Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Wszystkich Świętych u naszych zachodnich sąsiadów

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkich Świętych u naszych zachodnich sąsiadów

Kokesz 16:41, 09 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
I jeszcze jeden artykuł https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,24121615,polski-cmentarz-jest-jak-blokowisko-nie-mozna-sie-wyroznic.html sama prawda niestety
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 17:16, 09 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33345
Niestety, nie mogę przeczytać.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basilikum 17:49, 09 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
hmm a mi sie udalo

a w temacie to ja nie cierpie w Pl na cmentarz isc. Na grodbach babc i dziadkow nie bylam juz lata cale

Za to tu na grob tesciowej szczegolnie latem chodze prawie codziennie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
tatiana667 15:13, 02 wrz 2022

Dołączył: 02 wrz 2022
Posty: 1
najlepjej by było dać się spopielić i prochy rozsypać następne pokolenia nie będą musieć się z grobem męczyć i jeśli gdzieś wyjadą myśleć o zajęciu się nim szkoda że na chwilę obecną OFICJALNIE się nie da https://rememberme-forever.pl/przepisy-prawa-w-polsce-i-za-granica/ nieoficjalnie ludzie to robią niektórym nic za to nie jest inni obrywają kary i grzywny
OdettaZ 10:35, 09 wrz 2022

Dołączył: 01 sie 2022
Posty: 32


A co ten Twój link ma dokładniej wnieść do dyskusji?

Zarejestrowałaś się tylko po to by dodać link ?
Kokesz 13:13, 01 lis 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Chyba jedyny taki grób na jednym z poznańskich cmentarzy...
Bez kamiennego nagrobka, sztucznych kwiatów i kostki brukowej dookoła...
Obsadzony runianką, w donicach dwie odmiany ostrokrzewu i z tyłu świerki. Żywe kwiaty. Prosto i elegancko.





____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Basieksp 18:43, 01 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196


Bardzo ładnie, mi się podoba.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Martka 18:33, 03 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny, znam ten kontrast pomiędzy naszymi cmentarzami a niemieckimi czy szwajcarskimi. Osobiście nigdy nie kupuję ogromnych zniczy, plastikowych bukietów, ale nie dostaliśmy zgody na posadzenie czegokolwiek obok nagrobka rodziców, bo korzenie niszczą nagrobki. Takie mamy podejście do cmentarza. Widząc nagrobki obstawione metrowymi lampionami i zniczami z obietnicą palenia się się przez setki już godzin, oblepione bukietami z pięciu ostatnich lat z wypłowiałym plastikiem, zastanawiam się, czemu to ma służyć.
Reniu, bardzo ładny znalazłaś przykład, że można inaczej. Szkoda, że to tylko przykład, nie reguła...

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies