Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » The bigger the N-cer

Pokaż wątki Pokaż posty

The bigger the N-cer

olciamanolcia 08:12, 05 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7018
pawel2806 napisał(a)

i co trzcinniki nie zasłaniają miskantów, wrzuć jakieś zdjęcia


Zależy z której strony spojrzysz. Posadzone są na lekką mijankę - za lekką ale mi to nie przeszkadza. Nie muszą być wyeksponowane - to trzcinniki na tej rabacie grają pierwsze skrzypce sadzać na tyłach grazielle chciałam aby stworzyła przesłonę płotu. Na przyszła wiosnę będę je dzielić i sadzić gęściej .
Później wstawię fotkę.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 12:20, 05 lip 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5161
Paweł zazdroszczę możliwości planowania od początku oczywiście też kiedyś u mnie był początek, ale byłam zielona jak trawa i za późno tutaj trafiłam

Rabata, którą rozkminiasz w jakim miejscu ma być, czy ona jest taka przestrzenna z każdej strony? Takiej mi właśnie brakuje, z dużą ilością pięknych zwiewnych traw i eleganckich kwiatów, np. białe naparstnice, mieczyki, podsadzona wylewającą się hakone, ale mi się marzy Zainpirowałeś mnie właśnie tymi planami.
Powiedz proszę gdzie kupujesz świdośliwy i czy sadzisz po kilka czy tak się rozrastają na wielopniowe?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
pawel2806 14:43, 05 lip 2022


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Rozkminiamy 2 rabaty
Pierwsza na samym tyle ogrodu Lka o pow. Ok 185m2 to ta z brzozami, miskantem, trzcinnikiem hortensją i hakone
Druga "centralna" 48m2 (bedzie widoczna z placu wypoczynkowego i z trawnika pod orzechem) że świdośliwami, hakone rozchodnikiem i kulami z ligustru
Wszystkie swidośliwy kupuję  tu I sobie chwalę choć są prawie 2x droższe niż kiedyś. Zazwyczaj sadzę pojedynczo, bardzo ładnie mi puszczają odrosty korzenowe więc po 3 latach są ładne wielopniowe krzaczki, ale gdybym potrzebował jednej to pewnie kupiłbym 3szt i wsadzil w jeden dołek.
Fot do opisu rabat i plan na plac wypoczynkowy z paleniskiem i altaną
Wprawne oko dostrzeże podobieństwo układu do pewnego pięknego ogrodu który uwielbiam od kiedy zaczal powstawać (taki mój number one w rankingu), mam na to zgodę właścicielki
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Johanka77 15:34, 05 lip 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Skończę u siebie to sie wypowiem
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
pawel2806 17:11, 05 lip 2022


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Albo tak bardziej
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
olciamanolcia 18:23, 05 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7018
Johanka77 napisał(a)
No to masz babo placek!
Albo raczej, gdzie kucharek sześć… tam cycków dwanaście

Sadź co chcesz!



Hahaha

Mój Tato ma inną teorię na temat „ gdzie kucharek sześć ” ale to się na forum nie nadaje
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 18:53, 05 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7018
Czyli "centralna"- ta ze śś po mojemu Tylko hakone, rozchodniki i kulki ładnie bedzie
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 19:55, 05 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7018
Wstawiam u siebie połączenie trzcinnika z graziellą.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 20:05, 05 lip 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5161
Teraz już wszystko ogarniam ŚŚ w tym samym miejscu kupowała sąsiadka. Też myślałam o trzech sztukach w jeden dołek, ponieważ będę meć jeden egzemplarz. Dzięki
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
pawel2806 21:04, 05 lip 2022


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
olciamanolcia napisał(a)
Czyli "centralna"- ta ze śś po mojemu Tylko hakone, rozchodniki i kulki ładnie bedzie

Tak tylko ogółem napisałem ale chyba na tym zestawie zakończę, ewentualnie będą ram jeżówki I liatry, ale tylko do czasu aż nie namnożę potrzebnej ilości rozchodników i hakone


olciamanolcia napisał(a)
Wstawiam u siebie połączenie trzcinnika z graziellą.

Widziałem I podoba mi się oby mi tylko miskanty chciały rosnąć wyższe niż trzcinniki, poczekamy, pomierzymy i najwyżej zimą będę myślał jak rozwiązać układ tej rabaty
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies