Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hortensjowo różanecznikowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hortensjowo różanecznikowy

Monika83 20:15, 09 maj 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 12:22, 12 maj 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
W nocy z piątku na sobotę była zorza w całej Polsce, wyglądało to obłędnie pięknie ❤️ Fot.10.05.2024r


____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Alija 12:45, 12 maj 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868
Monika, piękny maj w Twoim ogrodzie. Piękne zdjęcia zorzy, szczęściara, mnie się nie udało jej zobaczyć.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Monika83 15:25, 12 maj 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
Alija napisał(a)
Monika, piękny maj w Twoim ogrodzie. Piękne zdjęcia zorzy, szczęściara, mnie się nie udało jej zobaczyć.
Alicja lubię tę porę roku i czas kwitnących rh, pomimo że u azalii wielkokwiatowych w tym sezonie brak kwiatów to rh nadrabiają straty Co do zorzy to był przypadek, wyszłam na papierosa a tu taka niespodzianka na niebie, więc trzeba było uwiecznić na zdj
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Sonka 15:44, 12 maj 2024


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2267
Azalie nie zawiązały pąków? U mnie wszystkie zmarzły. U Ciebie paleta barw, piękna.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
ElzbietaFranka 23:35, 14 maj 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Monika83 napisał(a)
Mirka ja mam dwie rabaty rodkowe,jedne z tych większych odmian mam przy altanie, a na drugiej rabacie od ulicy tam mam rh z niższych odmian te wczesne wraz z azaliami.



Patrzę na te rh i bardzo sporo ci urosły od zeszłego roku ładne sa. Dobrze im jest czy one u ciebie w słońcu czy cieniu rosną?

Widzę, że masz dużo bergenii i takie ładne liście.

Też mam rh 2 drapaki zastanawiam się czy po kwitnieniu ich nie przyciąć może wypuszcza nowe.

Też widziałam zorze u mnie może nie tak efektowna bo seledyn i żółć ale widok nie z tej ziemi pierwszy raz w życiu.

Mam miejsce w ogrodzie gdzie azalie pięknie rosną i kwitną co roku. Mam też miejsce gdzie mam 3 szt i kwitły tylko raz jest tam polecieć i na podwyższeniu. Prawdopodobnie brak im słońca. Jak podlewam to woda spływa i wtedy mają sucho o nie nawiązują pąków. W sierpniu w połowie sierpnia trzeba azalie zasilić wtedy pąki zawiązują i podlewać sporo.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiaan 08:41, 15 maj 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5360
Niesamowita zorza, piękne rodki u Ciebie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Monika83 16:08, 15 maj 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
Sonka napisał(a)
Azalie nie zawiązały pąków? U mnie wszystkie zmarzły. U Ciebie paleta barw, piękna.
Tak Krysia nie zawiązały pąków azalie wielkokwiatowe, pomimo podlewania ich latem bo wtedy zawiązują pąki, to one najwyraźniej i tak miały za sucho i w dodatku brak deszczu przez kilka tygodni... A u jednej azalii pomarańczowo-żółtej przymrozki uszkodziły pąki a miała ich sporo jako jedyna ze wszystkich..
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 16:26, 15 maj 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
ElzbietaFranka napisał(a)



Patrzę na te rh i bardzo sporo ci urosły od zeszłego roku ładne sa. Dobrze im jest czy one u ciebie w słońcu czy cieniu rosną?

Widzę, że masz dużo bergenii i takie ładne liście.

Też mam rh 2 drapaki zastanawiam się czy po kwitnieniu ich nie przyciąć może wypuszcza nowe.

Też widziałam zorze u mnie może nie tak efektowna bo seledyn i żółć ale widok nie z tej ziemi pierwszy raz w życiu.

Mam miejsce w ogrodzie gdzie azalie pięknie rosną i kwitną co roku. Mam też miejsce gdzie mam 3 szt i kwitły tylko raz jest tam polecieć i na podwyższeniu. Prawdopodobnie brak im słońca. Jak podlewam to woda spływa i wtedy mają sucho o nie nawiązują pąków. W sierpniu w połowie sierpnia trzeba azalie zasilić wtedy pąki zawiązują i podlewać sporo.
Elu tu na tym zdj który edytowałaś to rh Brasilia i Bernstein, ten drugi mocno rozrósł się wszerz i wzwyż,rosną one w pół cieniu.Bergenii mam sporo jako obwódka, lubie ją bo jej liście są przez cały rok, na zdj to jeszcze przed usunięciem brzydkich stary liści,miałam pełną taczkę liściorów.Co do przycięcia rh to ja mojego drapaka Bolesława chyba nie będę jego przycinać bo rośnie obok niego Calsap ten to dopiero na wielkie przyrosty i rośnie mocno szeroko i licze na to że za parę lat wejdzie na drapaka Bolesława Na zdj od lewej Calsap

Co do azalii to muszą mieć trochę słońca , nie mogą być w całkowitym cieniu bo nie będą wogule kwitły.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 16:35, 15 maj 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
Wiaan napisał(a)
Niesamowita zorza, piękne rodki u Ciebie
Aneta dziękujea zorze widziałam już 4razy w moim życiu
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies