Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono mi...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono mi...

Atina 13:25, 31 sty 2022


Dołączył: 01 gru 2021
Posty: 28
olciamanolcia napisał(a)
Witam U Ciebie
Pytałaś mnie o szerokość rabaty z hakuro-odpowiadam
Rabata ma 2,5 m szerokości a miedzy roślinami mam zachowane rozsądne odległości
Między trzcinnikami ok 50 cm a miedzy hortensjami tymi już pod koniec rabaty mam ok 80 cm. Sa to Silver Dollar i nie rozrastają się mocno wiec tyle im wystarczy. Rozplenica mam porozrzucane po rabacie jedynie hamelny i rozplenice Flamingo mam w lini bo to nowa część starej rabaty
Widzę projekt rabaty - fajne zestawienie i hakuro tez widzę na tej rabacie... Moje nie są szczepione chociaż tak wygladają. Dwa lata temu zrobiłam z dorosłych krzaków drzewka, bo te które widać u mnie na jednym ze zdjęć były już tak wielkie że się ze sobą stykały.


Bardzo dziękuje za odwiedziny i precyzyjne informacje. Zanotowane. Hakuro kupione na jesień u mnie na pniu i tak sprawdzam gdzie znajdę jej miejsce
____________________
Atina Zielono mi
Atina 13:27, 31 sty 2022


Dołączył: 01 gru 2021
Posty: 28
sylwia_slomczewska napisał(a)
Też korzystałam z tego programu:0 Co jakiś czas zmieniają dostępne rośliny Całkiem fajnie ci to wyszło. Hakuro bym z tego planu wywaliła reszta wydaje mi się ok


Hej! Witam serdecznie Hakuro kupiona jesienią i szukam jej miejsca ale może rzeczywiście pójdzie na osobną rabatę pozdrawiam
____________________
Atina Zielono mi
Agatorek 14:57, 31 sty 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Atina napisał(a)
i jeszcze jedno


to ma być moja główna rabata - 3 m głębokości i 28 m dług. wiem wiem muszę bardziej pogrupować rośliny i dokonać selekcji bo na razie dodawałam co ładnego znalazłam już widzę że programik garden puzzle jest prymitywny.. sporo roślin nie ma..niektóre nie wyglądają tak jak w rzeczywistości... a może da się eksportować z netu?
tak czy inaczej zieleń i ta kolorystyka mnie zachwyca ! idę snuć dalej marzenia o ogrodzie buziaki dla wszystkich którzy odwiedzą moje skromne progi <3


Hej Atina

Bardzo ładny plan, świetnie wygląda to zestawienie.
Te drzewka na pniu to hakuro? Pamiętaj, żeby nie dawać zbyt niskiego pnia, bo Ci zasłonią tyły rabaty.

Pozdrawiam i życzę przyjemności w planowaniu .

Edit: te drzewka na pniu to chyba jednak nie hakuro, teraz zauważyłam pojedynczą sztukę, rzeczywiście, wydaje się zbędna w tym miejscu
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Atina 15:23, 31 sty 2022


Dołączył: 01 gru 2021
Posty: 28
Agatorek napisał(a)


Hej Atina

Bardzo ładny plan, świetnie wygląda to zestawienie.
Te drzewka na pniu to hakuro? Pamiętaj, żeby nie dawać zbyt niskiego pnia, bo Ci zasłonią tyły rabaty.

Pozdrawiam i życzę przyjemności w planowaniu .

Edit: te drzewka na pniu to chyba jednak nie hakuro, teraz zauważyłam pojedynczą sztukę, rzeczywiście, wydaje się zbędna w tym miejscu


hej!
dzięki za wizytę
te drzewka docelowo to mają być klony globsum po bokach a w środku mam już posadzonego jesienią platana alpine globe.. niesety nie ma go w programie.. jest szczepiony na ok. 1,90 i takich też będę szukać klonów. A hakuro wylatuje na boczną rabatę

____________________
Atina Zielono mi
Agatorek 17:53, 31 sty 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Bez hakuro lepiej
Pień 1,9 to bardzo dobra wysokość.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
pawel2806 18:05, 31 sty 2022


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
A nie lepiej dokupić 2 płatany?
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Atina 18:13, 31 sty 2022


Dołączył: 01 gru 2021
Posty: 28
pawel2806 napisał(a)
A nie lepiej dokupić 2 płatany?

ech jest i taka wersja ale ja muszę mieć klony bo uwielbiam jak sie przebarwiają na żółto ..działka mała a przy platanie klonolistnym najbardziej mi pasują ach te decyzje
____________________
Atina Zielono mi
olciamanolcia 18:22, 31 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7044
Agatorek napisał(a)
Bez hakuro lepiej
Pień 1,9 to bardzo dobra wysokość.



Tez tak myśle , że bez Hakuro lepiej chociaż wiosną są piękne
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 18:33, 31 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7044
Atina napisał(a)

ech jest i taka wersja ale ja muszę mieć klony bo uwielbiam jak sie przebarwiają na żółto ..działka mała a przy platanie klonolistnym najbardziej mi pasują ach te decyzje


Ja uwielbiam klony a szczególnie te które łapią czerwone przebarwienia. Mam w planie zakup dwóch góra trzech sztuk ale myślałam odmianie Red Sunset albo odmianie o drobnych listkach Ample Surprise.
Platany mam u siebie. Przepiękne drzewa ale jesienią nie są tak urokliwe jak klony…
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies