Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie wymarzony …

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie wymarzony …

Judith 22:29, 11 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9917
Olciu, moje piwonie tez miały podobny problem - pięknie sie rozrosły, wypuscily pąki, a potem pąki uschły. W kolejnych sezonach pilnowałam podlewania i nawożenia i zaczęły kwitnąć. Nie mam pewności czy wcześniej brak wody i nawozów był przyczyną niepowodzenia w kwitnieniu, ale przyjęłam, ze jednak istnieje zwiazek przyczynowo-skutkowy .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:45, 11 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81954
z piwoniami ważna jest głębokość sadzenia żeby zakwitły...
Zamieranie pąków to albo grzyb albo larwa w paku, z reguły to pierwsze, ale podlewanie też ma znaczenie. Po wsadzeniu czasem potrzebują sezonu lub dwóch nim zawiążą pierwsze kwiaty.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
olciamanolcia 08:30, 12 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Teraz jak tylko zaczną startować podleje je i podsypię nawozem . Mam nadzieje ,że w tym sezonie będą miały piękny kwiat. Tez tak myślałam że to może być choroba grzybowa . Możliwe , że od kory.
Dam im szanse bo uwielbiam piwonie.


Te piwonie są od mojej sąsiadki - nie nawozi i o zgrozo nie podlewa nic w swoim ogrodzie i ma takie cuda



____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Joann 08:32, 13 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
olciamanolcia napisał(a)


Dziękuje Ci za mile słowa U Ciebie mi się bardzo podoba. Mimo jak to określiłaś beznadziejnej działki - chociaż dla mnie jest super i widzę w niej potencjał - tworzysz super ogród .
Bardzo mi się podobają:
- rabata z rozplenicami i grabami ( chyba to graby)
- klawiatura na żwirku
-donica ze śliwami
- donice przy tarasie
I ogólne nasadzenia
No oczywiście o ścianie z kamlotów i siatki nie wspomnę. Naprawdę tworzysz piękny ogród . Będę częstym gościem u Ciebie


Olciu, zapraszam i dziękuję za słowa otuchy Klawiatura mi się spodobała
____________________
Joanna Ogród długi
sarenka 07:44, 15 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Hej. Zaglądam i będę czytać co tam się dzieje ogrodowego u Ciebie
____________________
Magda W samym sloncu
olciamanolcia 09:55, 15 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
sarenka napisał(a)
Hej. Zaglądam i będę czytać co tam się dzieje ogrodowego u Ciebie


Witam serdecznie. Zapraszam Wpadnę do Ciebie po południu Zdążyłam tylko zobaczyć Twoją rabatę z trzcinnikami - ślicznie
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
sarenka 07:36, 16 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Przeglądam, czytam i pomysł z kratkami na jajka do sadzenia tulipanów świetny
Chciałam zapytac o drzewa - jakie masz graby,platany?
To proso Northwind jak szybko wiosna startuje?



No i cały wątek przejrzałam, część przeczytałam. Pięknie i Ciebie. Czekam na wiosnę jak to wszystko ruszy u Ciebie.
Tulipany to i moje ulubione kwiaty, ale w zeszłym roku nie miałam czasu ani serca na pracę ogródkowe więc nie kupiłam nawet 1 tulipana.

Mam u siebie dwa miejsca które nie wiem czym i jak obsadzisz- może byś mi coś podpowiedziała, doradziła?
____________________
Magda W samym sloncu
olciamanolcia 12:20, 16 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
sarenka napisał(a)
Przeglądam, czytam i pomysł z kratkami na jajka do sadzenia tulipanów świetny
Chciałam zapytac o drzewa - jakie masz graby,platany?
To proso Northwind jak szybko wiosna startuje?



No i cały wątek przejrzałam, część przeczytałam. Pięknie i Ciebie. Czekam na wiosnę jak to wszystko ruszy u Ciebie.
Tulipany to i moje ulubione kwiaty, ale w zeszłym roku nie miałam czasu ani serca na pracę ogródkowe więc nie kupiłam nawet 1 tulipana.

Mam u siebie dwa miejsca które nie wiem czym i jak obsadzisz- może byś mi coś podpowiedziała, doradziła?


Dziękuję Ci za miłe słowa. Fakt-też nie mogę doczekać się wiosny i startu moich tulipanów, których łącznie mam ok 1000 cebul

Z drzew , które posiadam w ogrodzie, sa takie gatunki
-graby
-platany- brzozy Doorenbos-pierwsze zagościły w moim ogrodzie
-dąb Green Dwarf
-klon polny odmiana Nanum
-śliwy Pissardi-z Biedronki
-klon Crimson szczepiony-malusieńki w donicy betonowej
-no i ambrowce
Proso Nortwind rusza w kwietniu.

Odnośnie Twojego ogrodu-wstaw zdjecie gdzie masz te wolne miejsce do zagospodarowanie-może pomogę Tyle,że ja monotematyczna jestem-jak widać po moich rabatach. Na każdej jest to samo czyli trawy hortensje i rozchodniki- gdzieniegdzie iglaczki i żurawki- i tyle że posadzone w innych konfiguracjach. Jedynie skarpa obsadzona jest całkowicie płożącymi iglakami i wrzoścami.
O przepraszam na nowej rabacie-tej przy wysokich miskantach i grabach posadziłam jeżóweczki
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Gardenarium 12:43, 16 sty 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Justynka, odnośnie cięcia ambrowców, w zasadzie każde drzewo można ciąć, zawsze wychodziłam z takiego założenia. Są dwie sprawy jednakowego wyglądu drzew i jednakowej wysokości:

mam nadzieję że jakoś wyjaśnię:

jeśli chcesz coś formować w kulę, czy stożek czy prostopadłościan - to owszem masz jakiś wpływ na ich szerokość i wysokość itd. równy kształt. Jednak w przypadku drzewa swobodnie rosnącego i wykształcającego koronę luźną - w zasadzie nawet jak skrócisz, zetniesz żeby miały jednakową wysokość - w późniejszym czasie skąd wiadomo, że one zechcą dalej równo rosnąć? Nie masz takiej gwarancji.

Ja bym pozostawiła na razie ten rok i zobaczyła jak będą wyglądać po wypuszczeniu liści i kolejnych gałęzi w tym roku. Być może stanie się tak, że będą wyglądać równo?

Tak więc sumując, ja nie widzę tych drzew naocznie, nie mam rysunku gałęzi aby przewidzieć jak mają przewodniki, wtedy mogłąbym więcej doradzić. Na zdjęciu w zasadzie nic nie widać Jeśli masz inne zdjęcia - pokaż.

Nie wiem czy wiesz, ale to ja wprowadziłam ambrowce na polskie ogrody w momencie, gdy na Ogrodowisku pokazałam realizację ogrodu z lustrem- od tej pory są obecne na stałe i za sprawą tylu pięknych ogrodów stały się bardzo popularne i poszukiwane - tym samym drożeją niestety. i braki są.
To samo z bukami, grabami kolumnowymi, brzozami Doorenbos i grujecznikami. O wiśniach Umbraculifera i śliwach wiśniowych NIgra miłorzębach nie wspomnę, wszak to one pierwsze zawojowały Polskę po ogrodzie nie tylko bukszpanowym, tam gdzie mieszkam prywatnie

Przez te lata prowadzenia Ogrodowiska, gdy nie było Fb i Insta miałam ogromny wpływ na to co zaczyna sadzić się w ogrodach po erze wszechobecnych tui

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sarenka 13:11, 16 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Justyna,u siebie już napisałam gdzie jest zdjęcie i co myślałam żeby posadzić.
Ja też jestem monotematyczna,mam kilkanaście odmian traw, mniej niż Ty, ale u mnie mniejszy teren do obsadzenia
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies