Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Anda 21:33, 31 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Mgduska napisał(a)
I ja
Z pytaniem - Ewa przypomnij mi, jak się nazywała roślina z baldaszkowatych, o bordowych liściach, która potrafi się wysiać zielona, odmiana na R? Jak hasło do krzyżówki, kurka, nie mogę sobie przypomnieć

Moim zdaniem przylaszczki znikają, mojej już dawno nie widać - może w Twoim, cieplejszym klimacie zostają liście, u nas nie - mus zaznaczać, gdzie się to ma


Hej

Anthriscus sylvestris Ravenswing

To ciekawe z tymi przylaszczkami. Jutro sprawdzę moje
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:35, 31 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
ewsyg napisał(a)
W poprzednim wątku czytałam o Twojej walce z odrostami jeżyny bezkolcowej. Ja swoją posadziłam do dużej donicy, którą umieściłam w ziemi. Myślałam, że nie będę miała problemów z odrostami. niestety bardzo się myliłam. Wylazło to z donicy. Donice wykopałam, jeżynę wyrzuciłam( nie miała smacznych owoców), a odrosty pozostały. Ciągle wychodzą. Na szczęście w tym roku będę przeprowadzać tam zmiany to ją doszczętnie wykopię.

Bardzo lubię maliny i mam chęć je zaprosić do mojego ogrodu, ale się ich boję ze względu na ekspansywność. Wciąż szukam pomysłu co tu zrobić.

Pozdrawiam


Już nigdy więcej nie posadzę jeżyn. Moja też miała niesmaczne owoce, kwaśne niestety.

Maliny też się rozłażą, ale nie tak ekspansywnie. W trawniku je koszę a z rabat wyrywam. Trzeba to robić systematycznie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:36, 31 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Szymka napisał(a)
Są jeżyny, które nie dają odrostów. Ja mam jeżynę 3 rok i jeszcze mi się nie rozlazła. Moja sąsiadka ma ją 5 lat i też nic. Ale to co zauważyłam, jak pędy są zbyt długie i dotkną ziemi, to się bardzo szybko ukorzeniają .


Nie wiedziałam, że są takie… Mimo to, miejsca już nie mam i wolę maliny
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Magara 21:44, 31 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Po dwóch dobach z nawałnicą i bez prądu melduję się i ja
Mam nadzieję, że nowy wątek nie jest ucieczką od namolnych pytających
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 21:47, 31 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Anda napisał(a)


Hej

Anthriscus sylvestris Ravenswing

To ciekawe z tymi przylaszczkami. Jutro sprawdzę moje


Dzięki
____________________
Sałatka pokrzywowa
Szymka 23:05, 31 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Magara napisał(a)
Po dwóch dobach z nawałnicą i bez prądu melduję się i ja
Mam nadzieję, że nowy wątek nie jest ucieczką od namolnych pytających


Też mi to przeszło przez myśl
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Martka 23:06, 31 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ewo, świetnie, jest nowy sezon, nowy wątek Podziwiam, jak bardzo rozwinęłaś swoją wiedzę ogrodniczą. Bardzo cenię Twoją obecność na forum i mam nadzieję, że w tym sezonie pokażesz nam kolejne porcje pięknych zdjęć   
Anda 09:31, 01 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Magara napisał(a)
Po dwóch dobach z nawałnicą i bez prądu melduję się i ja
Mam nadzieję, że nowy wątek nie jest ucieczką od namolnych pytających


Hej hej, witaj sokole
Dwie doby bez prądu? Boszsz, u mnie byłoby wtedy bardzo zimno. Dobrze, że juz jest dobrze.

Nie jest ucieczką, skądże Pytania i wymiana doświadczeń to jest to co lubię w rozmowach z zakręconymi ogrodowo.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 09:32, 01 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Szymka napisał(a)


Też mi to przeszło przez myśl



____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 09:34, 01 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Martka napisał(a)
Ewo, świetnie, jest nowy sezon, nowy wątek Podziwiam, jak bardzo rozwinęłaś swoją wiedzę ogrodniczą. Bardzo cenię Twoją obecność na forum i mam nadzieję, że w tym sezonie pokażesz nam kolejne porcje pięknych zdjęć   


Na naukę zawsze jest czas i lepiej późno niż wcale, jak to mówią I tak myślę sobie, że jednak szkoda, że ten wirus ogrodowy nie opanował mnie już 20 lat temu…
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies