Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie wymarzony …

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie wymarzony …

olciamanolcia 12:46, 09 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Ruszyły wrzośce





____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 12:53, 09 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Zimy ciąg dalszy... miałam lawendę ścinać ale z przyrodą nie wygrasz


____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 13:16, 09 sty 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5191
Justyna wrzośce są niezawodne, moje też ruszyły. U Ciebie jeszcze dużo śniegu ładne widoczki

Napisz proszę jaka to odmiana lawendy, nie wiedziałam, że można tak wcześnie ciąć
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
sylwia_slomc... 13:22, 09 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Szkoda tego boćka, a ktoś go dokarmia żeby mu ułatwić przetrwanie?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
olciamanolcia 13:25, 09 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Wiaan napisał(a)
Justyna wrzośce są niezawodne, moje też ruszyły. U Ciebie jeszcze dużo śniegu ładne widoczki

Napisz proszę jaka to odmiana lawendy, nie wiedziałam, że można tak wcześnie ciąć


Aneta jak co roku tnę lawendę tuż po Nowym Roku albo w Nowy Rok czyli 1-go stycznia
Z gatunków lawend, które posiadam znam Grosso i Hidcote. Ta, o której pisałam wyżej- niestety nie znam jej nazwy.
Wygląda tak-tu w towarzystwie mojego Saszy Zdjęcie sprzed dwóch lat.. W zeszłym sezonie bardzo przybrała na swojej obiętości i pięknie się rozrosła...


mg]
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 13:28, 09 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
sylwia_slomczewska napisał(a)
Szkoda tego boćka, a ktoś go dokarmia żeby mu ułatwić przetrwanie?


Myślę, że tak. Niedaleko są gospodarstwa więc myślę, że nikomu nie jest obojętny.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Martka 14:22, 09 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Justyna, u Ciebie piękne widoczki. Wrzośce teraz zakwitają??? Zawsze myślałam, że we wrześniu
Plany powiększenia rabaty przy zachowaniu sprawdzonych zestawów roślin popieram Ostróżki to trochę zabawa. W tym roku zamówiłam sporo nasion jednorocznych, w tym ostróżki wielkokwiatowe, będą eksperymenty. Ślimaki są, ale w umiarze, może nie ściągnę plagi tymi ostróżkami?
Ja sama unikałam bliskiego połączenia róż z hortensjami, obie wydają mi się dość mocno skupiające uwagę na sobie, wyobrażałam sobie, że dobrze im zrobią oddzielne terytoria. Jestem ciekawa efektu u Ciebie.
Piękne Twoje lawendy. Nie wiedziałam, że w styczniu już można je ciąć. Nawet jeśli pogoda nie pozwala na prace, to planowanie i spacerowanie po ogrodzie jest również przyjemne korzystajmy z tego spokoju
olciamanolcia 15:38, 09 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Martka przełom stycznia i lutego to czas dla wrzośców . U mnie w stanie kwitnienia pozostają bardzo długo praktycznie jeszcze w maju są w rozkwicie .

Co do łączenia róża - hortensja - lawenda to pierwszy raz mam taki zestaw chociaż lawenda i hortensje już mam posadzone koło siebie i doskonale się dogadują pomimo różnych upodobań co do wilgoci. . Zobaczę - jak mi się nie spodoba - rozsadzę.

Tu wrzośce pod koniec kwietnia








____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Monika83 21:32, 09 sty 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2997
olciamanolcia napisał(a)
Zimy ciąg dalszy... miałam lawendę ścinać ale z przyrodą nie wygrasz


Justyna widzę że u ciebie wiecej śniegu niż u mnie
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
olciamanolcia 22:21, 09 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Napadało we czwartek a powtórka była w piatek … niech leży oby nie do marca jak to było w ubiegłym roku
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies