Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hortensjowo różanecznikowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hortensjowo różanecznikowy

Kasiapod 10:37, 11 lip 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
Monika ślicznie u Ciebie hortensje ogrodowe jedna ładniejsza od drugiej, a róże przepiękne!!!
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Monika83 08:30, 12 lip 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2997
AlinaP napisał(a)

Ala tak też pomyślałam sobie że mogłabyś nawet założyć wizytówke ogrodu tu na O w dziale wizytówek, tam zdj nikt nie komentuje,wstawiasz zdj kiedy chcesz i można je edytować do woli nawet po roku czasu wymieniając stare zdj na nowe, taka aktualizacja
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 08:56, 12 lip 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2997
ElzbietaFranka napisał(a)
Co tu dużo pisać piękne ogrodowki. Szkoda, że u mnie wygwizdow.
Dziękuje u mnie też jest wygwizdów, od ulicy mini las ale wstyłu działki same pola a zimą wiatr hula w najlepsze że przyscianie domu na rabatach ogrodówek mam brak kory bo wiatr je wywiewa każdego roku od strony zachodniej i północno-wschodniej. Ale jakoś dają radę kwitnąć ogrodówki. Spróbuj z Divą Fiore i Miss Saori one są nie zawodne w kwitnieniu. Dive kupiłam w tamtym roku mały krzaczek,kwitła dopóki przymrozek jej kwiatów nie sciął i na zimę jej nie okrywałam, a teraz kwitnie i ma jak narazie 10 pąków kwiatowych. A Miss Saori kupiona jako sadzonka w 0,5 donicy pod koniec lata lichotka to w tym roku zakwitła jednym kwiatkiem na nowym pędzie,nawet nie liczyłam na jej kwitnienie w tym roku.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 09:37, 12 lip 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2997
Basieksp napisał(a)
Piękne, co kolejna to ładniejsza ja miałam dwie ogrodówki, w zeszłym roku posadzone w dużych donicach, nawet rosły i ładnie przezimowały, ale w tym bardzo mizerne się zrobiły, prawie wcale nie rosły, w sumie nie wiem czemu, ale przesadziłam je do ziemi , może za gorąco miały w tych donicach ?
Za gorąco albo za mokro mogły mieć, lub te dwie przyczyny na raz. Moim zdaniem hortensje nie nadają się do donic tak na dłuższą mete, one się męczą w tych donicach taki mój wniosek.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 09:40, 12 lip 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2997
Kasiapod napisał(a)
Monika ślicznie u Ciebie hortensje ogrodowe jedna ładniejsza od drugiej, a róże przepiękne!!!
Kasiu dziękuje Hortki to moje ulubione krzewy
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Basieksp 09:42, 12 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10243
Monika83 napisał(a)
Za gorąco albo za mokro mogły mieć, lub te dwie przyczyny na raz. Moim zdaniem hortensje nie nadają się do donic tak na dłuższą mete, one się męczą w tych donicach taki mój wniosek.


Dziękuję jedną już przesadziłam, drugą dziś przesadzę, mam nadzieję, że odbiją
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
April 10:41, 12 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
Piękne hortki
Nawet biorąc pod uwagę że kilka się nie sprawiło w tym roku, to innych masz ogromną kolekcję.
Ja cały czas nie mam odwagi na ogrodówki. Jedynie piłkowaną mam jedną. Pięknie zakwitła w tym roku.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Monika83 11:34, 13 lip 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2997
Basieksp napisał(a)


Dziękuję jedną już przesadziłam, drugą dziś przesadzę, mam nadzieję, że odbiją
Powinny odbić
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 11:54, 13 lip 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2997
April napisał(a)
Piękne hortki
Nawet biorąc pod uwagę że kilka się nie sprawiło w tym roku, to innych masz ogromną kolekcję.
Ja cały czas nie mam odwagi na ogrodówki. Jedynie piłkowaną mam jedną. Pięknie zakwitła w tym roku.
Dziękuje czekam jeszcze na 10 odmian które są jeszcze w pąkach, nie które znich będą pierwszy raz kwitły. Dobrze jest mieć wiecej ogrodówek bo zawsze coś zakwitnie, niż podziwianie samych liści Kup sprawdzoną odmiane ogrodówki np.Dive Fiore, tę widziałam u Kalisiaka że jest, następna kwitnąca na nowych pędach Miss Saori, piłkowana Cotton Candy też kwitnie na nowych pędach, występuje ona też pod nazwą Blueberry Cheesecake jak zabarwisz na fioletowo-niebiesko i ta hortka też jest u Kalisiaka
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
April 12:14, 13 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
To jeszcze nieźle się zapowiada, 10 kolejnych odmian, to bardzo dużo.
Dive Fiorę widziałam. Kurcze stówka za hortensję, i to już po 20% obniżce. Masakryczne ceny roślin.
Miss Saori mi się nie podoba, nie ten kolor. A ją też można zabarwić?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies