Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Gosialuk 17:18, 31 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Andżelika z wątku "Na zielonej trawce podawała sposób na pokładające się hortensje. Jeszcze przed kwitnieniem przeplatała między łodygami taką grubą gumkę pasmanteryjną w czarnym kolorze. Pod liśćmi nie widać a działa i łodygi się nie łamią, bo podpora jest elastyczna. Sama tego sposobu nie testowałam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Helen 19:28, 31 sty 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Anda napisał(a)


Hej, fajnie, że jesteś Nie cierpię remontów, a tych nie kończących się w szczególności. Mam nadzieję, że niedługo będziesz miała spokój.
Dzś już nie jest tak fajnie - wichura, ulewa, szarość i 5 stopni.
Pozdrawiam serdecznie i odezwij się czasem

Ewuś, ja już przebieram nóżkami, żeby coś zdziałać ogrodowo, no i oczywiście się odezwać. Ale ledwie coś zaplanuję, już słyszę pytanie w stylu: a tu jak robimy, a teraz potrzebujemy gniazdka, włączniki, a za mało płytek było kupione i wciąż w ten sam deseń. Już gdzieś tam widać koniec remontu, tylko wszystko teraz strasznie drogie i nie wiem czy od razu będzie na tip top zrobione. Może będziemy chwilowo mieszkać bez szaf.

Na szczęście upolowałam w B. 3 ciemierniki niger w dobrej cenie, więc chociaż to mnie ucieszyło i rozjaśniło te mroki remontowe.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 19:42, 31 sty 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Ewa, miałam zapytać czy przylaszczki teraz powinny być widoczne czy one zamierają na sezon zimowy?
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 19:57, 31 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Gosialuk napisał(a)
Andżelika z wątku "Na zielonej trawce podawała sposób na pokładające się hortensje. Jeszcze przed kwitnieniem przeplatała między łodygami taką grubą gumkę pasmanteryjną w czarnym kolorze. Pod liśćmi nie widać a działa i łodygi się nie łamią, bo podpora jest elastyczna. Sama tego sposobu nie testowałam.


Też to widziałam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 20:02, 31 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Helen napisał(a)
Ewa, miałam zapytać czy przylaszczki teraz powinny być widoczne czy one zamierają na sezon zimowy?


Fajnie, że upolowalaś ciemierniki
Drożyzna teraz straszna. I chyba już tak zostanie. U nas tak samo. Na dodatek brak fachowców, bo po powodzi więcej roboty niż fachowców i trzeba miesiącami czekać na nich.

Przylaszczki jutro u mnie sprawdzę, bo jeszcze miesiąc temu były widoczne.

Jak już trochę dojdziesz do siebie to się odezwij
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
daszum 20:06, 31 sty 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Melduję się i ja
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Anda 20:07, 31 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
daszum napisał(a)
Melduję się i ja


Super, witaj Danuś
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 21:09, 31 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
I ja
Z pytaniem - Ewa przypomnij mi, jak się nazywała roślina z baldaszkowatych, o bordowych liściach, która potrafi się wysiać zielona, odmiana na R? Jak hasło do krzyżówki, kurka, nie mogę sobie przypomnieć

Moim zdaniem przylaszczki znikają, mojej już dawno nie widać - może w Twoim, cieplejszym klimacie zostają liście, u nas nie - mus zaznaczać, gdzie się to ma
____________________
Sałatka pokrzywowa
ewsyg 21:23, 31 sty 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
W poprzednim wątku czytałam o Twojej walce z odrostami jeżyny bezkolcowej. Ja swoją posadziłam do dużej donicy, którą umieściłam w ziemi. Myślałam, że nie będę miała problemów z odrostami. niestety bardzo się myliłam. Wylazło to z donicy. Donice wykopałam, jeżynę wyrzuciłam( nie miała smacznych owoców), a odrosty pozostały. Ciągle wychodzą. Na szczęście w tym roku będę przeprowadzać tam zmiany to ją doszczętnie wykopię.

Bardzo lubię maliny i mam chęć je zaprosić do mojego ogrodu, ale się ich boję ze względu na ekspansywność. Wciąż szukam pomysłu co tu zrobić.

Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Szymka 21:27, 31 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Są jeżyny, które nie dają odrostów. Ja mam jeżynę 3 rok i jeszcze mi się nie rozlazła. Moja sąsiadka ma ją 5 lat i też nic. Ale to co zauważyłam, jak pędy są zbyt długie i dotkną ziemi, to się bardzo szybko ukorzeniają .
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies