Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie wymarzony …

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie wymarzony …

Mirka 18:22, 29 gru 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
olciamanolcia napisał(a)
Chyba wiosna w powietrzu albo ktoś zaspał późnym latem Taki okaz na drodze do domu- bocian


Ja bym chciała aby zwiastował wiosnę ale pewnie się opóźnił z lotem . Szkoda go pewnie mu zimno.
A może to atrapa?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
olciamanolcia 20:31, 29 gru 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7214
Nie to żywy ptak siedzi sobie na lampie. Myśle , że to jego nie pierwsza zima
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Mirka 20:46, 29 gru 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
olciamanolcia napisał(a)
Nie to żywy ptak siedzi sobie na lampie. Myśle , że to jego nie pierwsza zima

To bardzo ciekawe że nie odleciał. Może chory jest i trzeba by to gdzieś zgłosić że go widziałaś?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
olciamanolcia 21:25, 29 gru 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7214
Mirka napisał(a)

To bardzo ciekawe że nie odleciał. Może chory jest i trzeba by to gdzieś zgłosić że go widziałaś?

Już o tym dziś myślałam . Jak jutro będę go widziała to zadzwonię do TOZ. Raz już dzwoniłam w sprawie mewy bo leżała na parkingu ze złamanym skrzydłem - czekałam i przyjechali. U nad w tym miejscu jest bardzo duzo bocianów . Przez cała wiosnę i lato siedzą na tych lampach a jest ich tam sporo. Ostatnio u nas były silne mrozy ale go nie widziałam . Dziś wracałam z pracy i aż mi szczeka opadła
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Mirka 21:37, 29 gru 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
olciamanolcia napisał(a)

Już o tym dziś myślałam . Jak jutro będę go widziała to zadzwonię do TOZ. Raz już dzwoniłam w sprawie mewy bo leżała na parkingu ze złamanym skrzydłem - czekałam i przyjechali. U nad w tym miejscu jest bardzo duzo bocianów . Przez cała wiosnę i lato siedzą na tych lampach a jest ich tam sporo. Ostatnio u nas były silne mrozy ale go nie widziałam . Dziś wracałam z pracy i aż mi szczeka opadła

Hm może mają gdzieś jakieś ciepłe schronienie ?
Fajnie że pomyślałaś o TOZ
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
olciamanolcia 13:17, 31 gru 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7214
Wszystkim Ogrodniczkom i Ogrodnikom życzę udanej zabawy sylwestrowej a w Nowym Roku przede wszystkim zdrowia i obfitości w Waszych pięknych ogrodach



____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Monika83 11:02, 01 sty 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
Justyś ja tobie też życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
olciamanolcia 12:09, 02 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7214
Monika83 napisał(a)
Justyś ja tobie też życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku


Wzajemnie Moniś
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Martka 18:50, 08 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Olciu, zimowe obrazki piękne. Jest jakiś finał historii z bocianem? Czy Ciebie też już ogarnęły klimaty działania ogrodowego?
olciamanolcia 12:41, 09 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7214
Martka napisał(a)
Olciu, zimowe obrazki piękne. Jest jakiś finał historii z bocianem? Czy Ciebie też już ogarnęły klimaty działania ogrodowego?


Martka - fakt zima w ogrodzie jest piękna-oczywiście ta ze śniegiem, którego ostatnio nie brakuje u mnie.
jeśli chodzi o historię z bocianem- nie widziałam go ponownie po tym fakcie. Przypuszczam, że ma stałe schronienie i to nie pierwsza jego zima

Ja cały czas działam w ogrodzie chodzę , patrzę co przesadzić , co dosadzić, którą rabatę poszerzyć W dalszym ciągu zastanawiam się nad kompozycją w miejscu gdzie stał basen... myslałam nawet aby jeszcze trochę poszerzyć rabatę -tę z werbeną. ale nie będę juz dosadzać innych gatunków roślin- poprzesadzam i podosadzam te, które już mam.
Bardzo podobają mi się ostróżki-miałam kilka ale zjadły mi je doszczętnie ślimaki, a te które przeżyły ich natarcie-niestety nie odbiły na wiosnę.
Przy murku tam gdzie rosną laurowiśnie- posadziłam dwie hortensje Angel's blush , dwie moje różowe róże-nie znam ich nazw ale mają bardzo pełne kwiaty, i albo dosadzę lawendę-mam jedna świetną wysoką odmianę o fajnym pokroju, albo...posadzę tam białe dalie i tym samym jak to powiada mój Niemąż zrobię "babciny ogródek" )
jeszcze pomyślałam o krwawnikach-kiedyś u Ciebie zmieściłam zdjęcie takiej "dzikiej" rabaty właśnie z krwawnikami.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies