Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hortensjowo różanecznikowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hortensjowo różanecznikowy

Monika83 17:53, 04 mar 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3035
Wiaan napisał(a)


Też jestem w szoku, ze szafirki już mają kwiaty
Piękną masz wiosnę, a przecież to jeszcze nie wszystko u Ciebie

Monika doradź prodzę hortensję ogrodową kwitnącą na tegorocznych pędach, moja jedna już mnie tak wnerwia, że ją wymienię.
Aneta no czekam tak jak ty i Justyna na tulipanyale i też na narcyzy. Co do ogrodówki to u mnie najlepiej sprawdza się i kwitnie każdego roku Endless Summer, w tym roku będzie jej 9sezon.

i druga Endless Summer Love karminowa, wytrzymała jest na większe słońce.Z tych dwóch hortek na 40odmian jestem zadowolona,

A ostatnio wykopałam 6szt ogrodówek bo nie kwitły nigdy u mnie i oddałam je w dobre ręce,a w ich miejsce posadziłam młode sadzonki Endless summer 4niebieskie i 2 karminowe
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 18:08, 04 mar 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3035
April napisał(a)
Ależ twój wątek wystrzelił No nie dziwię się, takie piękne obrazki tu serwujesz.
Świetnie ciemierniki się u ciebie czują, a do tego masz piękne odmiany. Zachwycił mnie ten cytrynowy.
I te łany krokusów bardzo przyciągają wzrok. Piękna wiosna
Jola masz na myśli tego ciemiernika cytrynowego?

To Champion jest, i fajnie on się przebarwia A krokusy i inne cebulowe to wiesz że one mają u mnie dożywocie I pomyśleć że w 2015r pierwszy rok ogrodu, krokusów miałam tylko 10szt wielkokwiatowych i 10szt szafirków tych zwykłych niebieskich, tulipanów i narcyzy nie miałam wtedy.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 18:17, 04 mar 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3035
Agnieszka_Z napisał(a)
Moniko, czy korkusy i szafirki zostawiać w ziemi na zimę? Ja mam swoje w doniczce balkonowej i zastanawiam się czy je tak zostawić czy wykopać i gdzieś przechowywać, to mój pierwszy rok z nimi.
Agnieszka krokusy i szafirki nie trzeba wykopywać z ziemi, one zimują bardzo dobrze w gruncie im mróz nie szkodzi. Jak masz je w doniczkach to wysadz je do gruntu nawet kwitnące.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Wiolka5_7 18:19, 04 mar 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20592
Monia ale masz tego kwiecia
Prześlicznie

Cudne te szafirki i już kwitną ,moje dopiero z ziemi wychodzą
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mirkaka 18:27, 04 mar 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Monika83 napisał(a)


te na 3 ostatnich zdjęciach są przepiękne, nie mam takich, one mają na początku taki kolor jak pudrowy róż ? No zakochałam się w nich, jak się nazywają?
Pięknie u Ciebie, wiosennie, ciekawie posadziłaś krokusy , tuż pod pniem drzewa
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Monika83 18:27, 04 mar 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3035
ElzbietaFranka napisał(a)
Monika widzę, że twoje ciemierniki mają mało liści i dobrze się trzymają.
U mnie mają liście jak u dyni takie są duże część już wczoraj oberwałam, ale za mało.
Elu liście ciemiernikom usunełam bo miały czarne plamy, nawet te 2 białe nigery miały liście okropne jak nigdy. Zawsze zostawiałam zielone zdrowe liście a w tym roku nie było co zostawić, nawet pąki przegniłe usuwałam.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 18:35, 04 mar 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3035
mirkaka napisał(a)


te na 3 ostatnich zdjęciach są przepiękne, nie mam takich, one mają na początku taki kolor jak pudrowy róż ? No zakochałam się w nich, jak się nazywają?
Pięknie u Ciebie, wiosennie, ciekawie posadziłaś krokusy , tuż pod pniem drzewa
Mirka ten ciemiernik to jest Pink Frost, pamiętam że rok temu też o niego pytałaś mnie bo tak ci się spodobał on ma barwę pudrowy róż trochę morelowy, potem ten róż trochę ciemnieje. Zaraz podam linka tego ciemiernika i jego ogólny opis.
https://zielonozakreceni.pl/forum/ciemierniki/9882-ciemiernik-erica-smitha-helleborus-ericsmithii-hgc-pink-frost.
co do krokusów to lubię takie nasadzenia w masie pod drzewami A tu zdj tego ciemiernika z kwietnia 2023r
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 18:44, 04 mar 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3035
Wiolka5_7 napisał(a)
Monia ale masz tego kwiecia
Prześlicznie

Cudne te szafirki i już kwitną ,moje dopiero z ziemi wychodzą
Dzięki Wiola no jak narazie tylko te jedne wczesne szafirki Azureum kwitną u mnie, pozostałe też dopiero co z ziemi wychodzą
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
ElzbietaFranka 22:03, 04 mar 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
Monika83 napisał(a)
Elu liście ciemiernikom usunełam bo miały czarne plamy, nawet te 2 białe nigery miały liście okropne jak nigdy. Zawsze zostawiałam zielone zdrowe liście a w tym roku nie było co zostawić, nawet pąki przegniłe usuwałam.



U mnie liście zdrowe ciemno zielone wypolerowane jak skóra na sofach starych

U mnie też na jednym krzaku nie wszystkie ale pąki zgniły.
Ma być znowu zimniej to staną w rozwoju. Najładniej rosną i wyglądają w słońcu.
U mnie gdzieś za 2 lata będzie dużo kwitło. Mam dużo maluchów.
Ciekawa jestem bo w zeszłym roku widziałam pod krzakami malutkie sadzonki. Tak jak pisałam nic nie grzebie w ziemi boję się, że mogę je usunąć.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
mirkaka 18:40, 05 mar 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Monika83 napisał(a)
Mirka ten ciemiernik to jest Pink Frost, pamiętam że rok temu też o niego pytałaś mnie bo tak ci się spodobał on ma barwę pudrowy róż trochę morelowy, potem ten róż trochę ciemnieje. Zaraz podam linka tego ciemiernika i jego ogólny opis.
https://zielonozakreceni.pl/forum/ciemierniki/9882-ciemiernik-erica-smitha-helleborus-ericsmithii-hgc-pink-frost.
co do krokusów to lubię takie nasadzenia w masie pod drzewami A tu zdj tego ciemiernika z kwietnia 2023r


No widzisz, Mam katalog od Zymona, i wgapiam się w HGC Pink Frost, i teraz u Ciebie znów się w niego wgapiam , nie pamiętałam jak się nazywa , ale skoro tak mi zalazł w serce to chyba trzeba go kupić

Sprawdziłam, właściwie już ciemierniki są niedostępne, trzeba czekać pewnie rok, na nowe
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies