy raz mi się zdarzyło aby coś zaatakowało hortkę




Co die dzieje z bukszpanami ?






Na moje, hortkę zjada opuchlak, u mnie pomógł wrotycz. Kupiłam koncentrat i podlewam.

A bukszpan to chyba jakiś grzyb opanował, ale pewności nie mam, bo się tak do końca nie znam
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Joann 23:56, 11 cze 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Tak piwonie są przepiękne! Zapisuję odmiany, ja na razie testuje swoje, pierwszy raz mam piwonie. Zapach mają nieziemski! Można się zakochać!
____________________
Joanna Ogród długi
MartaCho 07:01, 12 cze 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Cudne masz te piwonie! Pozachwycam się u Ciebie, bo u mnie w tym roku brak. Moje przesadzałam jesienią i może jeden mały pączek będzie.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
olciamanolcia 16:14, 12 cze 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7044
LIDKA napisał(a)
Justyna przez Ciebie myślę gdzie wcisnę piwonie. Mam jedna i nie kwitła jeszcze.
Musze zapisać TWOJE odmiany. Piękne są.

Jak Twoje mieczyki? Ja nasadziłam w kępkach różnych. Liści jest sporo więcej niż było cebul, sięgają już kolan. Czekam czy będą kwiaty.


Wciskaj w rabaty. Nawet w kazdą mozesz dać jak masz miejsce. One później mąką przepięknie przebarwiające się liście jesienią. Ja osobiście zestawianym je z różami .

Mieczyki posadziłam między rozplenice pod platanami . U mnie mają liście do łydek
Mam trzy kupki po ok 17 sztuk.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 16:31, 12 cze 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7044
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Gdyby te wżery były tylko półkoliste, to obstawiałabym opuchlaki. U mnie w jednym roku zrobiły sobie wypas na liściach hortensji. Pomogło podlanie gnojówka z wrotyczu. U Ciebie jedne żery są półokrągłe, a inne nieregularne. Osy tak czasem lubią podjadać.

Czy bukszpan po zimie miał ciemnozielone liście, czy lekko zrudziałe? Jeśli po zimie już coś z kolorem liści było nie tak, to podsyp go siarczanem potasu, zrób oprysk dolistny Florovitem i żelazem w płynie.

Jeśli ta zmiana koloru liści nastąpiła teraz, to może być efekt suszy. Objawów żerowania ćmy czy choroby grzybowej na nim nie ma.

Piwonie masz na wypasie. Kupokulki maja moc.



Dzięki . Tez mi przeszło przez myśl że bukszpany mogą marnieć od suszy .
Podlałam je wczoraj a dziś zasilę mixturą z kupokulek.
Na jednym z nich zauważyłam takie jakby podklejone pajęczyny . Wstawię fotę i dam znać

A hortę obejrzę- może coś w niej siedzi
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 16:49, 12 cze 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7044
An_na napisał(a)


Na moje, hortkę zjada opuchlak, u mnie pomógł wrotycz. Kupiłam koncentrat i podlewam.

A bukszpan to chyba jakiś grzyb opanował, ale pewności nie mam, bo się tak do końca nie znam


Hortę spryskam Deltamem . Bukszpan zasilę a jak nie pomoże to wezmę łopatę
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 17:25, 12 cze 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7044
Marta Joann w tym sezonie piwonie mnie miło zaskoczyły ❤️
Jeszcze czekam na ciemny róż odmianę Karl Rosenfield ale to zapewne za rok bądź dwa…
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies