Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hortensjowo różanecznikowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hortensjowo różanecznikowy

Monika83 19:11, 28 lis 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3030
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 10:05, 29 lis 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3030
W zimowej szacie. Chyba ostatnie zdj w tym roku.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Kania_ 15:10, 29 lis 2021

Dołączył: 29 kwi 2020
Posty: 13
Miło mieć jeża w ogrodzie Ja mam tylko nornice.
Dziękuję za informacje o rododendronach. Podziwiam Twojego Calsapa za obfite kwitnienie i zdrowe liście. Pięknie Ci się rozrósł. U mnie Calsap wygląda najgorzej, ma dziury od opuchlaków a teraz spuścił w dół listki, chociaż wcale nie jest jeszcze tak zimno i nie jest wcale sucho. Chyba niezbyt dobrze się u mnie czuje.
Monika83 14:15, 30 lis 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3030
Kania_ napisał(a)
Miło mieć jeża w ogrodzie Ja mam tylko nornice.
Dziękuję za informacje o rododendronach. Podziwiam Twojego Calsapa za obfite kwitnienie i zdrowe liście. Pięknie Ci się rozrósł. U mnie Calsap wygląda najgorzej, ma dziury od opuchlaków a teraz spuścił w dół listki, chociaż wcale nie jest jeszcze tak zimno i nie jest wcale sucho. Chyba niezbyt dobrze się u mnie czuje.
. Każdego roku u mnie pojawiają się jeże we wrześniu-październiku, nornic na szczęście nie mam i nie miałam. Tego Calsapa to było jego pierwsze kwitnienie, oj liście po letnich upałach i suszy nie wyglądają zdrowo i też listki ma teraz w dół. Rośnie w pół cieniu. Zdj z dziś Calsap.

I Roseum Elegans. Ten rośnie w swietlistym cieniu pod koroną forsycji i sto razy lepiej wygląda od Calsapa nie ma dziur na liściach i inne również które rosną w swietlistym cieniu pod koroną drzew i krzewów. Zdj z dziś Roseum Elegans.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Kania_ 13:53, 01 gru 2021

Dołączył: 29 kwi 2020
Posty: 13
A to mnie pocieszyłaś Moniko Nie mam doświadczenia z rododendronami i dopiero się ich uczę. Może niepotrzebnie martwię się o Calsapa
Ale wracając do Twoich krzewów, widzę że Calsap naszykował Ci całą baterię pąków na przyszły rok i będzie szał kwitnienia Roseum też cały w pąkach
Adela 14:24, 01 gru 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Moniko - ślicznie wyglądają kwiatki ciemierników błyskając oczkami spod śniegu. Moje dwa białe obficie kwitną, a orientalny ma jeszcze czas do wiosny.
Takiego śniegu jeszcze nie mieliśmy, jednej nocy troszkę popudrowało.
Opiekujesz się jeżami, jak Grażynka?

Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
Monika83 17:58, 01 gru 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3030
Kania_ napisał(a)
A to mnie pocieszyłaś Moniko Nie mam doświadczenia z rododendronami i dopiero się ich uczę. Może niepotrzebnie martwię się o Calsapa
Ale wracając do Twoich krzewów, widzę że Calsap naszykował Ci całą baterię pąków na przyszły rok i będzie szał kwitnienia Roseum też cały w pąkach
. To fakt, wiosną okaże się ich kwitnienie A co do Roseum Elegans to tej wiosny miał tylko dwa kwiaty, slabiutko kwitł ale za to budował krzaka.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 18:06, 01 gru 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3030
Adela napisał(a)
Moniko - ślicznie wyglądają kwiatki ciemierników błyskając oczkami spod śniegu. Moje dwa białe obficie kwitną, a orientalny ma jeszcze czas do wiosny.
Takiego śniegu jeszcze nie mieliśmy, jednej nocy troszkę popudrowało.
Opiekujesz się jeżami, jak Grażynka?

Pozdrawiam
. Widziałam widziałam że u ciebie pięknie rozkwitły Nigerki. U mnie jeden orientalny kwitnie ale z nowych które kupiłam z tydzień temu orientalne żółty, biały i ciemno fioletowy nie mają kwiatków a szkoda bo miałabym pewność 100% że to te właściwe. Pozostaje czekać do wiosny. Domków dla jeży nie mam, one jak się pojawiają u mnie to na krótko czyli wtedy kiedy leży mnóstwo liści dlatego późno zaczynam grabić liście.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
ElzbietaFranka 20:50, 01 gru 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13912
Witam Moniko

Calsap też go mam u mnie raczej luźny krzew. Wiosna gomusze związać guma. Jeżeli chodzi o liście piszesz że jasne może to być zasługa nasłonecznienia ale też braku azotu. Ja moje zasilam wczesna wiosna siarczanem amonu. Później po miesiącu poltora mikstura mieszam nawozy w płynie gdzieś mam zapisana.

Dziury w liściach to pewnie opuchlaki je podgryzaja. Widocznie przywloklas z jakimś rododendronem (uwielbiają je). Ciężki robak do zwalczenia ale środki są.

Opuszczone i zwijające liście to żadna choroba. Różaneczniki w ten sposób bronią się przed zimnem i utratą wody. Podlalam swoje w zeszłym tygodniu i jeszcze podleje.

Pięknie kwitną ciemierniki. Moje jeszcze nie rozwinięte.
Ja już nawet nie foce bo co tubfocic wszystko uśpione.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:59, 01 gru 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13912
Monika83 napisał(a)
.
U mnie w Radzku nie ma żadnych ciemierników,pozostaje tylko przez net.




Jak w Radzku nie ma to popatrz na opłotkach Radzks śpisz sobie telefony i dzwon czy są takie rośliny jakie ci się podobają każ sobie odłożyć.
Masz tak piękne ciemierniki gdzieś upolowalas to poluje dalej, a gdzie je dorwalas.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies