Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono mi...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono mi...

Atina 10:50, 09 gru 2021


Dołączył: 01 gru 2021
Posty: 28
Dzięki dziewczyny to wydzielę sobie jeszcze metrowy pas na rabatę w sumie to okna mojej sypialni więc fajnie było by jak by coś tam rosło.. w lato z boku wschodzi nam słoneczko więc jest tam do południa słońce..
____________________
Atina Zielono mi
Atina 13:08, 13 gru 2021


Dołączył: 01 gru 2021
Posty: 28
Bardzo Wam dziękuję za aktywność w moim wątku. Postanowiłam styczeń poświęcić na studiowanie ogrodów na forum bo widzę że jeszcze sporo nauki przede mną. O praktyce nie wspomnę. Dla porządku dodam mój plan, który cały czas modyfikuję. Pozdrawiam!
____________________
Atina Zielono mi
pawel2806 15:40, 13 gru 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Dobrze ze zaczynasz od planowania, dzięki za odwiedziny u mnie.
Mała rada nie sadź roślin ma przemian, planuj je grupkami
Maliny wsadz w jednym miejscu i na tak małej przestrzeni zrób im bariery w ziemi bo zaczną się rozrastać we wszystkie strony
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Dorii 17:33, 13 gru 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Witam
Widzę że tu planowanie na całego i gospodyni przygotowana, plan jest
Tylko wymiary by się na tym planie przydały.

Podpowiem od razu że metr na rabatę to mało. Chyba że na szpalerek jednogatunkowy i to też trzeba uważać na wielkość docelową roślin.

I tu wracamy do wymiarów na planie bo na moje oko to duża część rabat ma być metrowej głębokości.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Atina 18:15, 13 gru 2021


Dołączył: 01 gru 2021
Posty: 28
hej!
nastepnym razem naniosę wymiary
działka ma 908m2 ok.32x28,5 m s tyłu domu jest zostawione metr na szmaragdy i dwa dodatkowe metry na rabaty tak więc mam nadzieję że coś zmieszczę
z lewego boku jest 2.5 m od ogrodzenia...już nie wiem ile razy zmniejszyłam powierzchnię trawnika a działka nie za duża..
a to raczej zarys niż plan...tyle możliwości, inspiracji i gatunków a powierzchnia ograniczona i brak spójności..za dużo bym chciała
pozdrawiam

Dorii napisał(a)
Witam
Widzę że tu planowanie na całego i gospodyni przygotowana, plan jest
Tylko wymiary by się na tym planie przydały.

Podpowiem od razu że metr na rabatę to mało. Chyba że na szpalerek jednogatunkowy i to też trzeba uważać na wielkość docelową roślin.

I tu wracamy do wymiarów na planie bo na moje oko to duża część rabat ma być metrowej głębokości.
____________________
Atina Zielono mi
pawel2806 20:07, 13 gru 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Oprócz naniesienia skali zrób poszczególne nawierzchnie w jednym kolorze np kostka na szaro, rabaty brąz itd bo trochę trudno się połapać
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Judith 00:01, 14 gru 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Dzień dobry, Atina, piękne imię - kojarzy mi sie z dziennikarką jednej z rozgłośni radiowych .
Ja w tych donicach widziałabym nieduże szczepione drzewa podsadzone kwitnacymi bylinami.
Ale do wiosny pomysłów będziesz mieć zapewne znacznie więcej, szczególnie po lekturze wątków tu na forum .
Ciekawie jest startować od zera. Ciekawie i nieco przerażająco, wiem z autopsji . Ja na tym etapie nie planowałam szczegółów, a jedynie wybierałam ogólna koncepcję. Po 8 latach stwierdzam, ze to - dla mnie - była dobra kolejność.
Powodzenia w knuciu!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Atina 09:06, 14 gru 2021


Dołączył: 01 gru 2021
Posty: 28
Hej Judith! Akurat wczoraj spacerowałam po Twoim ogrodziedziękuje za odwiedziny!
A przerażenie ogarnia mnie coraz większe jak uświadamiam sobie że nic już nie wiem
Zdradzę Ci że Atina to moje imię czytane wspak.. jako mała dziewczynka lubiłam czytać od tylu i brzmienie to tak mi się spodobało że czasem do niego wracam. Pozdrawiam



Judith napisał(a)
Dzień dobry, Atina, piękne imię - kojarzy mi sie z dziennikarką jednej z rozgłośni radiowych .
Ja w tych donicach widziałabym nieduże szczepione drzewa podsadzone kwitnacymi bylinami.
Ale do wiosny pomysłów będziesz mieć zapewne znacznie więcej, szczególnie po lekturze wątków tu na forum .
Ciekawie jest startować od zera. Ciekawie i nieco przerażająco, wiem z autopsji . Ja na tym etapie nie planowałam szczegółów, a jedynie wybierałam ogólna koncepcję. Po 8 latach stwierdzam, ze to - dla mnie - była dobra kolejność.
Powodzenia w knuciu!
____________________
Atina Zielono mi
Atina 09:12, 14 gru 2021


Dołączył: 01 gru 2021
Posty: 28
Dzięki za rewizytę! Tak postaram się uporządkować nawierzchnie na planie. I zaczynam zauważać że sadzenie w grupie wyglada efektowniej Maliny z borówkami już wsadzone niestety. Dostałam trzy krzaczki od mamy i jak już posadziłam to obdarowała mnie kolejnymi. I posadziłam po drugiej stronie. Muszę poczytać o tych barierach.

pawel2806 napisał(a)
Oprócz naniesienia skali zrób poszczególne nawierzchnie w jednym kolorze np kostka na szaro, rabaty brąz itd bo trochę trudno się połapać
____________________
Atina Zielono mi
ewsyg 19:38, 27 sty 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Atina.
Pokaż nam co udało Ci się zrobić w tamtym roku.
Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies