Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Wszystkich Świętych u naszych zachodnich sąsiadów

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkich Świętych u naszych zachodnich sąsiadów

magja_ 18:21, 01 lis 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Dawniej było jeszcze piękniej - jak nad cmentarzami unosiła się łuna bo znicze nie miały przykrywek...

Piękne....

Ale tak sobie myślę że my jednak jeszcze jesteśmy zbyt ubogim społeczeństwem i niestety w porównaniu do innych nacji pracujemy dłużej i mamy mniej czasu... Podejrzewam że te groby w większości od A do Z prowadzone są przez specjalistyczne firmy. To nie kwestia wysiłku bliskich zmarłych tylko zasobnej kiesy.....

Ale piękne....
____________________
Gabriela 19:15, 01 lis 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Moim zdaniem bardziej zasobną kiesę trzeba mieć na marmury niż na rośliny. U nas po prostu inny styl panuje, na cmentarzach nie ma miejsca na zieleń.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
hanka_andrus 20:09, 01 lis 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Przecież nikt nie zabrania założyć trawniczka z kwiatkiem na grobie.Ale taki trawnik trzeba kosić albo przycinać przynajmniej raz w tygodniu.Pracujący nie mają czasu,nie pracujący nie mają siły.....No i stąd ta wygoda.....
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Martek 20:15, 01 lis 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Jak uważnie czytałam to Joku pisała,że wynajmuje się specjalne ekipy ...Przecież żeby tak dobrać rośliny trzeba mieć jakieś doświadczenie ,a tego każdy Niemiec nie ma Ale ma w kieszeni inaczej .Pomnik może być przecież z najlepszego gatunku marmuru ,a tylko wierzchnia część bez pokrywy ...Także tu jednak idzie o zieleń ,może kiedyś i do nas dotrze ,że w tym miejscu tlen mile widziany
Ja kiedyś usłyszałam,że nie powinno się sadzić kwiatów na grobach bo to przytłacza umarłego ...Czy ktoś jeszcze spotkał się z takim absurdem ???
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Joku 20:16, 01 lis 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
O ile wiem są firmy, które za odpowiednią opłatą zajmują się pielęgnacją grobów. Zwłaszcza w większych miastach i bogatych rejonach.
Myślę że gdyby samemu chciało się pielęgnować taki grób, to trzeba by robić porządek raz na 2 - 3 tygodnie. Przede wszystkim przycinanie, wyrywanie chwastów i nawożenie oraz podlewanie wtedy gdy sucho. To i mało i dużo. Zależy ile kto ma czasu wolnego, no i jak daleko trzeba jechać na cmentarz.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Martek 20:16, 01 lis 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Może to przyczyna braku dobrze zagospodarowanych ziemnych grobów
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Gardenarium 20:20, 01 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Martek, a ja myślę, że kamień szczelny właśnie przytłacza, powinien być choć pasek na kwiaty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joku 20:22, 01 lis 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Marto, z takim przesądem się nie spotkałam.
Jakby wziąć pod uwagę ciężar marmuru i ciężar roślin z ziemią łącznie i drewnianą obudową to bardziej przytłaczający wagowo jest marmur. Tak mi się na logikę wydaje.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Martek 20:23, 01 lis 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
gardenarium napisał(a)
Martek, a ja myślę, że kamień szczelny właśnie przytłacza, powinien być choć pasek na kwiaty.

Całkowicie się z tobą Danusiu zgadzam .To jakaś ciemnota wymyśliła.Ja jestem w ogóle za ziemnymi grobami ,a najlepiej za urnami w pięknym ,zielonym miejscu
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Gabriela 20:23, 01 lis 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
No właśnie, ziemnych grobów już się nie robi, stawia się kamienne grobowce tak gęsto, że z trudem można przejść między nimi. Te ziemne są stare i moim zdaniem nie wymagają wiele roboty, nie musi być na nich kolorowych kwiatów, wystarczy posadzić bluszcz, albo runiankę, barwinek, czyli coś okrywowego, zimozielonego, żeby było zielono i niekłopotliwie, a jak kto ma czas to może coś tam dosadzać. Mamy jeden tego typu grób, cmentarz teraz ponad 100 km od domu, ale właśnie trwałe obsadzenie załatwia sprawę.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies