Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono mi...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono mi...

Atina 13:45, 01 gru 2021


Dołączył: 01 gru 2021
Posty: 28
Witam! Zaczynam przygodę z tworzeniem ogrodu i to miejsce wydaje mi się nieskończoną inspiracją. Zielono mi bo kocham zieleń, potrzebuje jej do życia, a jednocześnie jestem zielona w temacie ogrodowym. Będę podpatrywać, uczyć się i mam nadzieję planować, jak upiększyć mój skrawek ziemi. Ten okres jest chyba najlepszy do tego, żeby na wiosnę ruszyć pełną parą z nowymi pomysłami. A dzięki zanurzeniu się w Wasze piękne ogrody, łatwiejszy do przeżycia.
____________________
Atina Zielono mi
Basieksp 15:16, 01 gru 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10007
Witaj
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Alija 15:53, 01 gru 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8486
Witaj Atina. Czekamy na zdjęcia.
Sprawdź podpis, bo nie jest aktywny. Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Atina 15:59, 01 gru 2021


Dołączył: 01 gru 2021
Posty: 28
Alija napisał(a)
Witaj Atina. Czekamy na zdjęcia.
Sprawdź podpis, bo nie jest aktywny. Pozdrawiam.

No właśnie próbowałam i coś robię źle.. jest jakaś instrukcja?
____________________
Atina Zielono mi
Alija 16:06, 01 gru 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8486
Wejdź sobie na Sprawy techniczne i znajdź Link w podpisie, tam jest instrukcja Danusi



____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Atina 18:34, 01 gru 2021


Dołączył: 01 gru 2021
Posty: 28
Alija napisał(a)
Wejdź sobie na Sprawy techniczne i znajdź Link w podpisie, tam jest instrukcja Danusi




dzięki w końcu mi się udało
____________________
Atina Zielono mi
Atina 18:54, 01 gru 2021


Dołączył: 01 gru 2021
Posty: 28
Bardzo mi miło że weszłyście się przywitać... może zacznę od przodu...mam przy wejściu do domu takie donice wykonane z palisady.. rozmiar 1 m x 1,4 m każda..


próbuje sobie je zapełnić.. na razie wymyśliłam coś takiego jak na tym kolażu, po pięć roślinek do jednej


sesleria, te białe kwiatuszki to arenaria..myśle też o pięciorniku snowflake..
kocimiętka, szałwia albo przetacznik
rozplenica albo coś innego zimozielonego jakiś iglak?
a w środku cebule globmastera a jak przekwitnie to jeżówki
kolorystyke taką chciałabym zachować przy innych nasadzeniach biel, róż, fiolet.
czy to ma sens? czy będzie zdobić czy lepiej coś zimozielonego?
____________________
Atina Zielono mi
sylwia_slomc... 19:20, 01 gru 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Witaj. Rozplenice, jeżówki i przekwitłe czosnki w zimie zdobią bardzo fajnie zwłaszcza jak szron je ubierze cudnie. Kolorystyka dobra. Wiosną będzie pustawo bo tylko czosnki wcześnie wystartują. Pytanie podstawowe jakie masz tam warunki świetlne, która to strona świata, ile tam słońca?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 19:48, 01 gru 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Witaj Zapelnione donice na pewno dadzą świetny efekt. Dodam jeszcze do pytań Sylwi pytanie o glebę i jaki chcesz zastosować rodzaj mulczu? Ważny jeszcze jest rodzaj architektury, pewnie nowoczesna? Są tam okna, które nie powinny być zasłoniete wysokimi nasadzeniami? Bardzo ładnie wyglądają wysokie trzcinniki - wcześnie startują i zdobią cały rok
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Atina 20:14, 01 gru 2021


Dołączył: 01 gru 2021
Posty: 28
Aaa zapomniałam o najważniejszym to strona południowa więc wszystkie te rośliny sprawdzałam .. lubią słońce domek prosty z dwuspadowym dachem styl minimalistyczny bez udziwnień a ogród taki mieszany mi się podoba naturalistyczny ale jednak uporządkowany choć do tego dopiero dojrzewam
Jak wdać jeszcze daleka droga
____________________
Atina Zielono mi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies