Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono mi...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono mi...

LIDKA 13:16, 28 sty 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7062
Hey. Piękny domek i niezły plan narysowałaś.
Ja przez ogrodowisko przesadzilam wszystko co mialam zanim tu trafiłam .
Z malinami to Paweł ma racje. Sąsiad nie pilnuje i sie rozłażą bez litosci. Wkurza mnie że przełaża do mnie. A Ty jeszcze masz warunki żeby je w ryzy wziąć.

Donice na wejsciu masz Super.
Będę zagladądać tu z przyjemością

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Atina 16:45, 28 sty 2022


Dołączył: 01 gru 2021
Posty: 28
ewsyg napisał(a)
Witaj Atina.
Pokaż nam co udało Ci się zrobić w tamtym roku.
Pozdrawiam


Witam! dziękuję za odwiedziny choć tu wieje pustką nie ma sie na razie czym chwalić ..w tamym roku cały czas czekaliśmy na ogrodzenie, kostkę itp. nadal jeszcze nie skończyli więc udało nam się posadzić na jesien tylko szmaragdy, dwa drzewka, miskany, rozplenice, hortensje, rozchodniki,itp ale to był eksperyment bo do końca nie dowierzam że coś mi urośnie a po lekturze ogrodowiska wiem już że na wiosnę większość będę przesadzać za to dziś odkryłam prosty programik i jest nadzieja że i u mnie będzie jeszcze pięknie


pozdrawiam
p.S. pięknie u Ciebie różanie...
____________________
Atina Zielono mi
Atina 16:58, 28 sty 2022


Dołączył: 01 gru 2021
Posty: 28
LIDKA napisał(a)
Hey. Piękny domek i niezły plan narysowałaś.
Ja przez ogrodowisko przesadzilam wszystko co mialam zanim tu trafiłam .
Z malinami to Paweł ma racje. Sąsiad nie pilnuje i sie rozłażą bez litosci. Wkurza mnie że przełaża do mnie. A Ty jeszcze masz warunki żeby je w ryzy wziąć.

Donice na wejsciu masz Super.
Będę zagladądać tu z przyjemością



hej
ach te maliny...muszę poczytać o tych barierach bo mój sąsiad może też nie być szczęśliwy tiaa po lekturze tutaj już wiem że na wiosnę te parę roślin posadzonych na jesieni będę przesadzać.. powiększam rabaty kosztem trawnika..zmieniam ale przynajmniej zaczynam dojrzewać do jakiś decyzji... glina i zielsko to u mnie ale mam mnóstwo zapału na zmiany zwłaszcza jak widzę Wasze metamorfozy..
na razie na ekranie...

donice zostaną 4 bo w użytkowaniu te ostatnie zaburzają nam komunikacje i są w cieniu przez ogrodzenie..mniej więcej tak mi się marzy...

przy tarasie ma być z tej samej palisady w L-kę

P.S. Pozdrawiam i zaglądałam już do Ciebie bo lubię widzieć jak powstają ogrody od początku bo daje mi to nadzieję
____________________
Atina Zielono mi
Atina 19:02, 28 sty 2022


Dołączył: 01 gru 2021
Posty: 28
i jeszcze jedno


to ma być moja główna rabata - 3 m głębokości i 28 m dług. wiem wiem muszę bardziej pogrupować rośliny i dokonać selekcji bo na razie dodawałam co ładnego znalazłam już widzę że programik garden puzzle jest prymitywny.. sporo roślin nie ma..niektóre nie wyglądają tak jak w rzeczywistości... a może da się eksportować z netu?
tak czy inaczej zieleń i ta kolorystyka mnie zachwyca ! idę snuć dalej marzenia o ogrodzie buziaki dla wszystkich którzy odwiedzą moje skromne progi <3
____________________
Atina Zielono mi
Judith 20:18, 28 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
W tej konfiguracji grupowanie i selekcja są zbyteczne .
To co pokazałaś na ostatnim obrazku jest dobre - spójne kolorystycznie, przestrzennie dobrze dobrane i jest pewna powtarzalność acz taka, która nie nudzi. Mnie sie podoba .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 20:23, 29 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
Witam U Ciebie
Pytałaś mnie o szerokość rabaty z hakuro-odpowiadam
Rabata ma 2,5 m szerokości a miedzy roślinami mam zachowane rozsądne odległości
Między trzcinnikami ok 50 cm a miedzy hortensjami tymi już pod koniec rabaty mam ok 80 cm. Sa to Silver Dollar i nie rozrastają się mocno wiec tyle im wystarczy. Rozplenica mam porozrzucane po rabacie jedynie hamelny i rozplenice Flamingo mam w lini bo to nowa część starej rabaty
Widzę projekt rabaty - fajne zestawienie i hakuro tez widzę na tej rabacie... Moje nie są szczepione chociaż tak wygladają. Dwa lata temu zrobiłam z dorosłych krzaków drzewka, bo te które widać u mnie na jednym ze zdjęć były już tak wielkie że się ze sobą stykały.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 20:31, 29 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
Agi2006 napisał(a)
I hortensje


Tez jestem za
zeszłej jesieni przesadziłam lawendę spod okna i posadziłam trzy hortensje Sweet Summer..
Nie przeszkadza im spadający śnieg z dachu a ja już nie mogę się doczekać aż ruszą
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 20:33, 29 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
Wiolka5_7 napisał(a)
I trawy


Obowiązkowo
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
sylwia_slomc... 21:40, 29 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Też korzystałam z tego programu:0 Co jakiś czas zmieniają dostępne rośliny Całkiem fajnie ci to wyszło. Hakuro bym z tego planu wywaliła reszta wydaje mi się ok
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Atina 13:22, 31 sty 2022


Dołączył: 01 gru 2021
Posty: 28
Judith napisał(a)
W tej konfiguracji grupowanie i selekcja są zbyteczne .
To co pokazałaś na ostatnim obrazku jest dobre - spójne kolorystycznie, przestrzennie dobrze dobrane i jest pewna powtarzalność acz taka, która nie nudzi. Mnie sie podoba .


Dzięki
____________________
Atina Zielono mi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies