Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie wymarzony …

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie wymarzony …

Judith 08:40, 10 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9916
Pięknie jest! U nas śnieg stopniał po świętach i od tego czasu szarzyzna ...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Joann 12:00, 10 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Piękne zimowe obrazki u Ciebie! Oglądam Twój ogród i zachwycam się nim. Chyba skuszę się na to proso, bo u Ciebie wygląda świetnie. Nie wiem tylko, gdzie je wcisnę
____________________
Joanna Ogród długi
olciamanolcia 16:43, 10 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Joann napisał(a)
Piękne zimowe obrazki u Ciebie! Oglądam Twój ogród i zachwycam się nim. Chyba skuszę się na to proso, bo u Ciebie wygląda świetnie. Nie wiem tylko, gdzie je wcisnę


Gdzieś wciśniesz Na pewno Ja u Ciebie cały czas podziwiam ten gabionowy murek -Boski
Powiem Tobie ,że te proso to było jedne z moich pierwszych traw i jestem z niego bardzo zadowolona. Rośnie zwarte, nie rozchodzi się na boki-mam jeszcze Heavy Metal ale nie lubię go zbytnio bo jest dla mnie za niebieskie.
Te w pasie przy tarasie rośnie od samego początku w tym miejscu-już siedem lat temu był plan tarasu i proso miało być tam docelowe.
Najfajniej przezentuje się w szpalerze minimum 3 sztuki -wtedy jest efekt. Miałam je kiedyś posadzone przy ścianie -pod córki pokojem. Tez się ładnie prezentowało , ale powstała donica i już go tam nie posadziłam.
Tu zdjęcie sprzed pięciu lat- teraz patrzę jak zmienił się mój ogród





A tu rabata z rozplenicami i mieczykami-chyba wrócę do tego zestawu . Aktualnie w
miejscu mieczyków posadziłam piwonie ale w zeszłym roku nie zakwitły...






Tu proso aktualnie
Fotka z dziś .



____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 16:53, 10 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Judith napisał(a)
Pięknie jest! U nas śnieg stopniał po świętach i od tego czasu szarzyzna ...


Poczekaj -zaraz będzie zielono
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
MartaCho 13:36, 11 sty 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Trawy bardzo ładnie się prezentują przez cały sezon

Bardzo fajne to połączenie rozplenic z mieczykami. Trzymały pion, czy się pokładały?
Piwoniom daj jeszcze trochę czasu- ponoć nie lubią być przesadzane i na początku mają focha i nie kwitną - może w tym roku Cię pozytywnie zaskoczą

Wszystkiego co najlepsze w całym nowym roku!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Joann 16:41, 11 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
olciamanolcia napisał(a)


Gdzieś wciśniesz Na pewno Ja u Ciebie cały czas podziwiam ten gabionowy murek -Boski
Powiem Tobie ,że te proso to było jedne z moich pierwszych traw i jestem z niego bardzo zadowolona. Rośnie zwarte, nie rozchodzi się na boki-mam jeszcze Heavy Metal ale nie lubię go zbytnio bo jest dla mnie za niebieskie.
Te w pasie przy tarasie rośnie od samego początku w tym miejscu-już siedem lat temu był plan tarasu i proso miało być tam docelowe.
Najfajniej przezentuje się w szpalerze minimum 3 sztuki -wtedy jest efekt. Miałam je kiedyś posadzone przy ścianie -pod córki pokojem. Tez się ładnie prezentowało , ale powstała donica i już go tam nie posadziłam.
Tu zdjęcie sprzed pięciu lat- teraz patrzę jak zmienił się mój ogród

[...]


Olciu, u Ciebie wszystko już dopracowane, dopieszczone. Ja zaczęłam ogród tworzyć od marca, także gdzie mi tam do takiego doświadczonego ogrodnika jak Ty. Bardzo zmienił się Twój ogród, ale widać po tym zdjęciu, do jakiego stylu dążyłaś.
Jeśli chodzi o murek to musiałam coś wymyślić, zeby mój ogród nabrał charakteru, bo działka jest beznadziejna. Ratuje ją, jak tylko mogę
A teraz myślę nad prosem Na pewno posadzę sztuk trzy
____________________
Joanna Ogród długi
Wiaan 20:36, 11 sty 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5192
Mnie to proso też kusi tylko na tą chwilę miejsca brak będę jednak o nim pamiętać przy tworzeniu ewentualnych nowych rabat
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 22:08, 11 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
MartaCho napisał(a)
Trawy bardzo ładnie się prezentują przez cały sezon

Bardzo fajne to połączenie rozplenic z mieczykami. Trzymały pion, czy się pokładały?
Piwoniom daj jeszcze trochę czasu- ponoć nie lubią być przesadzane i na początku mają focha i nie kwitną - może w tym roku Cię pozytywnie zaskoczą

Wszystkiego co najlepsze w całym nowym roku!


Witaj Marto

To prawda - proso trzyma fason przez cały sezon. Jeśli chodzi o połączenie mieczyków z rozplenicami miałam tak przez kilka sezonów aż do zeszłej wiosny kiedy to posadziłam piwonie. Wypuściły piękne gęste liście a paczki nie rozwinęły się tylko uschły… Dam im szansę - najwyżej na jesieni przesadzę pod przysłowiowy płot Mieczyki tez dosadzę w te samo miejsce co na zdjeciu . W zeszłym roku posadziłam je razem z laurowiśniami- pięknie rosły i pięknie się prezentowały. Posadziłam cebule dość głęboko i trzymały pion do czasu ulewy.
A i Tobie również wszystkiego naj życzę na ten Nowy Rok


Oto moje mieczyki z zeszłego sezonu.

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 22:22, 11 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Joann napisał(a)

Olciu, u Ciebie wszystko już dopracowane, dopieszczone. Ja zaczęłam ogród tworzyć od marca, także gdzie mi tam do takiego doświadczonego ogrodnika jak Ty. Bardzo zmienił się Twój ogród, ale widać po tym zdjęciu, do jakiego stylu dążyłaś.
Jeśli chodzi o murek to musiałam coś wymyślić, zeby mój ogród nabrał charakteru, bo działka jest beznadziejna. Ratuje ją, jak tylko mogę
A teraz myślę nad prosem Na pewno posadzę sztuk trzy


Dziękuje Ci za mile słowa U Ciebie mi się bardzo podoba. Mimo jak to określiłaś beznadziejnej działki - chociaż dla mnie jest super i widzę w niej potencjał - tworzysz super ogród .
Bardzo mi się podobają:
- rabata z rozplenicami i grabami ( chyba to graby)
- klawiatura na żwirku
-donica ze śliwami
- donice przy tarasie
I ogólne nasadzenia
No oczywiście o ścianie z kamlotów i siatki nie wspomnę. Naprawdę tworzysz piękny ogród . Będę częstym gościem u Ciebie

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 22:24, 11 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Wiaan napisał(a)
Mnie to proso też kusi tylko na tą chwilę miejsca brak będę jednak o nim pamiętać przy tworzeniu ewentualnych nowych rabat


Polecam z całego serducha Warte pokusy. U mnie służy za parawan od strony sąsiadów
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies