Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hortensjowo różanecznikowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hortensjowo różanecznikowy

Monika83 11:00, 02 gru 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Moniko

Calsap też go mam u mnie raczej luźny krzew. Wiosna gomusze związać guma. Jeżeli chodzi o liście piszesz że jasne może to być zasługa nasłonecznienia ale też braku azotu. Ja moje zasilam wczesna wiosna siarczanem amonu. Później po miesiącu poltora mikstura mieszam nawozy w płynie gdzieś mam zapisana.

Dziury w liściach to pewnie opuchlaki je podgryzaja. Widocznie przywloklas z jakimś rododendronem (uwielbiają je). Ciężki robak do zwalczenia ale środki są.

Opuszczone i zwijające liście to żadna choroba. Różaneczniki w ten sposób bronią się przed zimnem i utratą wody. Podlalam swoje w zeszłym tygodniu i jeszcze podleje.

Pięknie kwitną ciemierniki. Moje jeszcze nie rozwinięte.
Ja już nawet nie foce bo co tubfocic wszystko uśpione.

Pozdrawiam
. Masz rację to zasługa nasłonecznienia bo łapie jego popołudniowe słońce. U mnie cienia jest bardzo mało dlatego sadziłam świerki,sosny żeby był cień w przyszłości. Ja pod rodki daje nawóz Substral ,,magiczna siła,,
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 11:08, 02 gru 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
ElzbietaFranka napisał(a)




Jak w Radzku nie ma to popatrz na opłotkach Radzks śpisz sobie telefony i dzwon czy są takie rośliny jakie ci się podobają każ sobie odłożyć.
Masz tak piękne ciemierniki gdzieś upolowalas to poluje dalej, a gdzie je dorwalas.
.
Czerwonego pełnego kupiłam wiosną 2020r we Florini, dorodna roślinka w 2l doniczce z kwiatami. A te ostatnie pełne kupiłam ze szkółki Wrzos po 24zl 2l doniczce też dorodne roślinki w szczególności ten biały pełny i ciemno fioletowy ale bez kwiatków.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
ElzbietaFranka 12:07, 02 gru 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Z tymi rododendronami to różnie bywa. Wszystko zależy od miejsca nasłonecznienia, nawożenia i podlewania. Trzeba samemu wypracować swoją pielęgnację. Nawet w tej samej ziemi wystarczy inna odmiana i nie zawsze dobrze rosną.
Tutaj można tylko doradzać ale to właściciel ogrodu decyduje o ich uprawie. W każdym razie nie martw się zwiniętymi liśćmi w zimie. Od czasu do czasu podłej nawet w zimie. Bo wierzch może być zmarznięty ok 5 cm a dół pobiera wodę z gruntu jak nie ma wilgoci to rodek pada.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monika83 12:05, 09 gru 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
AlinaP 14:51, 09 gru 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Uroczy kolorek ciemiernika pod śniegiem.
____________________
Ala
Monika83 16:41, 09 gru 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
AlinaP napisał(a)
Uroczy kolorek ciemiernika pod śniegiem.
.
Bardziej widoczny jest tak jak i ciemno fioletowy
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 10:22, 10 gru 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
No i trochę przybyło śniegu ❄ .
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 10:36, 10 gru 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 10:46, 10 gru 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
olciamanolcia 11:02, 10 gru 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
Monika83 napisał(a)
No i trochę przybyło śniegu ❄ .


Bajka u mnie tez napadało ale nie zrobiłam zdjęć bo jak rano wychodziłam z domu to jeszcze ciemno było
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies