Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » The bigger the N-cer

Pokaż wątki Pokaż posty

The bigger the N-cer

Johanka77 22:16, 03 lip 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
pawel2806 napisał(a)
To chyba muszę się poprawić i plan poprawić. Rozchodnik zamiast trzcinnika podoba mi się tylko za hortensjami nie będzie go widać. Średnia trawa chyba będzie lepsza
Ta rabata środkowa jest trochę inspirowana moim obecnym przedpłociem. Myślałem o stipie ale łatwiej mi zdobyć sadzonki hakone. A czy jeśli napiszę że każda kropka to 1m2 to rabata nie będzie już taka ciężka
A i nie napiszę kto mi na początku kazał prawie całą tę rabatę obsadzić hakone Johanka



Oj tam, oj tam… kobieta zmienna jest

A rozchodnika daj przed hortensje. To nie zasłoni. Bo po co Ci trzy różne trawy na jednej rabacie?

A tak serio to ostatnio mnie wzięło na takie zwiewne rabatki, dlatego się wymądrzam.

Hakone bardzo lubię. Ale swidosliwa jest taka lekka coś zwiewnego mi do niej pasuje.
To może niech będzie na środkowej:

Hakone
Lawenda lub szałwia
Kulki
Rozchodnik
Liatra

Bez jeżówek
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
pawel2806 22:37, 03 lip 2022


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Właśnie widzę po twoim ogrodzie że Piet dobrze wszedł, idziesz do przodu z nowymi trendami
O ale ten zestaw mi odpowiada
Johanka77 napisał(a)

To może niech będzie na środkowej:

Hakone
Szałwia
Kulki
Rozchodnik
Liatra

Bez jeżówek

Ale mam coś na pocieszenie, powstanie lekka rabata (pewnie za rok), od naszej Kasi siakowej. Tylko chyba dodam do niej 3 kolumnowe graby
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Johanka77 22:59, 03 lip 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
pawel2806 napisał(a)
Właśnie widzę po twoim ogrodzie że Piet dobrze wszedł, idziesz do przodu z nowymi trendami
O ale ten zestaw mi odpowiada

Ale mam coś na pocieszenie, powstanie lekka rabata (pewnie za rok), od naszej Kasi siakowej. Tylko chyba dodam do niej 3 kolumnowe graby




Bosko to brzmi! Ale graby daj takie wykrzykniki nie podkrzesane. Będą jak cyprysy.

A Piet wszedł odpowiednio…
Przy podjeździe
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Juzia 23:51, 03 lip 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38594
Ale Piet sadził trzy różne trawy na jednej rabacie!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Wiolka5_7 07:47, 04 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Johanka77 napisał(a)



Oj tam, oj tam… kobieta zmienna jest

A rozchodnika daj przed hortensje. To nie zasłoni. Bo po co Ci trzy różne trawy na jednej rabacie?

A tak serio to ostatnio mnie wzięło na takie zwiewne rabatki, dlatego się wymądrzam.

Hakone bardzo lubię. Ale swidosliwa jest taka lekka coś zwiewnego mi do niej pasuje.
To może niech będzie na środkowej:


Hakone
Lawenda lub szałwia
Kulki
Rozchodnik
Liatra

Bez jeżówek


Mam hakone w nogach Śs i jest boska

Śs bym posadziła nieregularnie, jakoś tak w rządku mi nie pasuje

Liatry bym nie sadziła na samym brzegu ,bo po kwitnieniu nie jest jakaś atrakcyjna
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Johanka77 08:33, 04 lip 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Juzia napisał(a)
Ale Piet sadził trzy różne trawy na jednej rabacie!


Ale inne
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
pawel2806 08:33, 04 lip 2022


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Johanka77 napisał(a)




Bosko to brzmi! Ale graby daj takie wykrzykniki nie podkrzesane. Będą jak cyprysy.

A Piet wszedł odpowiednio…
Przy podjeździe

Właśnie nie chce wysoko podkrzesanych ewentualnie max do 1m. Powinny dobrze wyglądać takie wąskie piramidki
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
pawel2806 08:34, 04 lip 2022


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Juzia napisał(a)
Ale Piet sadził trzy różne trawy na jednej rabacie!

Myślałem właśnie ze te trzcinniki będą takim wczesnowiosennym elementem na tej rabacie
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
pawel2806 08:52, 04 lip 2022


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Wiolka5_7 napisał(a)


Mam hakone w nogach Śs i jest boska

Śs bym posadziła nieregularnie, jakoś tak w rządku mi nie pasuje

Liatry bym nie sadziła na samym brzegu ,bo po kwitnieniu nie jest jakaś atrakcyjna

Też mam w ogrodzie takie połączenie tylko w dużo mniejszej skali niż u cb i je lubię, Johance chodzi o to że wszystkie zaproponowane przeze mnie rośliny mają mocną formę (kul, poduch)
Czyli mówisz żeby bardziej na mijankę rzucić Śś
Brak atrakcyjności liatty jesienią wkurzał mnie na przedpłociu, tu chyba to zniosę a może ją czymś podsadzę? Albo pokombinuje żeby ją trochę cofnąć
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
pawel2806 08:55, 04 lip 2022


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Juzia napisał(a)
Ale Piet sadził trzy różne trawy na jednej rabacie!

Johanka77 napisał(a)


Ale inne

Muszę poszukać jak wygląda połączenie gracków z trzcinnikiem
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies