Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie wymarzony …

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie wymarzony …

olciamanolcia 13:19, 16 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Dziękuje bardzo za szybką odpowiedź. Ma Pani racje- zostawię je w spokoju - dam im się dobrze ukorzenić i wypuścić gałązki - ściąć zdążę zawsze - naprawić będzie trudniej Ambrowce to piekne drzewa - szczególnie jesienią i przyznaje że już nie mogę doczekać się tego widoku u siebie.
W zasadzie swoim drzewom które mam w ogrodzie pozwalam na samowolkę - ale czeka mnie cięcie platanów bo już się za bardzo rozrosły - tylko. boje się , ze zamiast kul kwadraty porobięChcę także delikatnie podciąć brzozy - graby przycięłam w październiku dwa lata temu ale tylko lekko z góry aby wyrównać szpaler.
Wstawiam zdjęcie ambrowców- widać , że jest różnica przede wszystkim w grubości .







Tu razem

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Monika83 13:50, 16 sty 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2997
olciamanolcia napisał(a)
Teraz jak tylko zaczną startować podleje je i podsypię nawozem . Mam nadzieje ,że w tym sezonie będą miały piękny kwiat. Tez tak myślałam że to może być choroba grzybowa . Możliwe , że od kory.
Dam im szanse bo uwielbiam piwonie.


Te piwonie są od mojej sąsiadki - nie nawozi i o zgrozo nie podlewa nic w swoim ogrodzie i ma takie cuda



Przepiękna jest ta biała piwoniaTeż piwoni nie nawoże. Wiosną zamierzam kupić białą bo nie mam, i pomyśleć że kiedyś ich nie lubiłam tak jak astrów babcinowatych i tulipanów, chyba sie stażeje bo ja aż siebie nie rozpoznaje
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Joann 14:21, 16 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Też zastanawiam się nad jednym ambrowcem u siebie. Czemu chciałaś je ściąć? Obawiasz się ich rozmiarów?
____________________
Joanna Ogród długi
olciamanolcia 17:44, 16 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Monika83 napisał(a)
Przepiękna jest ta biała piwoniaTeż piwoni nie nawoże. Wiosną zamierzam kupić białą bo nie mam, i pomyśleć że kiedyś ich nie lubiłam tak jak astrów babcinowatych i tulipanów, chyba sie stażeje bo ja aż siebie nie rozpoznaje



Mnie sie tulipany i piwonie zawsze podobały. Mój dziadek miał na działce takie bardzo ciemno- różowe piwonie prawie bordo...co to były za piękne kwiaty...
Odnośnie upodobań-ja też chyba sie starzeje bo koloru mi sie zachcialo w ogrodzie stąd doszły różowe i pomarańczowe tulipany
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 17:48, 16 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Joann napisał(a)
Też zastanawiam się nad jednym ambrowcem u siebie. Czemu chciałaś je ściąć? Obawiasz się ich rozmiarów?


Nie zastanawiaj się -kupuj
Chcę je podciąć aby były mniej więcej równej wysokości ale poczekam- jak pisałam wyżej i jak doradziła Pani Danusia. Niech wypuszczą gałązki i listki i zobaczymy.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Gardenarium 21:20, 16 sty 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Absolutnie nie tnij, bo to niepotrzebne, drzewo to nie krzywy mebel, który można naprawić, skrócić i będzie taki jak trzeba. Drzewo to żywy organizm i ścinanie mu 20 cm czy 10 nic nie da. Drzewo rośnie.Moim zdaniem niepotrzebnie zajmujesz się tym. Drzewo żyje.

Nie o takie zdjęcie mi chodziło, zdjęcie ze skosu nie pokazuje o co ci chodzi z tą wysokością.
Zdjęcie poazkujące wprost o co chodzi, które jest wyższe, o ile.

Kobieto sumując sprawę - daj spokój z tym Każde drzewo ma przewodnik, jak cokolwiek utniesz, nie masz gwarancji że puści gałązki tak jak chcesz A może zamrze i w ogóle nie puści, a to drugie poleci do góry i uzyskasz efekt odwrotny?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
olciamanolcia 21:30, 16 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Gardenarium napisał(a)
Absolutnie nie tnij, bo to niepotrzebne, drzewo to nie krzywy mebel, który można naprawić, skrócić i będzie taki jak trzeba. Drzewo to żywy organizm i ścinanie mu 20 cm czy 10 nic nie da. Drzewo rośnie.Moim zdaniem niepotrzebnie zajmujesz się tym. Drzewo żyje.

Nie o takie zdjęcie mi chodziło, zdjęcie ze skosu nie pokazuje o co ci chodzi z tą wysokością.
Zdjęcie poazkujące wprost o co chodzi, które jest wyższe, o ile.

Kobieto sumując sprawę - daj spokój z tym Każde drzewo ma przewodnik, jak cokolwiek utniesz, nie masz gwarancji że puści gałązki tak jak chcesz A może zamrze i w ogóle nie puści, a to drugie poleci do góry i uzyskasz efekt odwrotny?


Jak robię zdjęcie na wprost to tych drzewek wcale nie widać Na wiosnę zrobię jak będą miały liście to wtedy będzie widać różnice między nimi. W sumie to i racja - niech najpierw się przyjmą i wypuszcza gałązki - ściąć zawsze zdążę …a może i przyzwyczaję się do tych różnic między nimi

Dziękuję bardzo za poradę bo już sekator miałam w pogotowiu
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Monika83 11:31, 17 sty 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2997
olciamanolcia napisał(a)



Mnie sie tulipany i piwonie zawsze podobały. Mój dziadek miał na działce takie bardzo ciemno- różowe piwonie prawie bordo...co to były za piękne kwiaty...
Odnośnie upodobań-ja też chyba sie starzeje bo koloru mi sie zachcialo w ogrodzie stąd doszły różowe i pomarańczowe tulipany
. No patrz ja do pomarańczowych tulipanów jakoś nie mogę się przełamać dlatego też mam obawy co do cebulek tulipanów kupione przez mojego męża, bo dla niego np kolor seledynowy to jest żółty hehe.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
olciamanolcia 11:56, 17 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Monika83 napisał(a)
. No patrz ja do pomarańczowych tulipanów jakoś nie mogę się przełamać dlatego też mam obawy co do cebulek tulipanów kupione przez mojego męża, bo dla niego np kolor seledynowy to jest żółty hehe.


a ja własnie do czerwonych sie przemóc nie mogę, żółte lubię ale w wazonie


i ciemnorózowe uwielbiam


no i białe
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Kawa 12:07, 17 sty 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
ejka Justynka
cudny masz ogród już dawno podglądam

ambrowce są śliczne - ja ma slendera kolumnowego

jak ie domyślasz chciaiał zapytać o proso - ogólnie cudnie się prezentuje
czy wiesz może jaką docelową wysokość osiąga u Ciebie ? i ile lat juz u Ciebie rośnei?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies