Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Kasipod

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Kasipod

SlonecznyOgrod 12:26, 03 maj 2022


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Witam się u Ciebie
Ładne masz te świerki średnie, od razu wpadły mi w oko
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Coco 12:48, 03 maj 2022


Dołączył: 07 maj 2011
Posty: 89
Kasiapod napisał(a)

muszę kupić forme do cięcia kul, bo nie bardzo mi to wychodzi


Kasiu, ja przycięłabym ją mocniej. Odwdzięczy się cudowną gęstością.

Jeżeli chodzi o same cięcie, to z zakładaniem formy umęczysz się strasznie zanim powyciągasz wszystkie zgniecione przez nią gałązki. Polecam ciąć na początku powoli, po „troszeczku”, patrząc co chwilę na roślinę z każdej strony czy nie gubisz formy. Z czasem nabierzesz wprawy.
____________________
Ewelina Czas na zmiany***Choroby i szkodniki wrzośców - Erica***
Kasiapod 14:07, 03 maj 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1033
SlonecznyOgrod napisał(a)
Witam się u Ciebie
Ładne masz te świerki średnie, od razu wpadły mi w oko

Witaj dziękuje bardzo
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Kasiapod 14:29, 03 maj 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1033
Coco napisał(a)


Kasiu, ja przycięłabym ją mocniej. Odwdzięczy się cudowną gęstością.

Jeżeli chodzi o same cięcie, to z zakładaniem formy umęczysz się strasznie zanim powyciągasz wszystkie zgniecione przez nią gałązki. Polecam ciąć na początku powoli, po „troszeczku”, patrząc co chwilę na roślinę z każdej strony czy nie gubisz formy. Z czasem nabierzesz wprawy.

Dzięki Ewelinko, to musze ją jeszcze przyciąć. Ty to jesteś zdolniacha w cięciu, a ja zanim nabiore wprawy to pewnie troszke czasu minie, a i kulki nie będą miały wyglądu Dzięki za instruktaż, zabieram się za naukę strzyżenia Nawet już oglądałam w necie tą formę, ale w takim razie wstrzymuje się z zakupem. Pozdrawiam
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Alija 14:49, 03 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Kasiu, myślę, że Ewelina dobrze radzi, aby przyciąć bardziej. Ona ma w tym duże doświadczenie.
Pozdrawiam majowo-świątecznie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Kasiapod 15:14, 03 maj 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1033
Alija napisał(a)
Kasiu, myślę, że Ewelina dobrze radzi, aby przyciąć bardziej. Ona ma w tym duże doświadczenie.
Pozdrawiam majowo-świątecznie.

Alicja tylko ja tego cięcia się boję , nie wychodzi mi to tak jakbym chciała, jutro zrobię drugie podejście, jak się uda to się pochwalę, a jak się nie uda to teżPozdrawiam
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Coco 21:29, 03 maj 2022


Dołączył: 07 maj 2011
Posty: 89
Kasiapod napisał(a)

Alicja tylko ja tego cięcia się boję , nie wychodzi mi to tak jakbym chciała, jutro zrobię drugie podejście, jak się uda to się pochwalę, a jak się nie uda to teżPozdrawiam


Kasiu, nie bój się cięcia - żywotniki je kochają.

Kula musi mieć zwartą, gęstą formę. W przeciwnym razie delikatne gałązki będą się łamać przy niewielkim opadzie śniegu.
Ja swoje thuje zawsze cięłam dość mocno 2 razy w sezonie.
Sąsiedzi patrzyli się na mnie jak na wariatkę, nie szczędząc mi często kąśliwych uwag. Uważali, że przy sporadycznym cięciu będą mieć szybciej ogromne rośliny - nic bardziej mylnego. Mają owszem - rachityczne wypłochy, ale obiektem drwin byłam ja. (ale wylałam teraz żale )

Żywotniki od samego początku trzeba systematycznie prowadzić i nie bać się cięcia.
____________________
Ewelina Czas na zmiany***Choroby i szkodniki wrzośców - Erica***
Kasiapod 07:15, 04 maj 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1033
Coco napisał(a)


Kasiu, nie bój się cięcia - żywotniki je kochają.

Kula musi mieć zwartą, gęstą formę. W przeciwnym razie delikatne gałązki będą się łamać przy niewielkim opadzie śniegu.
Ja swoje thuje zawsze cięłam dość mocno 2 razy w sezonie.
Sąsiedzi patrzyli się na mnie jak na wariatkę, nie szczędząc mi często kąśliwych uwag. Uważali, że przy sporadycznym cięciu będą mieć szybciej ogromne rośliny - nic bardziej mylnego. Mają owszem - rachityczne wypłochy, ale obiektem drwin byłam ja. (ale wylałam teraz żale )

Żywotniki od samego początku trzeba systematycznie prowadzić i nie bać się cięcia.

Ewelinka dziękuje za rady, będę ciąć i jeszcze raz ciąć Będzie to dla mnie trudne zadanie, ale żeby się nauczyć trzeba coś popsuć Pozdawiam
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Kasiapod 19:22, 05 maj 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1033
Dzisiejsze zakupy:
Pelargonie białe
trawa Rubrum i Dalia. Jutro sadzenie do donic

____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Kasiapod 19:26, 05 maj 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1033
A teraz prosze o identyfikację trawki tej po prawej prawdopodobnie jest wieloletnia, pięknie się rozrasta, tylko na zimę trzeba schować
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies