Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hortensjowo różanecznikowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hortensjowo różanecznikowy

Monika83 20:27, 25 lis 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3030
olciamanolcia napisał(a)

W moim ogrodzie trzy koty a jak przyjdą od sąsiada to mam 5

No i jeszcze twój piesek którego widziałam na zdj u ciebie to już jest mini zwierzyniec
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Sonka 09:20, 26 lis 2021


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2254
Witam,ogród i temat jak dla mnie, będę zaglądać.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Kania_ 12:12, 26 lis 2021

Dołączył: 29 kwi 2020
Posty: 13
Moniko, zdjęcia z Twojego ogrodu zachęcają do posiadania hortensji i różaneczników. A już jak piszesz, że różaneczniki są w zasadzie bezobsługowe, to chciałoby się ich mieć przynajmniej kilka. Ciekawe jakie masz spostrzeżenia odnośnie tempa wzrostu poszczególnych odmian. Zapytam wprost o Calsapa i Roseum Elegans, bo te posadziłam w tym roku i są taaakie malusie, że obawiam się czy mi życia starczy, żeby zobaczyć je w większym rozmiarze. Czy one szybko rosną?
Monika83 19:28, 26 lis 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3030
Sonka napisał(a)
Witam,ogród i temat jak dla mnie, będę zaglądać.
. Ja również zaglądam do ciebie od jakiegoś dłuższego czasu i podziwiam twoją piękną kolekcję rodków i azalii
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 19:35, 26 lis 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3030
Kania_ napisał(a)
Moniko, zdjęcia z Twojego ogrodu zachęcają do posiadania hortensji i różaneczników. A już jak piszesz, że różaneczniki są w zasadzie bezobsługowe, to chciałoby się ich mieć przynajmniej kilka. Ciekawe jakie masz spostrzeżenia odnośnie tempa wzrostu poszczególnych odmian. Zapytam wprost o Calsapa i Roseum Elegans, bo te posadziłam w tym roku i są taaakie malusie, że obawiam się czy mi życia starczy, żeby zobaczyć je w większym rozmiarze. Czy one szybko rosną?
.
Tak oba szybko rosną, nie należą do wolno rosnących. Hortensje bukietowe i drzewiaste anabelki jak najbardziej są pewniakami że będą kwitły każdego roku.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 19:48, 26 lis 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3030
Calsap mocno rozrasta się też i wszerz, dlatego lepiej pozostawić dla niego więcej miejsca. U mnie jest 2lata kupiony w biedrze, był mocno zabiedziony i nie kwitł pierwszego roku.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
olciamanolcia 08:18, 27 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7131
Monika83 napisał(a)

No i jeszcze twój piesek którego widziałam na zdj u ciebie to już jest mini zwierzyniec


Monika o żółwiu zapomniałaś
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Monika83 15:17, 27 lis 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3030
olciamanolcia napisał(a)


Monika o żółwiu zapomniałaś
. Faktycznie no ale on chyba nie chodzi po ogrodzie latem?
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
olciamanolcia 09:36, 28 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7131
Monika83 napisał(a)
. Faktycznie no ale on chyba nie chodzi po ogrodzie latem?


Chodzi tylko trzeba jej pilnować. W zeszłym roku wybrała się na trzy tygodnie na spacer. Znalazła ją sąsiadka u siebie w ogrodzie. Już straciliśmy nadzieje ale na szczescie się odnalazła . Pół kilometra pokonała w trzy tygodnie Innym razem przez tydzień siedziała schowana na skarpie w iglakach bo przez ten cały czas padał deszcz. Wyszło slonko i żółw też
Teraz już nie ucieka. Siedzi w donicach tych przy tarasie i czasem zagrzebuje się w kamieniach.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Monika83 17:40, 28 lis 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3030
olciamanolcia napisał(a)


Chodzi tylko trzeba jej pilnować. W zeszłym roku wybrała się na trzy tygodnie na spacer. Znalazła ją sąsiadka u siebie w ogrodzie. Już straciliśmy nadzieje ale na szczescie się odnalazła . Pół kilometra pokonała w trzy tygodnie Innym razem przez tydzień siedziała schowana na skarpie w iglakach bo przez ten cały czas padał deszcz. Wyszło slonko i żółw też
Teraz już nie ucieka. Siedzi w donicach tych przy tarasie i czasem zagrzebuje się w kamieniach.
. to sobie zrobiła długi spacerale aż dziwne że nic się jej nie stało bo różnie to bywa. Zapewne mina twojej sąsiadki jak zobaczyła u siebie w ogrodzie żółwia bezcennaBo nie każdy ma te szczęście znaleźć żółwia w swoim ogrodzie. U mnie to czasem smigają w ogrodzie zające bo naprzeciwko mam las i też jeże
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies