Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Anda 15:53, 31 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Szymka napisał(a)
Rano kiedy weszłam na Ogrodowisko coś mi nie pasowało 2 wątki Doświadczalni ?
Zaspana byłam więc nie ogarnęłam od razu Dodałam do ulubionych i nie obiecuję, że w nowym wątku nie będzie dyskusji o ślimakach Nikt tak dzielnie nie znosi tego oślizgłego tematu jak Ty :


Kasiu, normalnie oplułam monitor Jestem dzielna niesłychanie Zapraszam do dyskusji wszelakich, również o ślimakach



Gosialuk napisał(a)
Ja chętnie poczytam wszelkie dyskusje. Na inne tematy niż ogrodowe również.
Udanego sezonu.


Gosiu, dziękuję i nawzajem Dziś mogę ponarzekać na pogodę - wieje, pada, jest szaro i bardzo nieprzyjemnie. Ale na plusie, a to duży plus
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:58, 31 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Joku napisał(a)
Postanowiłam i ja się oficjalnie przywitać, chociaż przyznam się że zaglądałam niekiedy po kryjomu i podczytywałam.
Że wątek będzie cieszył się powodzeniem, w to nie wątpię. Więc życzę udanego sezonu ogrodowego.


Jolu, witam Cię zatem oficjalnie na moim nowym wątku Zapraszam i również życzę udanego sezonu.

Napia napisał(a)
Wczoraj czytałam o planach założenia nowego wątku, a dzisiaj trafiam na trzecią stronę, tak szybko on się rozwija Powodzenia w nowym wątku, w ogrodzie, by sezon był lepszy od poprzedniego, i we wszystkich innych sprawach także


Ago, dziękuję i Tobie również życzę udanego sezonu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:02, 31 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Adela napisał(a)
Witaj Ewo
lubiałam zaglądać do Twojego wątku, kila razy udzieliłaś mi cennych rad, więc nadal będę podglądać.
Pozdrawiam serdecznie


Elu, cieszę się bardzo i zapraszam ponownie


Anna_ogrodniczka napisał(a)
Również witam się w nowym wątku i życzę dalszych ciekawych poczynań w ogrodzie i w życiu prywatnym
Ewa zachwyciłam się Twoją wizytówką przepiękne zdjęcia róż i kwiatów o każdej porze roku
Odwiedziłam pierwszy watek spędziłam u Cibie cale przedpołudnie nawet szczypiorek potrafisz pięknie pokazać na zdjęciu nie mówiąc o reszcie.
Zauroczyły mnie Twoje róże wiec zamówiłam 6 sztuk gdzie je posadzę? miejsca nie ma ale już się ciesze
Pozdrawiam serdecznie


Aniu, witaj, dziękuję i nawzajem Róże są tak piękne, nie dziwi mnie wcale, że się cieszysz.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:05, 31 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
mirkaka napisał(a)
Witaj Ewo, nowy wątek pędzi jak szalony


Witaj Mirko, zaraz zwolni, jeszcze zima i mój ogród śpi


Helen napisał(a)
Mało się teraz udzielam na O., bo remont w domu się nie może skończyć.

Wątek od razu dodaję do obserwowanych i czekam na Twoją wiosnę a później naszą.
Tych 11 st., to bardzo zazdroszczę, pozytywnie.

Macham serdecznie i zaglądam cichaczem


Hej, fajnie, że jesteś Nie cierpię remontów, a tych nie kończących się w szczególności. Mam nadzieję, że niedługo będziesz miała spokój.
Dzś już nie jest tak fajnie - wichura, ulewa, szarość i 5 stopni.
Pozdrawiam serdecznie i odezwij się czasem
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:06, 31 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
adewzuol napisał(a)
Dzień dobry Ewo,
Ja też już zaznaczyłam nowy wątek, żeby niczego nie przegapić.
Życzę powodzenia


Witaj Ewelino Dziękuję i zapraszam


Ewik napisał(a)
Rownież melduje sie w nowym wątku, postaram się byc na bierząco


Ewuś, mam nadzieję, że w tym roku będziesz częściej bywać na O. Brakowało Cię tu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:10, 31 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Catalinasdiary napisał(a)
I ja dodaję nowy wątek do obserwowanych, mam nadziję że to będzie dla ciebie znacznie lepszy sezon ogrodowy przeglądam piekne zdjęcia i będę się inspirować przy wypełnianiu bylinami moich rabat.


Kasiu, dziękuję i nawzajem Inspiruj się do woli, cieszy mnie, że zdjęcia się podobają.


Agatorek napisał(a)
Hej Ewa

Super, że masz nowy wątek. Twój ogród ma niepowtarzalny klimat, widać w nim Twoją wiedzę o roślinach i pasję. Już nie mogę doczekać się nowych zdjęć w tegorocznym sezonie .

Życzę samych przyjemności, ogrodowych i nie tylko .


Ago, witaj w nowym wątku Dziękuję bardzo. Mam nadzieję, że będzie co pokazywać. Oby pogoda była łaskawa. Tobie również życzę przyjemności wszelakich
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
jolanka 16:21, 31 sty 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Zagapiłam się ale już nadrabiam
Buziaki
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Anda 16:24, 31 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Ewa proszę doradź mi wybrałam róże:
Louise Odier,
Rene des Violettes,
Roset de Roset,
Desdemone,
Queen of Sweden ,
Winchester Cathedral
Mam plany: LO posadzę z tylu na rabacie obok The Pilgrim, a w innej czesci ogrodu róże Rene i Roset obok siebie a 3 pozostałe bladawce posadzic przed hortensjami Anabel
Myślę tez czy nie posadzić któryś róż do doniczek na taras
i trzecia myśl czy nie wymienić którejś z tych jasnych bo są podobne na np.boscobel lub inną ?
Bedę wdzięczna za rade


Roset de Roset to chyba Rose de Resht?

Obok Pilgrima posadziłabym właśnie Reine, żółty i fiolet świetnie ze sobą kontrastują i się nawzajem podbijają. LO jest wg mnie zbyt różowa jak towarzystwo dla Pilgrima.


LO i Rose de Resht wspaniale do siebie pasują LO jest oczywiście dużo większa. Moją LO prowadzę jako rozłożystą różę parkową.

Jak duże są u Ciebie Anabelki? Pokładają się? Te trzy bladawce wcale takie małe nie są. Myślę, że po paru latach wyrównają się z Anabelkami albo i je przerosną.

Boscobel jest cudna, ale nie wiem, którą z tych jasnych róż wymienić na nią, bo wszystkie są piękne.

QoS nie nadaje się wg mnie do donicy. Rośnie zbyt sztywno do góry.

I co teraz?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:25, 31 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
jolanka napisał(a)
Zagapiłam się ale już nadrabiam
Buziaki


Joluś, witaj Fajnie, że znalazłaś mój nowy wątek
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anna_ogrodni... 17:01, 31 sty 2022


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 733
Ewa dziękuje Ci bardzo za analizę moich przemyśleń wybrane róże są piękne ale ogród mam mały wiec kombinuje jak je wszystkie u mnie ucisnąć którą kupić a z której zrezygnować co myślisz jeszcze o Wiliamie Shakespeare czy Cardynale Richerli? Priorytetem są dla mnie róże pachnące i powtarzające kwitnienie

Moje Anabelki pokładają się wiec wiosna owijam je zielona siatka która trzyma je w pionie
I co teraz
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies